Cryptofalka privát tagság banner I Cryptofalka

Matic Network (MATIC) árfolyam grafikon és piaci kapitalizáció

Polygon (MATIC) árfolyama $0.503. Ára -2.45% down változott az elmúlt 24 órában, amit az élő (MATIC) árfolyam grafikonon tudsz megtekinteni.


  • matic-network
    Polygon (MATIC)
  • Live Price
    $0.503
  • 24h %
    -2.45%
  • Market Cap
    $4.68 B
  • Volume
    $170.30 M
  • ATH
    $2.920
  • Available Supply
    9.30 B MATIC
  • Rank
    15

 

Matic Network (MATIC) árfolyam grafikon


Loading Data
Please wait, we are loading chart data

 

Matic Network (MATIC) ár kalkulátor

 
Kriptovaluta kereskedő csoport discord I Cryptofalka
[/et_pb_image]
[/et_pb_column]

Mi az a Matic Network (MATIC)?

A Polygon (korábban Matic Network) az első jól strukturált, könnyen használható platform az Ethereum skálázására és infrastruktúra fejlesztésre. A központi eleme a Polygon SDK, egy moduláris, rugalmas keretrendszer, amely számos különféle típusú alkalmazás építését támogatja.

A Polygon használatával optimista rollup láncokat, ZK rollup láncokat, egyedülálló láncokat vagy bármilyen más infrastruktúrát lehet létrehozni, amelyre egy fejlesztőnek szüksége lehet. A Polygon hatékony módon alakítja át az Ethereumot egy teljes több-láncos rendszerré.

Ez a több-láncos rendszer hasonlít az olyanokhoz, mint például a Polkadot, Cosmos, Avalanche stb., azonban az Ethereum biztonságának, élénk ökoszisztémájának és nyitott felépítésének előnyeivel.

 

MIT TUD A POLYGON?

A Polygon egy keretrendszer, ami Ethereum kompatibilis blokkláncokkal foglakozik, egy okoszerződés platform, ami az Ethereum piacán segít közelebb hozni egymáshoz és az emberekhez a blokklánc lehetőségeit. A Polygon inkább egy protokoll, mint Ethereumra épülő skálázási megoldás. Az infrastruktúrájának a váza a Polygon SDK-k összessége, amik lehetővé teszik az Ethereum kompatibilis hálózatok lefejleszését.

A Polygon Network az egyik első oldallánc a Polygon proof of stake ökoszisztémájában. Az oldalláncok pedig olyan párhuzamos láncok egy blokkláncban, amik rendkívül nagy kapacitással képesek kommunikálni a fő lánccal, így a rajtuk futó dappok bármekkora nagyságrendű forgalmat leboynolítanak.

Mivel a Polygon és az Ethereum Virtual Machine (EVM) együttműködik, az Ethereum dappjai könnyedén átültethetőek a Polygon hálózatára. Ezzel a felhasználók összehasonlíthatják a két rendszer teljesítményét, ami a jelenlegi technikai tényezők tükrében a Polygon javára billenti a mérleget. A Polygon 65 ezer tranzakciója másodpercenként olyan kapacitás, amit nem könnyű túlterhetni, így a díjak is alacsonyan maradnak, jelenleg 1 dollár cent alatt van. 

polygon ethereum | Cryptofalka

Gyors és olcsó, de mit lehet kezdeni vele? Nagyjából ugyanazok a felhasználási területek jelentik számára a piacot, amin az Ethereum és a többi Ethereum-gyilkos projekt próbálja megvetni a lábát (CardanoEOSChainlinkSolanaPolkadot). A Polygon az egyik alternatíva, ami ugyanazt kínálja nagyobb teljesítménnyel. Egy okosszerződés platformot, ami hatékony, de biztonságos, sokrétűen összehoz blokkáncokat, de felhasználóbarát, értéket mutat fel, a natív coinja pedig kapitalizációt szerez a kriptó piacokon.

A népszerűbb DeFi dappok egy része már megtette az első lépést, hogy csökkentse a költségeit és növelje a sebességét az Ethereum láncon, úgy mint, Aave1inchCurve, és Sushi. Természetesen saját dappok is vannak, amik nem léteznek a Polygonon kívűl, pl. QuickSwap és Slingshot.

A Polygon fejlesztéséért az alapítók a felelősek: Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal, Anurag Arjun, és Mihailo Bjelic.

 

HOGYAN VALÓSÍTJA MEG MINDEZT A POLYGON?

