Bitcoin vásárlás: Hol tudunk hozzájutni kedvenc kriptovalutánkhoz?
A mi az a Bitcoin és a blokklánc első, illetve második részében már megismerkedhetünk a Bitcoinnal, illetve a blokklánc technológiával. Ebben a cikkben pedig megmutatjuk miként tudtok Bitcoint vásárolni tőzsdén vagy pedig közvetlenül más emberektől marketplacen keresztül. A Bitcoin vásárlásnak több módja van. Lehet fizetni érte készpénzben, hitelkártyával, bankkártyával, banki átutalással, ezek mind attól függnek, ki hol, és merre szeretné megvásárolni az adott kriptovalutát.
A nulladik lépés: Privát tárca létrehozása
A Bitcoin vásárlás nulladik lépése, hogy fel kell állítanunk egy tárcát, ahol a Bitcoinunkat tárolni tudjuk. (vásárlási módtól függetlenül szükséged lesz egy digitális tárcára.) Ez lehet egy online tárca, egy asztali tárca, mobil tárca, vagy egy offline tárca, de hardware vagy pedig paper tárca is.
Látjuk tehát, hogy számos lehetőség közül választhatunk, hogy milyen módon szeretnénk a kriptovalutánkat tárolni. Alapos utána nézés pedig javasolt a tárcahasználatról, akármelyik módot is válasszuk. A legfontosabb része a tárcának pedig a privát kulcs és/vagy jelszó. Ezeket ha elveszítjük egy második személy is hozzáférhet a Bitcoin tárcánkhoz. Alapvetően lehetőség van az adott tőzsdéken is a kriptovalutánik tárolására, viszont ezt hosszú távra nem ajánljuk!
A privát tárcák típusairól hamarosan egy következő cikkünkben fogunk részletesen írni nektek!
Online Bitcoin vásárlás és account nyitás
Jelenleg több száz tőzsde működik, ezek a tőzsdék különböző likviditással és biztonsággal bírnak. Rengeteg tőzsde nyílik, és rengeteg tőzsde is zár be például az alacsony likviditás miatt. Itt is ajánlott megvizsgálni a top tőzsdéket mielőtt kiválasztjuk a számunkra megfelelőt, hiszen vannak olyan tőzsdék, amelyek az adott országban nem is működnek. A binance.com pl.: az USA-ban nem elérhető, csak a binance.us.
A világ egyik legnagyobb, és legbiztonságosabb tőzsdéje a Binance. A nagyobb volume-s tőzsdék közé tartozik még a Coinbase, a Kraken és az OKX is. A legtöbb tőzsde úgy próbál harcolni a pénzmosási kísérletek ellen, hogy személyigazolvány, lakcímkártya vagy pedig jogosítvány bescannelése, feltétel a regisztrációhoz (KYC). A sikeres regisztrációt követően a legtöbb tőzsdén már bankkártyával, banki átutalással illetve nehány helyen még PayPal-al is tudunk kirptovalutát vásárolni. Fontos tudni, hogy a legtöbb tőzsde elég magas díjat számol fel a vásárlásnál, így érdemes tájékozódni, hogy hol a legalacsonyabb a vásárlás díja.
A sikeres vásárlás után a kriptovaluta pedig megérkezik a tőzsdei tárcánkba, fontos, vásárlási módtól függően ez eltarthat egy-két órától kezdve, akár napokig is. Miután a tőzsdénk számlájára megérkezett a megvásárolt mennyiség, ajánlatos átmozgatni egy offline tárcába. Sose tároljunk kriptopénzt tőzsdén hosszabb ideig, kivéve hogyha azzal aktívan kereskedünk.
Készpénzes Bitcoin vásárlás
Számos lehetőség van készpénzes vásárlása is. A LocalBitcoin platformon például szűrni is tudunk, hogy mely országban vagy városban szeretnénk vásárolni. Ezen a webhelyen készpénz mellett akár utalással vagy PayPal-al is tudunk fizetni. Fontos megjegyezni, hogy itt emberektől vásárolunk nem pedig tőzsdéktől.
A legelterjedtebb készpénzes vásárlási opció manapság viszont a Bitcoin ATM. A Bitcoin ATM készpénzt fogad el, majd a vásárlást követően, a vásárolt Bitcoint mennyiséget egy QR kód segítségével átküldi a tárcánkra. Tehát ennél a vásárlási módnál már rendelkeznünk kell egy Bitcoin tárcával. Bitcoin ATM pedig az ország számos pontján található, minden nagyobb városban.
Ha Bitcoin vásárlásra szánnánk magunkat akkor a Cryptofalka és a Bitcoinbázis által üzemeltetett közös ATM a budapesti Aznap bárban aktuális lehet. "Egy péntek esti összezörrenés lassan elképzelhetetlen lenne a pesti romkocsmák különleges hangulata nélkül. A Király utcában található Aznap bár tökéletes helyszínt biztosít ehhez. Fröccsbár, romkocsma és közösségi tér egyben – azaz minden adott egy felejthetetlen estéhez."
A borítókép tulajdonosa a Cointelegraph.com
A szeptember elején megtapasztalt csökkenő tendenciájú kriptopiac esélyt ad a befektetőknek arra, hogy okosan vásároljanak.
A Robinhood 3,9 millió dolláros büntetésben állapodott meg a kaliforniai igazságügyi minisztériummal, amiért korábban akadályozta a kiutalásokat.
Az UBD Network egy új Web3 tárcát vezet be, amely lehetővé teszi a decentralizált módon történő költséghatékony kriptovaluta öröklést.
Tanulj meg tudatosan befektetni a kriptopiacon, fedezd fel a legjobb altcoin beszállási lehetőségeket, és kerüld el a veszteségeket még időben!