
A növekvő pénzmennyiség csak segíti a Bitcoin felemelkedését
Raoul Pal, a Real Vision pénzügyi médiaplatform társalapítója és vezérigazgatója szerint a növekvő teljes pénzmennyiség (M2) újabb bikarallyra sarkallhatja a kriptót, és segíthet abban, hogy felülmúlja a hagyományos piacokat.
Felülkerekedhet a Bitcoin a hagyományos piacokon?
Raoul Pal egy X bejegyzésben osztotta meg véleményét és egy grafikont, amely összehasonlítja a Bitcoin éves teljesítményét a globális M2 pénzkínálattal. A történelmi adatok szerinte arra utalhatnak, hogy a Bitcoin és a kriptopénzek piacai kezdik felülmúlni a hagyományos pénzügyi piacokat.
A fenti grafikon azt mutatja, hogy a Bitcoin árfolyama a hagyományos piacról való leválás határán van az M2 kínálat növekedésével, ami korábban is így volt, amint azt a BTC 2021-es, 2017-es és 2014-es kiugró teljesítménye is mutatja.
A teljes pénzmennyiség (M2) az Egyesült Államok Szövetségi Tartalékbankjának becslése szerint forgalomban lévő összeg; magában foglalja az emberek által birtokolt összes készpénzt, valamint a megtakarítási számlákon, folyószámlákon és más rövid távú megtakarítási eszközökön elhelyezett pénzt.
Közeledik a Bitcoin blokkfelezése is
A Bitcoin bikafutása gyakran kapcsolódik ahhoz, hogy a blokkjutalom négyévente a felére csökken, a következő 2024 áprilisában lesz, mivel ez csökkenti a BTC piaci kínálatát a növekvő kereslettel szemben.
A feleződés azonban nem az egyetlen tényező az árfolyam hullámzása mögött, mivel több makrogazdasági tényező is kulcsszerepet játszik.
A Bitcoin és a fiatkészletek összefüggései
Az elmúlt évtizedben a Bitcoin árfolyama a fiatkészlet gyors növekedése során jelentős nyereséget ért el, köszönhetően a kamatlábak csökkentésének és a fiskális ösztönzőknek. Ezzel szemben a központi bankok monetáris szigorításának idején a kriptopénzek piaca nehezen tudott bikás lendületet venni.
A 2021-es bikapiac egybeesett a Fed, az Európai Központi Bank, a Bank of Japan és a Kínai Népbank 6%-os vagy annál magasabb összesített fiatkészlet növekedésével.

Trump vámháborúja ismét megrengette a tőzsdéket, aminek hatására az S&P500 az elmúlt több mint 11 ezer napjának 29. legnagyobb esését produkálta.

Gazdasági szakértők szerint az egész olyan, mintha egy mesterséges intelligenciát kértek volna meg a képlet kidolgozására.

Arthur Hayes úgy véli, hogy a vámok helyreállíthatják a globális egyensúlytalanságokat, ami középtávon pozitív hatással lehet a Bitcoin árfolyamára.

Egy nap alatt 200 milliárd dollár tűnt el a kriptopiacról Trump bejelentése után. Az előrejelzések szerint jelentős a recesszió esélye.