A Polygon keretrendszer két nagyobb Ethereum kompatibilis hálózatot támogat: a biztosított láncokat és az önálló blokkláncokat. A biztosított láncok azokra a blokkláncokra támaszkodnak, amelyeken fejlesztették őket, tehát nem kell saját biztonsági modellt alkalmazniuk. Ezzel szemben az önálló blokkláncok rugalmasabb feltételekkel működnek a specifikus igényeikre formálva.

Mi a helyzet a Polygon Networkkel? A Polygon oldalláncot a saját validátorai (validator pool) biztosítják decentralizáltan, és időközönként összeegyezteti magát Ethereummal. A blokkjait a saját biztonsági protokollja felügyeli, tehát nem az Ethereum szabályai szerint véglegesítődnek a tranzakciók.

Bitcoin és kriptovaluta kereskedés I Cryptofalka

A jövőben a Polygon platform a skálázási megoldások széles választékát kínálja majd, pl zero-knowledge rollup, optimista rollup és Validum láncok. Amint ezek a fejlesztések elérhetővé válnak, méginnovatívabb dappok megalkotására lesz lehetőség. Minden ami a Polygonon történik mindig is kompatibilis lesz Ethereum eszközökkel és tárcákkal, pl. MetaMask.

 

A MATIC TOKEN

A projekt névváltoztatása ellenére a token megartotta ez eredeti nevét. Használhatósági területei ugyanazok, mint a többi proof of stake kriptovalutánál, tehát a tranzakció költségek fizetése, és a hálózatirányítás a tokenekhez kapcsolódó szavazati jogosultság által. A token stakelhető, akár egyénileg a Matic Web Walletből, ami a Polygon fejlesztők munkája, vagy tőzsdék DeFi szolgáltatásain keresztül a mint pl. a Binance Earn.

matic | Cryptofalka

Polygon Bridge a legkényelmesebb módja annak, hogy a digitális eszközeinket, áthozzuk a Polygon oldalláncra. Ilyenkor a mainnet tranzakció díjat ki kell fizetni, mivel a Bridge a mainneten fut. Viszont amint a kriptó a Polygon Network-ön van, az utalások felgyorsulnak, a költség pedig leesik.

 

POLYGON OLDALLÁNCOK ÉS ROLLUPOK

rollup lényege, hogy az okosszerződéseken belül, de a blokkláncon kívül gyűjti a tranzakciókat. Általánosságban nincs konszenzus azügyben, hogy egy oldallánc Layer 2 megoldásnak számít-e úgy mint egy rollup.  Fontos azonban megérteni a különbséget annak, akit érdekelnek a láncok közötti lehetőségek és mérlegelni szeretné a különböző kompromisszumokat. Minden megoldás különböző megvalósítással és kockázattal elégíti ki a biztonság, teljesítmény és felhasználói/fejlesztői élmény igényeit. A rollup biztosított láncnak számít, tehát az Ethereum megbízható biztonsági protokollja szerint működik, ezért a legígéretesebb Layer 2 megoldások közé tartozik.

sidechain rollup | Cryptofalka

A Polygon oldallánc nem ezen az elven fut, tehát ártó szándékú személyek elméletileg átvehetnék az irányítást a hálózat felett, de ilyen próbálkozásra még nem volt példa. Az oldalláncok világában nem csak a hálózati validátorokban kell megbíznunk, hanem a hídban is, ami a fő- és oldallánc közti tranzakciót bonyolítja. Egy rollup esetében kisebbek a díjak, és a biztonság a hozzákapcsolt blokklánc infrastruktúráján múlik. Oldallánc esetében a díjak a rollup megoldásnál is alacsonyabbak, viszont eggyel több a szereplő aki részt vesz a tranzakció bonyolításában (a bridge).

Hogy melyik a legjobb megoldás, az az egyéni igényeken dől el. Például egy közösségi média platform profilokat osztályozó eszköze hatalmas mennyiségű tranzakcióval működik, tehát célszerűnek tűnik a legkevezőbb áron tranzakciót bonyolítani, akár a biztonság rovására is. Mivel ebben az esetben nem kifejezetten szenzitív belső adatok kerülnek bejegyzésre a közösségi oldal marketing adatbázisába.

A másik véglet az, amikor egy kisebb állam a kincstárának egy részét blokklánc alapú digitális tokenekbe konvertálja. Itt a legmagasabb szintű biztonság az elsődleges, és ezért hajlandó is többet fizetni.

Ha szeretnél részletesebb altcoin bemutatókat olvasni, akkor látogass el az altcoin összefoglaló oldalunkra.

Ha erről a coinról nem lenne információ, akkor feltöltés alatt van még. Ez esetben nézz vissza később.