Logo
Cryptofalka
Kezdőknek
Árfolyamok
Tagságok
Tőzsdék
Shop

A weboldalunk sütiket használ 🍪

Az Ön adatainak védelme fontos a számunkra! Tájékoztatjuk, hogy honlapunk a felhasználói élmény fokozása, a webhelyhasználat megértése és marketing tevékenységeink támogatása érdekében sütiket alkalmazhat. További információ erről az Adatvédelmi Tájékoztatóban.
Hatalmas BTC lekötés a Babylon platform iránti bizalom jele

Hatalmas BTC lekötés a Babylon platform iránti bizalom jele

A Babylon staking protokoll 23 000 BTC-t, azaz 1,4 milliárd dollárt vont be, új hullámot indítva a kriptopiacon. A staking második fordulója jelentős siker volt, és meglepően simán zajlott le – szemben az első körrel, amikor a Bitcoin tranzakciós díjak az egekbe szöktek.

Mi is az a Bitcoin staking?

A staking egy olyan folyamat, amely lehetővé teszi a kriptobefektetők számára, hogy "lezárják" vagy "lekössék" az eszközeiket egy adott protokollba. Ezért cserébe jutalmat kapnak, hasonlóan ahhoz, ahogy egy bankbetét is kamatot fizet. A Babylon úttörő szerepet játszik a Bitcoin staking elérhetővé tételében, ami nem mindennapi, hiszen a Bitcoin eredendően nem Proof-of-Stake alapú rendszer, mint például az Ethereum (ETH) vagy a Solana (SOL).

Miért izgalmas a Babylon protokoll?

A Babylon egy kétoldalú piacot épít Bitcoin tartalékokra alapozva. A rendszer egyik oldala lehetőséget nyújt a felhasználóknak, hogy Bitcoint (BTC) zároljanak, jutalmak reményében. A másik oldalon a Proof-of-Stake hálózatok – mint például az Ethereum – ezt a zárolt Bitcoint használhatják fel biztonsági fedezetként, hogy növeljék a hálózatuk biztonságát. Ez a mechanizmus köti össze a Bitcoin világát más blokkláncokkal, elősegítve a kriptopiacok közötti átjárhatóságot és együttműködést.

A siker titka: sima tranzakciók, alacsony díjak

Az első Babylon staking forduló, amely augusztusban indult, sokak számára frusztrációt okozott, mivel a limitált BTC mennyiség miatt verseny alakult ki. Ez a Bitcoin tranzakciós díjakat az egekbe repítette, átlagosan 132 dollár költséget eredményezve tranzakciónként.

Az októberi, második forduló azonban jelentős javulást hozott. A fejlesztők módosították a protokoll paramétereit: ezúttal a staking összegek helyett az időtartamot limitálták, így a tranzakciók sokkal gördülékenyebbek lettek, és a díjak mindössze 2,37 dollárra csökkentek.

Mi változott az első és a második kör között?

Az első körben a résztvevők csupán 0,5 BTC-t tudtak egy tranzakcióban stake-elni, és a teljes limit mindössze 1000 BTC volt. Ez erős versenyt teremtett, amely magas díjakat generált. A második körre azonban Babylon Labs fejlesztői változtattak a játékszabályokon: most már tranzakciónként akár 500 BTC is stake-elhető volt, és a felhasználók korlátlanul vehették részt a staking folyamatban a meghatározott 10 blokkos időablakban.

Ez a módosítás nemcsak a résztvevők számát növelte meg, hanem biztosította, hogy a tranzakciós díjak is alacsonyak maradjanak. A Luxor Mining vezérigazgatója, Nick Hansen szerint az első körben a gyorsaság volt kulcsfontosságú, és ezért sokan hajlandóak voltak többet fizetni a gyorsabb tranzakcióért. A második körben viszont már nem volt szükség erre a versenyre, így a díjak is visszafogottabbak maradtak.

Mi várható a jövőben?

A Babylon még viszonylag korai fázisban van, de már most komoly sikereket ért el. A csapat nemrég zárta le a 70 millió dolláros finanszírozási kört, amelyet olyan nagy nevek támogattak, mint a Paradigm, a Galaxy és a Polychain Capital. Ezt a legutóbbi finanszírozási kört egy 18 millió dolláros Series A kör előzte meg tavaly év végén, amely az elsődleges alapok biztosításával lehetővé tette a projekt gyors fejlődését. A korai befektetők hittek a Babylon staking protokoll jövőjében, így a csapat felgyorsíthatta a fejlesztéseket, és felkészülhetett a jelenlegi, nagy volumenű második staking fordulóra.

Babylon

A projekt hosszú távú célja, hogy kiépítsék saját Proof-of-Stake hálózatukat, az úgynevezett Babylon Chain-t, amely egyfajta koordinációs rétegként fog szolgálni. Ez lehetővé teszi más blokkláncok számára, hogy kihasználják a zárolt Bitcoin által nyújtott biztonságot, ezzel összekötve a Bitcoin világát más decentralizált hálózatokkal.

Miért fontos ez a kriptovilág számára?

A Bitcoin staking lehetősége jelentős lépés a kriptovaluták fejlődésében. A Babylon protokoll által nyújtott megoldások révén a Bitcoin tulajdonosok kihasználhatják eszközeik értékét, miközben a többi blokklánc-hálózat növelheti saját biztonságát. Ez nemcsak a Bitcoin ökoszisztémát erősíti, hanem hozzájárul a decentralizált pénzügyek (DeFi) jövőjéhez is.

Hogy mi is az a Cryptofalka Kereskedő Közösség?

Elemzések a jövő pénzéről a Bitcoinról és a többi kriptovalutáról! Havi oktatások, élő streamek, tippek, hírek, közösség! Ha szeretnél hatékonyan bekapcsolódni a digitális valuták világába vagy ha már ismerős a szakma de szeretnéd elmélyíteni a tudásodat és profitálni a digitális pénz forradalmából, akkor nálunk a helyed! Hiszen a Platformról minden információt, tippet és oktatást egy forrásból érhetsz el, méghozzá a szakma legjobbjaitól 2018-óta!

Válassz tagságaink közül

Bitcoin és kriptovaluta árfolyamok

Bitcoin BTC 2.47% $109,170.77
Ethereum ETH 5.59% $2,579.12
XRP XRP 3.52% $2.26
BNB BNB 1.60% $660.96
Solana SOL 3.88% $154.64
Dogecoin DOGE 7.00% $0.172
Cardano ADA 7.24% $0.5946
Litecoin LTC 5.62% $88.94
További árfolyamok
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!