
2,2 millió dollárnyi Ethereum mozdult meg egy 10 éves tárcából
Egy 2015-ös Genesis Ethereum-tárca majdnem egy évtizednyi várakozás után ismét megmozdult. A benne lévő 900 ETH most több mint 2,2 millió dollárt ér.
Amikor még kevesen hittek az Ethereum jövőjében
2015 nyara, amikor az Ethereum még gyerekcipőben járt, és alig ért többet néhány forintnál. Úgynevezett genesis coinok voltak azok, amelyeket az Ethereum első blokkjának létrehozásakor hoztak létre. Mielőtt még tranzakciók történtek volna a hálózaton, a projekt korai támogatói és fejlesztői előre kibányászott ETH-t kaptak, amikor az még csak filléreket ért.
Egy ilyen korai tárca most újra életjelet adott magáról. A blokklánc adatai szerint a cím még abban az időszakban kapta meg a 900 darab ETH-t, amikor azok darabonként kevesebb mint 50 centet értek. Ma ez az összeg több mint 2,2 millió dollárnak felel meg, vagyis körülbelül 750 millió forintnak.
A régi Ethereum holderek újra mozgásba lendülnek
Nem ez az első eset, hogy több éve érintetlenül hagyott, nagy összegű tárcák kerülnek elő a semmiből. 2024 áprilisában egy másik, régóta inaktív Ethereum whale adta el a tárcájában pihenő coinokat , összesen 27,6 millió dollár értékben, 18 000%-os becsült profittal.
És nem csak ETH-tulajok ébredeznek. Egy hete egy 14 éve inaktív Bitcoin whale mozdított meg több mint 8 milliárd dollárnyi BTC-t, ami újabb kérdéseket vetett fel. Vajon mit tudnak ezek a régi befektetők, amit mi nem?
Az Ethereum a második legnagyobb kriptovaluta lett
Miközben a tárcák újra életre kelnek, az Ethereum árfolyama 2 529 dollár körül mozog a cikk írásakor, ami közel 2%-os visszaesést jelent az elmúlt 24 órában. Az elmúlt hónapban viszont enyhén, 2%-kal emelkedett, bár még mindig jócskán elmarad 2021-es, 4 878 dolláros csúcsától.
Az ETH ma is a második legnagyobb kriptovaluta piaci kapitalizáció alapján, jelenleg 306 milliárd dollár körüli értékkel. Azóta, hogy 2022-ben átállt a Proof-of-Stake modellre, már nem bányásszák, hanem stakeléssel termelik az új coinokat. Környezetkímélőbb módon, kevesebb energiapazarlással.
Mit jelent mindez a befektetőknek?
A régóta pihenő tárcák mozgása általában nem véletlen. Sokszor eladás, újrapozicionálás vagy egy teljesen új kriptostratégia áll a háttérben. Egy dolog biztos, a hosszú távú hodlerek most újra mozgolódnak.
Az ilyen mozgások hatással lehetnek a piaci hangulatra, és nemcsak nosztalgiát ébresztenek, hanem komoly tőkét is mozgósítanak. A kérdés már csak az, hogy vajon ez a trend csak pár ritka eset, vagy egy újabb fázis kezdete a kriptovilágban.

Az amerikai adósságplafon emelése, Trump újabb tervei és a Revolut kripto szolgáltatásainak leállítása is komoly feszültséget hozott a piacra.

John Galt 100 BTC-s Casascius rúdjának története drága leckét ad a privát kulcsok kezeléséről és a Bitcoin forkokról.

Elon Musk új politikai pártot indít „America Party” néven, és egy dolgot már most biztosra vehetünk, ebben a pártban a Bitcoin kiemelt szerepet kap.

A legtöbb kriptotőzsde gondban van, de MiCA licenc és MNB engedély birtokában a Bitpanda zavartalanul szolgálja ki magyar ügyfeleit.