Logo
Cryptofalka
Kezdőknek
Árfolyamok
Tagságok
Tőzsdék
Shop

A weboldalunk sütiket használ 🍪

Az Ön adatainak védelme fontos a számunkra! Tájékoztatjuk, hogy honlapunk a felhasználói élmény fokozása, a webhelyhasználat megértése és marketing tevékenységeink támogatása érdekében sütiket alkalmazhat. További információ erről az Adatvédelmi Tájékoztatóban.
A kriptolobbi változtatások nélkül fogadná el a törvényt

A kriptolobbi változtatások nélkül fogadná el a törvényt

A kriptolobbi szerint a törvény tisztázná a staking- és bányászati jutalmak adózását, ezért módosítás nélkül fogadnák el.

Törvény rendezheti a bányászok és stakelők adózását

A kriptoszektor három vezető érdekvédelmi szervezete arra kérte az amerikai kongresszust, hogy módosítások nélkül fogadja el a staking- és bányászati jutalmak adózását szabályozó törvényjavaslatot. Szerintük az intézkedés egyértelműbbé tenné a kriptós jutalmak adókezelését, és hozzájárulna ahhoz, hogy a blokklánc-hálózatokat “amerikaiak biztosítsák Amerikában”.

tax clarity cégek.webp

A Blockchain Association, a Crypto Council for Innovation és a The Digital Chamber vasárnap levélben fordult Jason Smith-hez, a Képviselőház adóügyi bizottságának elnökéhez, valamint a testület vezető demokrata tagjához, Richard Neal-hez. A szervezetek azt kérték, hogy a Tax Clarity for Mining and Staking Act nevű törvényjavaslatot “eredeti formájában” fogadják el.

“Évekig tartó bizonytalanság után a bányászati és staking jutalmak adózásával kapcsolatban ez a törvény tartós kompromisszumot kínál, és az innovátorok is tudják támogatni, miközben kezeli egyes törvényhozók aggályait.”

A javaslat egy olyan problémát kíván orvosolni, amelyet a kriptoipar régóta igazságtalannak tart: a jelenlegi szabályozás szerint a bányászati és staking jutalmak már a megszerzésük pillanatában adóköteles jövedelemnek minősülnek. Az iparág szerint ez sok esetben “nem realizált jövedelem” megadóztatását jelenti, ami likviditási problémákhoz vezethet.

A kriptoipar szerint egy módosítás kisiklatná a reformot

A törvény lehetővé tenné, hogy a bányászok és stakelők eldöntsék, mikor fizetnek adót a megszerzett kriptovaluták után: a jutalom kézhezvételekor vagy csak akkor, amikor értékesítik az eszközöket. A lobbiszervezetek szerint ez biztosítaná a jövedelem megfelelő elszámolását, miközben elkerülné az azonnali adófizetési kötelezettséget még azelőtt, hogy az adózó pénzzé tudná tenni az eszközt.

A törvényjavaslatot ebben a hónapban nyújtották be egy kongresszusi meghallgatást megelőzően, azonban egyelőre nem jutott túl az adóügyi bizottságon. Steven Horsford demokrata képviselő egy módosító indítványt is benyújtott, amely legfeljebb öt évre korlátozná a kriptós jutalmak után fizetendő adó halasztását.

Ji Kim tweet.webp

Forrás: Ji Hun Kim

A Crypto Council for Innovation vezérigazgatója, Ji Hun Kim hétfőn az X-en azt írta, hogy Horsford módosítása “szétverné” a törvényjavaslatot, miközben csak “elhanyagolható mértékű” többletbevételt generálna.

“Nagyra értékeljük a részvételét a folyamatban, de a kompromisszum kialakítása során már így is jelentős engedmények történtek.”

A bankszektor ellenzi a javaslatot

A törvényjavaslat a bankszektor részéről is kritikákat kapott. Az American Bankers Association (ABA) a hónap elején azt állította, hogy a szabályozás “jelentős előnyt biztosítana a kriptovalutáknak szinte minden más megtakarítási, befektetési és hozamtermelő formával szemben”.

“Amikor egy vállalat osztalékot fizet, a részvényesek megkapják az osztalék értékét, és még abban az évben adót fizetnek utána. A Tax Clarity for Mining and Staking Act ezzel szemben teljesen másképp működne, és egyértelműen előnyben részesítené a kriptovalutákat más eszközosztályokkal szemben.”

A kriptolobbi azonban úgy véli, hogy a már kialkudott kompromisszum újranyitása veszélyeztetné a törvény által megoldani kívánt problémák rendezését, és késleltetné a kétpárti támogatással elérhető eredményt.

További kriptós adózási reformok is napirenden vannak

A törvényjavaslat mellett egy másik kriptós adózási kezdeményezés is a Kongresszus előtt van. A májusban benyújtott PARITY Act arra kötelezné az amerikai adóhatóságot (IRS), hogy vizsgálja meg, milyen adómentességeket lehetne biztosítani a kisebb értékű kriptovaluta-tranzakciók számára.

A kriptoipar régóta sürgeti, hogy a kis összegű kriptós fizetéseket mentesítsék az adókötelezettség alól. A Kraken áprilisban közölte, hogy 56 millió adózási nyomtatványt küldött az IRS részére. Ezek közel egyharmada 1 dollárnál kisebb értékű tranzakciókról szólt, míg több mint 75%-uk 50 dollár alatti ügyleteket érintett.

Hogy mi is az a Cryptofalka Kereskedő Közösség?

Elemzések a jövő pénzéről a Bitcoinról és a többi kriptovalutáról! Havi oktatások, élő streamek, tippek, hírek, közösség! Ha szeretnél hatékonyan bekapcsolódni a digitális valuták világába vagy ha már ismerős a szakma de szeretnéd elmélyíteni a tudásodat és profitálni a digitális pénz forradalmából, akkor nálunk a helyed! Hiszen a Platformról minden információt, tippet és oktatást egy forrásból érhetsz el, méghozzá a szakma legjobbjaitól 2018-óta!

Válassz tagságaink közül

Bitcoin és kriptovaluta árfolyamok

Bitcoin BTC -1.80% $62,921.84
Ethereum ETH -3.56% $1,668.8
BNB BNB -1.98% $579.14
XRP XRP -1.80% $1.11
Solana SOL -2.65% $69.91
Dogecoin DOGE -4.22% $0.07896
Cardano ADA -3.95% $0.1527
Litecoin LTC -5.16% $42.22
További árfolyamok
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!