Logo
Cryptofalka
Kezdőknek
Árfolyamok
Tagságok
Tőzsdék
Shop

A weboldalunk sütiket használ 🍪

Az Ön adatainak védelme fontos a számunkra! Tájékoztatjuk, hogy honlapunk a felhasználói élmény fokozása, a webhelyhasználat megértése és marketing tevékenységeink támogatása érdekében sütiket alkalmazhat. További információ erről az Adatvédelmi Tájékoztatóban.
Kriptótörvények hete az USA-ban – három kulcstéma terítéken

Kriptótörvények hete az USA-ban – három kulcstéma terítéken

Az amerikai republikánus vezetők július közepére meghirdették a „Kriptó Hetet”, amely során három kulcsfontosságú törvényjavaslatról tárgyalnak: a stabilcoinokról, a kriptopiac szabályozásáról és a digitális jegybankpénzekről (CBDC).

Trump digitális agendája mögött teljes erővel állnak

A július 14. és 18. közötti időszakban a képviselőház olyan törvényeket vitat meg, amelyek hosszú távon formálhatják a digitális eszközök jövőjét az Egyesült Államokban.

A képviselőház pénzügyi bizottságának elnöke, French Hill, valamint a mezőgazdasági bizottság vezetője, Glenn Thompson, és maga a házelnök, Mike Johnson hangsúlyozták, hogy céljuk Donald Trump kriptovaluta-politikájának teljeskörű megvalósítása.

Crypto Week

„A republikánusok határozott lépéseket tesznek Trump elnök digitális eszközöket és kriptovalutákat érintő programjának végrehajtása érdekében” – mondta Johnson.

Hozzátette:

„A Kriptó Hét során a képviselőház három mérföldkőnek számító jogszabálytervezet időben történő megvitatását tervezi: a CLARITY Act, az Anti-CBDC Surveillance State Act és a szenátus által előterjesztett GENIUS Act.”

GENIUS vagy STABLE? Előnyben a szenátusi javaslat

A szenátus által korábban már elfogadott GENIUS Act törvényjavaslat látszólag megelőzi a képviselőház saját verzióját, a STABLE Actet. Bár utóbbit májusban jóváhagyta a pénzügyi bizottság, a teljes képviselőházi szavazás még várat magára. A GENIUS Act viszont már keresztülment a szenátuson, így ha a képviselőház változtatás nélkül elfogadja, az egyenesen Trump asztalára kerülhet aláírásra.

Trump GENIUS Act

Jogi szakértők ugyanakkor rámutattak, hogy a képviselőház módosíthatja a javaslat bizonyos részeit – például az engedélyezett kibocsátók körét, az állami és szövetségi felügyeleti viszonyokat, valamint a megfelelőségi követelményeket. Ha ez megtörténik, a szenátusnak újra szavaznia kell róla.

Egyik kulcsfontosságú eltérés a két törvény között az ellenőrzési szinten van: míg a STABLE Act szövetségi felügyeletet ír elő a stabilcoin-kibocsátókra, addig a GENIUS Act lehetővé tenné az állami felügyeletet is.

CLARITY Act: a kriptopiac új szabálykönyve

A CLARITY Act névre keresztelt törvénytervezet – amely a kriptopiac szabályozási keretrendszerét határozza meg – lehet a következő, amely Trump elé kerülhet. A javaslatot június 10-én továbbította a pénzügyi szolgáltatási és a mezőgazdasági bizottság a teljes képviselőházi szavazásra.

A törvény kimondaná, mely területeken van hatásköre az Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletnek (SEC), valamint az Árutőzsdei Kereskedelmi Bizottságnak (CFTC). Előírná a legtöbb kriptotőzsde számára a CFTC-nél való regisztrációt, valamint rendelkezne az ügyfélvagyon elkülönítéséről, az átláthatóságról és az adatmegőrzés szabályairól.

A demokraták jellemzően ellenzik a CLARITY és a GENIUS törvényeket is, mivel szerintük ezek elősegítik Trump és családja növekvő kriptobirodalmát – amely magába foglal egy kriptotőzsdét, stabilcoint és több digitális tokent is.

CBDC: teljes tiltás jöhet a digitális dollárra

A harmadik tárgyalt javaslat az Anti-CBDC Surveillance State Act, amelynek célja megakadályozni, hogy az amerikai jegybank bármilyen formában digitális valutát teszteljen, fejlesszen, hozzon létre vagy bocsásson ki. A törvény megtiltaná, hogy a Fed pénzügyi termékeket közvetlenül nyújtson az állampolgároknak.

A törvényt eredetileg a képviselőházi többségi vezető, Tom Emmer terjesztette be az előző kongresszusi ciklusban, és ugyan akkor el is fogadták, a kongresszus lejártával érvényét vesztette. Emmer most újraindította a törvénykezdeményezést, és áprilisban a pénzügyi bizottság ismét jóváhagyta azt. A szenátusi verzió még mindig a bankügyi bizottság asztalán fekszik.

A republikánusok lendületes kriptostrategiája a 2025-ös év egyik legfontosabb digitális fordulópontját hozhatja el. Július közepén eldőlhet, milyen szabályok között működhet a jövőben a kriptoipar az Egyesült Államokban – és talán világszerte. Már csak egy aláírás választja el őket a valóságtól - vajon Trump rábólint mindegyikre?

Hogy mi is az a Cryptofalka Kereskedő Közösség?

Elemzések a jövő pénzéről a Bitcoinról és a többi kriptovalutáról! Havi oktatások, élő streamek, tippek, hírek, közösség! Ha szeretnél hatékonyan bekapcsolódni a digitális valuták világába vagy ha már ismerős a szakma de szeretnéd elmélyíteni a tudásodat és profitálni a digitális pénz forradalmából, akkor nálunk a helyed! Hiszen a Platformról minden információt, tippet és oktatást egy forrásból érhetsz el, méghozzá a szakma legjobbjaitól 2018-óta!

Válassz tagságaink közül

Bitcoin és kriptovaluta árfolyamok

Bitcoin BTC -2.04% $107,497.57
Ethereum ETH -4.01% $2,482.16
XRP XRP -2.75% $2.21
BNB BNB -1.52% $651.95
Solana SOL -3.43% $146.66
Dogecoin DOGE -5.60% $0.1623
Cardano ADA -4.81% $0.5676
Litecoin LTC -3.76% $86.27
További árfolyamok
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!