Megingott a korai Bitcoin-befektetők hite?
Számos korai Bitcoin-maxi szerint az intézményi szereplők megjelenésével a vezető kriptovaluta pont azzá válik, ami ellen eredetileg létrehozták.
Az intézményi szereplők térnyerése hiteltelenné teszi a Bitcoint?
Egy neves kriptoelemző vitát indított a közösségen belül azzal az állításával, miszerint a Bitcoin (BTC) korai hívei – az úgynevezett OG-k – egyre inkább elveszítik a bizalmukat az eszközben, ahogy az intézményi befektetők térnyerése fokozódik.
„Sokan a legelszántabb korai bálnák közül mostanra megingott hittel, ezen az árszinten elkezdtek eladni” – írta Scott Melker az X-en.
Scott Melker szerint a Bitcoin továbbra is lenyűgöző, ugyanakkor szerinte mára részben éppen azok sajátították ki, akik ellen eredetileg megalkották. Hozzátette, hogy nem feltétlenül ért egyet ezzel az állásponttal, csupán azt adja tovább, amit egyre gyakrabban hall a közösségben.
Mégis, a kijelentése komoly vitát váltott ki arról, vajon a Bitcoin fokozódó intézményi elfogadottsága mennyiben torzítja el az eredeti szellemiséget.
Mike Alfred, az Alpine Fox alapítója és ügyvezető partnere állítása szerint ritkán szokott vitába szállni Melkerrel, most azonban más véleményen van. Szerinte az emberek gyakran teljesen személyes indokok alapján döntenek úgy, hogy eladják coinjaik egy részét vagy akár az egészet, és ezek az okok sokszor egyáltalán nem kapcsolódnak magához az eszközhöz vagy a protokollhoz.
Az utóbbi időben több korai Bitcoin-maxi is nyíltan beszélt arról, hogy eladásra szánta el magát. Willy Woo például a Cointelegraph-nak elmondta, hogy a legtöbb Bitcoinját eladta, mert jelenleg a Bitcoin-infrastruktúrába történő befektetésben lát nagyobb megtérülési lehetőséget.
Hasonlóképp járt el PlanB is, aki még februárban árulta el, hogy eladta Bitcoinjainak nagy részét, és a könnyebb kezelhetőség érdekében spot Bitcoin ETF-re váltott.
⚠️ Disclosure ⚠️
— PlanB (@100trillionUSD) February 15, 2025
I have transferred my bitcoin to ETFs.
Yes I know, not your keys not your coins. But it is just easier for me to manage bitcoin the same way as equities and bonds. Also, not having to hassle with keys gives me peace of mind. I guess I am not a maxi anymore.
Egyébként valószínűleg naivitás azt hinni, hogy a Bitcoin világszintű elterjedése teljesen megtörténhet anélkül, hogy az intézmények adoptálnák a használatát. Továbbá azt is fontos kiemelni, hogy a profitrealizálás nem egy ördögtől való dolog, és attól, hogy egyes korai bálnák eladják a BTC-állományuk részét, nem feltétlenül jelenti azt, hogy bizalmukat vesztették.
A Bitcoin mindenkié
Matt Hougan, a Bitwise Invest befektetési igazgatója elismerte, hogy érti Melker nézőpontját, ugyanakkor szerinte a Bitcoin még mindig igencsak forradalmi.
„Ez az első globális pénz, amelyet nem az állam vagy az erőszak fenyegetése, hanem a logika és a közösség támogat” – mondta Hougan.
Ez a kijelentés mindössze egy nappal azután hangzott el, hogy egy korai Bitcoin-befektető 80 000 BTC-t adott el a Galaxy Digitalon keresztül, amit a digitális eszközökkel foglalkozó cég a kriptotörténet egyik legnagyobb összegű ügyletének nevezett.
Note that #GalaxyDigital has deposited over 10,000 $BTC($1.18B) to exchanges in the past 8 hours!
— Lookonchain (@lookonchain) July 25, 2025
The 10,000+ $BTC comes from the Bitcoin OG holding 80,009 $BTC($9.68B).https://t.co/qaSj0NKwmD pic.twitter.com/09XEqB6VGg
Ami ennél érdekesebb, hogy számos elemző szerint az eladást teljes mértékben felvásárolta a piac, ami jól mutatja a mai Bitcoin-piac erejét és érettségét.
A Bitcoin egy innovatív megoldást kínál a hagyományos pénzügyi rendszer gyengeségei ellen, és az, hogy ezt nem csak a lakossági befektetők veszik észre, az semmiképpen sem egy negatív dolog.
Bitcoin
Ezzel a Strategy 846 842 bitcoinra növelte az állományát, a friss vásárlást pedig saját részvényei eladásából finanszírozta.
Kereskedés
A Bitbank szerint Japánban a pénzszerzésre használt predikciós piacok szerencsejátéknak minősülhetnek, ezért fiókokat is korlátozhat.
Kereskedés
Új-Mexikó engedély nélküli sportfogadással vádolja a Kalshi platformot. A CFTC szövetségi hatáskört kér a bíróságtól.
Bitcoin
Trump a Hormuzi-szoros újranyitását jelentette be, a kriptopiac pedig emelkedett. Szerdán az amerikai jegybank döntése jön.







