
Példátlan türelem a Bitcoin piacán – eladásnak nyoma sincs
A Bitcoin befektetők 1,2 billió dollárnyi nyereségen ülnek és tovább tartják kriptójukat miközben új árfolyamcsúcsra várnak.
A HODL-hadsereg 1,2 billió dolláros rejtett nyereséget tart kézben
A Glassnode friss jelentése szerint a Bitcoin-befektetők szinte példátlan türelmet tanúsítanak: a kriptovaluta 1,2 billió dollárnyi nem realizált nyereségen ül. Ez azt jelenti, hogy rengeteg befektető tartja a Bitcoint anélkül, hogy eladná – bízva abban, hogy az árfolyam még tovább emelkedik.
A jelenlegi nem realizált nyereség már nagyon közel van a történelmi csúcshoz, amit tavaly év végén, 1,3 billiónál mértek. Az átlagos Bitcoin-befektető jelenleg 125%-os nyereségben van.
A cég kiemelte: a Bitcoin (BTC) jelenlegi ára nem elég meggyőző a befektetők számára ahhoz, hogy folytassák az eladásokat. Mindez egy erős technikai támasz mellett történik, ami 98 300 dollár körül alakul – ez az az átlagos ár, amin a rövid távú befektetők (akik kevesebb mint 155 napja vásároltak) beléptek.
„A nyereségesség látványos növekedése ellenére a befektetői viselkedés erőteljes HODLing-hajlamot mutat, mivel a jelenlegi árfolyam-tartomány nem elég vonzó ahhoz, hogy tömeges profitrealizálás történjen” – olvasható a jelentésben.
A HODLing tehát továbbra is domináns piaci mechanizmusként jelenik meg, amit több on-chain mérőszám is alátámaszt: csökken a realizált nyereség, miközben a hosszú távú befektetők által birtokolt kínálat új rekordokat dönt.
Csökken az eladási kedv, nő a várakozás – hol a következő robbanás?
A rövid távú befektetők eladási hajlandósága jelentősen visszaesett a májusi árfolyamcsúcs után. Ez is azt sugallja, hogy a jelenlegi ár nem ösztönöz eladásra – a piac arra számít, hogy a Bitcoin ára még magasabbra mehet.
„Ez újfent arra utal, hogy a jelenlegi árszint nem elég meggyőző a további eladásokhoz, ami arra utal, hogy a piacnak feljebb (vagy lejjebb) kell mozdulnia, hogy újabb kínálat szabaduljon fel” – írja a Glassnode.
A Bitcoin árfolyama 107 400 dollár körül mozog jelenleg– ez 4%-kal marad el a május 22-i, 111 970 dolláros történelmi csúcstól. A piac várakozással teli: a júniusi záráskor a Bitcoin több mint 107 000 dolláros havi gyertyát rajzolt, ami újabb árfolyamemelkedést vetíthet előre.
Kik fékezik a Bitcoint? A hosszú távú befektetők a reflektorfényben
Egyes elemzők szerint éppen a hosszú távú befektetők lehetnek az akadályai annak, hogy a Bitcoin áttörje a 100 000 dolláros szintet. Charles Edwards, a Capriole Investments alapítója szerint ezek az intézményi vagy veterán befektetők eladásokat hajtanak végre, amióta a spot Bitcoin ETF-ek januárban elindultak.
„A hosszú távú tartók eladják a pozícióikat a Wall Street-en” – mondta Edwards, utalva arra, hogy ezek az eladások gátolják az árfolyam további növekedését.
A Bitcoin piaca jelenleg a nyugalom és a feszültség egyensúlyában lebeg. Az 1,2 billió dolláros nem realizált nyereség óriási potenciált rejt magában, de a befektetők egyelőre kivárnak.

A Kripto ETF Nyár berobbanását várjuk: a Solana staking ETF már debütált, és erős esély van a többi altcoin ETF jóváhagyására is.

A kártya a Bitget Wallet alkalmazásban lesz elérhető, és támogatja a valós idejű onchain swapokat és befizetéseket.

A hosszútávú Bitcoin-befektetők az ETF-ek indulása óta folyamatosan adják el coinjaikat az intézményeknek, ami hozzájárul az árfolyam oldalazásához.

Vitalik szerint a pluralista digitális azonosító a jövő. Védi a magánéletet, biztosítja az egyenlő hozzáférést és ellenáll a visszaéléseknek.