
Csupán a Bitcoin készlet 36%-a van elérhető forgalomban
Annak ellenére, hogy a Bitcoin piaca közelít az 1000 milliárd dollárhoz, a befektetők jó része az elmúlt 6 hónapban nem mozgatták coinjaikat.
Csökken az elérhető Bitcoin készlet
A Bitcoin likviditása továbbra is alacsony. Az adatok azt mutatják, hogy a legnépszerűbb kriptovaluta főleg értékörzőként szolgál, a nagybefektetők nem mozgatják vissza a piacra azt. Az on-chain elemző cég, a Glassnode, március 21-én megosztott adataiból kiolvasható, hogy 2017-es bikapiac csúcspontján a BTC 50%-a keringett aktívan a Bitcoin blokkláncán.
https://twitter.com/glassnode/status/1373732298630303745
Az adatok azt mutatják, hogy kevés olyan hosszútávú befektető van, aki kísértést érez arra, hogy eladja a BTC-t. A bálnák magasabb árak mellett is tartják az eszközt, ez pedig arra utalhat, hogy a jelenlegi bikapiac még eltarthat egy darabig.
A kereskedés természetes jellemzője, hogy az olcsóbb árfolyamon beszerzett kriptovalutát magas áron eladják a befektetők és némi profitot realizáljanak. Azonban mostanság ez megváltozni látszik, a tendencia csökken, a befektetők inkább tartják még a Bitcoinjaikat.
A BTC jelenlegi kínálata 18,66 millió coin a 21 millióból. A kripto-elemző cég arról is beszámolt, hogy az összes forgalomban lévő BTC körülbelül ötöde elveszett vagy ellopták. Ez arra utal, hogy a Bitcoin tényleges keringő kínálata lényegesen alacsonyabb lehet, megerősítve az eszköz szűkösségét.
Willy Woo népszerű kriptográf-elemző szerint, amikor a BTC piaci kapitalizációja meghaladta az 1000 milliárd dollárt, a népszerű kriptovalutának 7,3%-a cserélt gazdát. Azt is megjegyezte, hogy ez egy óvatos becslés, hiszen sokszor a tőzsdék rendszeresen belsőleg mozgatják digitális eszközeiket.
Bitcoin mint értékörző
A nemzeti valutákkal vagy más értékes eszközzel szemben a Bitcoin véges, 21 millió darabbal rendelkezik. Jelen állás szerint nagyjából 18,8 millió Bitcoin van forgalomban. A bányászat révén napról napra több BTC-szabadulhat fel, de ez a maximális készletre nincs hatással. Eközben a BTC előállítására fordított munka és egyéb költségráfordítások jelentenek valamelyest egy kézzel fogható pontot a Bitcoin értékében.
A Bitcoin segítségével a tulajdonosok nagy összegeket tárolhatnak vagy utalhatnak át, nem úgy mint az arany vagy az ingatlan esetében. A BTC-t az évek során az aranyhoz kezdték hasonlítani. Időnként még digitális aranynak is nevezve a kriptovalutát. ➡️ Idővel a Bitcoin az aranynál is jobb értékörzővé válhat.
Összegzés
A Bitcoin egy nehezen megfogható befektetési eszköz, mely nem kötődik egyetlen ország adósságához vagy harcához sem. Az emberek irányítják, határok nélküli, és lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy saját tőkéjüket tartsák és ellenőrizhessék, valamint globálisan gyorsan tudnak tranzakciókat végezni. Az eszköz a megalakulása óta elviselte viszontagságokat, kritikákat, de minden ciklusban növekszik az elfogadottsága. Azzal, hogy az ökoszisztémában megjelentek a nagy vállakozások, egyre biztosabb az, hogy végérvényesen elfogadásra kerülhet. A számokból pedig az látszik, hogy egyre több ember szeretne hosszabb távra birtokolni a Bitcoin készletéből egy kicsit.
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2021
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás

Samson Mow szerint az egységtorzítás miatt az altcoinok, mint az XRP, az Ethereum és a Solana sokkal túlértékeltebbnek tűnnek a Bitcoinnál.

A magyar Polkadot Közösség ismét összehozza a blokklánc iránt érdeklődőket egy izgalmas Blokklánc & Crypto Találkozóra Április 25-én.

Tíz évvel ezelőtt még sokan csak mosolyogtak, ha a kriptopénz jövőjéről esett szó, mára viszont ez a technológia szerves része lett a mindennapoknak.

Összeomlott a Mantra: rugpull volt vagy csak a balszerencse netovábbja? És ha már bennragadtál egy zuhanó projektben? Erre is hoztunk túlélőtaktikát.