Mérföldkő az Emírségekben: kriptovásárlás bankszámlán keresztül
Az M2 kriptotőzsde bejelentette, hogy lehetővé teszi az Egyesült Arab Emírségek lakosai számára, hogy közvetlenül a bankszámlájuk segítségével vásároljanak és adjanak el Bitcoint és Ether-t a saját spot piacán.
Közvetlen BTC és ETH váltás dirhamra
Az M2 spot piacain engedélyezett kereskedési párokon keresztül a felhasználók Bitcoint (BTC) és Ethereumot (ETH) kereskedhetnek egyenesen a helyi valutára, a dirhamra és fordítva is.
We are pleased to announce the launch of a highly anticipated feature: AED deposits & withdrawals are now available to UAE residents and businesses! 🇦🇪#M2 #AEDWithdrawals #AEDDeposits
— M2 (@M2Exchange) July 31, 2024
Simplify your transactions: Buy & sell Bitcoin & Ethereum directly with… pic.twitter.com/aM8VQe6Wbi
Az M2 csapata úgy véli, hogy az új integráció lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy gyorsan alkalmazkodjanak a piaci változásokhoz, és hogy a lakosok szélesebb köre szerezhessen kriptovaluta kitettséget.
A cél a kriptovaluták széleskörű hozzáférhetősége
Az M2 szerint az új integráció lehetővé teszi a tőzsde számára, hogy bővítse kínálatát a gyorsan fejlődő iparágon belül. A csapat úgy véli, hogy ez egy fontos mérföldkő a virtuális eszközök szélesebb körű hozzáférhetősége szempontjából a régióban.
Stefan Kimmel, az M2 vezérigazgatója elmondta, hogy az új integráció a mindennapi befektetőknek is segíthet, különösen azoknak, akik még nem rendelkeznek mélyreható ismeretekkel a folyton változó kereskedési környezet kihívásaival kapcsolatban.
„Az eszközök népszerűsége és a piac legnagyobb kereskedési volumene miatt a BTC és az ETH általában a legmegfelelőbb a belépő szintű befektetők számára a digitális valuták piacára való becsatlakozáshoz” - tette hozzá Kimmel.
Az Egyesült Arab Emírségeké a világ egyik legszigorúbb fogyasztóvédelmi rendszere
Kimmel emellett kiemelte, hogy ezt a fejlesztést is az Egyesült Arab Emírségek kormánya szabályozza, amelyet a világ egyik legszigorúbb szabályozási keretének nevezett, hiszen törvényalkotó elsősorban a fogyasztóvédelmet helyezi előtérbe.
Az elmúlt években az Egyesült Arab Emírségek igyekezett kiemelten védeni a fogyasztókat a kriptovaluták kereskedelme területén. 2022-ben a dubaji virtuális eszközöket szabályozó hatóság (VARA) a promótereket és a marketingszakembereket célozva előírta, hogy a fogyasztók védelme érdekében kampányaik során a hirdetésekben tisztán és egyértelműen kell megfogalmazni a feltételeket és a kockázatokat egyaránt.
Ezután 2023-ban új szövetségi törvény lépett életbe, amely az FTX-hez hasonló tőzsdék és cégek csalási kísérleteinek megakadályozásának érdekében súlyos pénzügyi bírságolást helyezett kilátásba. Ennek köszönhetően ma a kormány 10 millió AED-ig (kb. 2,7 millió dollár) terjedő bírsággal szankcionálhatja a jogsértőket.
Az amerikai kormány korábban valóban hadat üzent volna a kriptoiparnak? A Coinbase most komoly bizonyítékokkal állt elő.
A Solana alapú népszerű memecoin launchpad, a Pump.fun hirtelen letiltotta az Egyesült Királyság felhasználóit.
A Standard Chartered elemzője szerint a kereslet 2025-re egészen 200 000 dollárig tolhatja fel az árfolyamot.
Az NFT-kollekció elérte a 75 000 dolláros “floor” árat, miközben a márka az Ethereumon túlra is terjeszkedik, és elindítja a PENGU tokenjét a Solanan.