A G7 megvitatja a CBDC-t és a digitális valuták adózását
A G7 február 12-én digitális pénznemek témájú ülést tart, ahol szó lesz a CBDC szabályozásokról és a digitális valuták adózásról is.
A G7 csoportja egy olyan kormányközi szervezet, melynek az Egyesült Államok, Kanada, Franciaország, Németország, Olaszország, Japán és Nagy Britannia a tagja. A pénteki találkozót Nagy Britannia vezeti, a világ legnagyobb gazdaságainak képviselői megbeszélik a koronavírus-járvány okozta globális gazdasági válságból való kilábalás stratégiáit. A találkozón többek közt szó lesz a digitális valuták ökoszisztémájáról, adózási lehetőségeiről, kriptovaluták szabályozásáról.
G7 tárgyalások a kriptovaluták szabályozásáról, adózásáról
A G7 már októberben és decemberben is szorgalmazta a tárgyalások megkezdését a digitális valuták terén. A társaság arra jutott, hogy az ökoszisztéma folyamatos szabályozására van szükség.
Az Egyesült Államok képviselője nyilatkozta:
A G7 országai között erős támogatást élvez a digitális pénznemek szabályozásának szükséglete.
A korábbi találkozókon kijelentették, hogy a CBDC jelentős hatékonyságmegtakarítást érhet el, és csökkenti nehézségeket a G7 tagországok fizetési szektoraiban.
CBDC-k, vállalati coinok terjedése
Nagy előrelépést ért el Kína a digitális jüan fejlesztésével. A kínai állam létrehozta a Blockchain Network Service (BSN) blokklánc hálózatot. Ezen az állami fejlesztésű blokklánc hálózaton fut a digitális jüan. Több kínai nagyvárosban is megkezdődtek az éles tesztek, melyek pozitív eredménnyel zártak. Ha minden jól megy Kína még idén bevezetheti a digitális jüant.
A G-7 tagjai - csakúgy, mint a Nemzetközi Valutaalap, a Pénzügyi Stabilitási Testület és a Világbank vezetői - részt vettek Steve Mnuchin, az Egyesült Államok kincstári titkára által vezetett találkozón. A találkozót követően a német pénzügyminiszter kifejezetten aggodalmának adott hangot a Facebook Libra coinból lett Diem digitális eszközével kapcsolatban, és „bárányruhás farkasnak” nevezte.
Forrás: https://blockchain.news/
A pletykák szerint, Mnuchin azt tervezi, hogy a következő néhány hétben olyan kriptográfiai döntést hoz, amely a digitális eszközök pénztárcáival kapcsolatos. Spekulációk szerint, a szabályozás lényegében megtiltaná a felhasználók számára, hogy a személyes kriptotárcákat a szabályozott tőzsdéken kívül használják fel.
A világ nagy kriptovaluta szabályozás előtt áll. Ahhoz, hogy az országok bevezessék és a nemzetközi kereskedelemben is használják a CBDC-ket és stabilcoinokat mindenképpen világos és egyértelmű szabályozásra van szükség. Látszik, hogy még egyenlőre nincs egy olyan nagyobb összefogás a hatóságok részéről, hogy átfogó szabályozásnak vessék alá a kriptovalutákat.
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2021
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás
Elon Musk jogi lépéseket tett az OpenAI ellen, azzal vádolva a céget és a Microsoftot, hogy megszegték nonprofit küldetését és korlátozták a versenyt.
Az USA-ban a spot Ethereum ETF-ek napi beáramlása rekordot döntött, 12,9 millió dollárral túlszárnyalva a spot Bitcoin ETF-ek beáramlását.
A GMCI árindexei azt mutatják, hogy a vezető memecoinok elvesztették emelkedő lendületüket, míg a DeFi tokenek erőteljesebb növekedést mutatnak.
A Solana története az elmúlt két évben inkább hasonlított egy Netflix-drámára, mintsem egy átlagos kriptovaluta árfolyamgrafikonjára.