
Decentralizált tőzsdék működése - Konstans szorzat formula
A decentralizált tőzsdék jellemzően egy újfajta módszerrel csinálnak piacot a különböző tokeneknek. Ez a módszer egy matematikai formulán alapszik, ami meghatározza az átváltási árfolyamot a két token között. A kereskedők nem egymással üzletelnek, hanem egy úgynevezett liquidity pool-lal cserélnek tokeneket. Ahogy fogy az egyik tokenből, úgy az ára is feljebb megy. Az alábbi dokumentumban részletesen elmagyarázzuk, hogyan működik a formula és a mögötte lévő matematika.
Értekezésünk tartalma
-
Centralizált tőzsdék és működésük
-
Decentralizált tőzsdék
-
Liquidity poolok
-
Mi határozza meg az árat egy liquidity poolban?
-
Miért azonos a két kriptovaluta összértéke a liquidity poolban?
-
Példák
-
Mi az impermanent loss?
-
Impermanent loss számolása
[pdf-embedder url="https://assets.cryptofalka.hu/uploads/2021/08/Decentralizalt_tozsdek_mukodese_jav.pdf" title="Decentralizalt_tozsdek_mukodese"]
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2021
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás

Bár a hatóság a héten jóváhagyta a részben altcoin-kitettségű ETF-et, az engedélyezési folyamatot egyúttal határozatlan időre szüneteltette.

Egyre több jel utal arra, hogy a Bitcoin újabb áttörésre készül. Akár már július végére megérkezhetünk a 116 000 dolláros szinthez.

Az EKB blokklánc alapú kezdeményezései megújítják az eurózóna pénzügyi rendszereit, hogy a pénzmozgás gyorsabb és biztonságosabb legyen.

Az első Solana staking ETF erősen indult, 12 millió dolláros beáramlással és rekordkereskedéssel az első napon a tőzsdén.