Ismét megszólalt Michael Saylor a Bitcoin-eladások lehetőségéről
Michael Saylor szerint a Strategynek idővel akár Bitcoin-eladásokra is szüksége lehet, hogy megőrizze a vállalat pénzügyi rugalmasságát és a piac bizalmát.
A Strategy már nem ragaszkodik mereven a „never sell” narratívához
Az elmúlt években Michael Saylor neve gyakorlatilag összeforrt a „Never sell your Bitcoin” szemlélettel. A Strategy azonban most ismét nyíltan beszélt arról, hogy bizonyos helyzetekben mégis szükség lehet BTC-eladásokra.
Saylor a The Wolf Of All Streets podcastben arról beszélt, hogy a vállalat jelenleg mintegy 65 milliárd dollárnyi Bitcoint birtokol, és szerinte problémát jelentene, ha a piac azt hinné, hogy ezt az állományt a cég semmilyen körülmények között nem hajlandó értékesíteni.
Úgy fogalmazott, hogy ebben az esetben a hitelminősítők akár arra a következtetésre is juthatnának, hogy a Bitcoin (BTC) valójában nem tekinthető valódi eszköznek a vállalat mérlegében. Saylor szerint emiatt fontos jelezni a piac felé, hogy szükség esetén képesek lennének élni a Bitcoin-piac likviditásával.
Elkerülhetetlen a szemléletváltás
A kijelentések azért kaptak nagy figyelmet, mert a Strategy eddig következetesen a hosszú távú Bitcoin-felhalmozás egyik legismertebb szereplője volt. A vállalat 2020 augusztusa óta folyamatosan vásárol BTC-t, és jelenleg 818 869 Bitcoinnal rendelkezik, átlagosan 75 540 dolláros bekerülési ár mellett.

Nemrég újabb 535 BTC-t vásároltak mintegy 43 millió dollárért, nagyjából 80 340 dolláros átlagáron.
Saylor közben igyekezett árnyalni a helyzetet. Az X-en már nem azt írta, hogy „Never sell your Bitcoin”, hanem úgy fogalmazott, hogy „vegyél több Bitcoint, mint amennyit eladsz”.
Egy másik interjúban pedig arról beszélt, hogy a valódi stratégia inkább az, hogy hosszú távon ne váljanak nettó Bitcoin-eladóvá, csak ezt jóval nehezebb olyan erős marketingüzenetként átadni, mint a jól ismert „Never sell your Bitcoin” szlogent.
SAYLOR CLARIFIES THE “SELLING BITCOIN” COMMENTS
— CryptosRus (@CryptosR_Us) May 9, 2026
“We’d never be a net seller of #Bitcoin.”
Strategy may sell 1 $BTC while buying 10-30 more through $STRC capital raises.
Still an accumulation machine. 💯 https://t.co/7Y3lmyuXVD pic.twitter.com/7I8JKKCL96
Valószínűleg egyszer úgyis eljön az a pont, amikor a Strategynek el kell kezdenie valamennyit értékesíteni a Bitcoin-állományából. Ez persze sokak szemében szembemegy azzal a narratívával, amit Saylor évekig épített, mégis valószínűleg jobb, ha erre fokozatosan készíti fel a piacot, nem pedig egy váratlan helyzetben indulnak meg a nagyobb eladások, pánikot keltve a befektetők között.
Bitcoin
Saylor megtörte a "soha ne add el” elvet: a Strategy BTC-eladása megrázta a piacot, miközben új viták indultak a kriptó jövőjéről.
Kereskedés
A Bitget elemzője szerint a friss amerikai foglalkoztatási adat eldöntheti, gyorsulnak-e a Fed kamatvágásai és levegőhöz jut-e a kriptopiac.
Blokklánc
Cynthia Lummis és republikánus társai azt követelik, hogy a bankok átláthatóbb és fair szabályok mellett tarthassanak kriptót.
Blokklánc
AI-val támogatott biztonsági vizsgálat tárt fel egy kritikus Zcash hibát, ami 30%-os ZEC zuhanást okozott. Vajon érintette a kínálatot is?







