Logo
Cryptofalka
Kezdőknek
Árfolyamok
Tagságok
Tőzsdék
Shop

A weboldalunk sütiket használ 🍪

Az Ön adatainak védelme fontos a számunkra! Tájékoztatjuk, hogy honlapunk a felhasználói élmény fokozása, a webhelyhasználat megértése és marketing tevékenységeink támogatása érdekében sütiket alkalmazhat. További információ erről az Adatvédelmi Tájékoztatóban.
GDP a blokkláncon: hamarosan on-chain jönnek a számok

GDP a blokkláncon: hamarosan on-chain jönnek a számok

Az Egyesült Államok történelmi lépésre készül: a GDP-adatokat és később más kulcsfontosságú gazdasági statisztikákat is blokkláncon publikálja, jelentette be Howard Lutnick kereskedelmi miniszter. Az intézkedés célja az átláthatóság növelése és a bizalom erősítése, miközben a Trump-adminisztráció a digitális eszközök és a blokklánc-technológia zászlóvivőjévé válik.

A GDP lesz az első adat a blokkláncon

Howard Lutnick kereskedelmi miniszter kedden bejelentette, hogy a Kereskedelmi Minisztérium hamarosan blokkláncon kezdi el publikálni gazdasági statisztikáit. Az első adat a GDP lesz, amelyhez más kulcsfontosságú mutatók is csatlakozhatnak, amint az implementáció részletei kidolgozásra kerülnek.

„A Kereskedelmi Minisztérium blokkláncon fogja közzétenni a statisztikáit, mert Ön a kriptoelnök” – mondta Lutnick Donald Trump elnöknek a kabinetülésen.

Lutnick szerint a blokklánc-alapú közzététel nemcsak szélesebb körű hozzáférést biztosít az adatokhoz, hanem növeli az átláthatóságot és az adatokba vetett bizalmat is. Bár az olyan központi adatbázisok, mint a népszámlálás, már ma is nyilvánosak, a blokklánc technológia révén azok hitelessége még jobban ellenőrizhetővé válhat.

Ez csupán egy a Trump-adminisztráció által felkarolt digitális innovációk sorában

A blokklánc integrálása az amerikai gazdasági adatkezelésbe csak egy a Trump-adminisztráció által felkarolt digitális innovációk sorában.

Az elnök kormánya korábban a dollárhoz kötött stabilcoinok globális tartalékvaluta-szerepének erősítését is prioritásként kezelte, valamint ösztönözte a kriptoeszközök világosabb szabályozását az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) és az Árutőzsdei Határidős Kereskedési Bizottság (CFTC) irányításával.

„A technológia a Trump-elnökség alapja. Ez az adminisztráció a bitcoint, a digitális eszközöket és a blokkláncot fogja használni arra, hogy Amerika továbbra is a globális gazdaság vezetője maradjon” – írta Lutnick korábban az X-en.

Lutnick pénzügyi háttérrel érkezett

A kriptobarát Lutnickot idén februárban erősítették meg kereskedelmi miniszterként Trump jelölését követően. Lutnick 1983 óta a Cantor Fitzgerald globális pénzügyi szolgáltató vállalat része, ahol elnök-vezérigazgatóként dolgozott.

A Cantor korábban a világ legnagyobb stabilcoinja, a Tether (USDT) letétkezelőjeként is tevékenykedett. Lutnick tavaly a Bitcoin 2024 konferencián nyíltan kiállt az USDT mellett, amely szerinte kulcsszerepet játszik a digitális pénzügyi rendszer stabilitásában.

Ha a GDP valóban blokkláncra kerül, az nem csupán szimbolikus lépés lesz: az Egyesült Államok ezzel a világ első olyan gazdasági nagyhatalmává válhat, amely a digitális átláthatóságot hivatalos állami szinten is bevezeti. Lutnick szavaival élve: a blokklánc nemcsak a jövő pénzét, hanem a jövő adatait is biztosíthatja.

Hogy mi is az a Cryptofalka Kereskedő Közösség?

Elemzések a jövő pénzéről a Bitcoinról és a többi kriptovalutáról! Havi oktatások, élő streamek, tippek, hírek, közösség! Ha szeretnél hatékonyan bekapcsolódni a digitális valuták világába vagy ha már ismerős a szakma de szeretnéd elmélyíteni a tudásodat és profitálni a digitális pénz forradalmából, akkor nálunk a helyed! Hiszen a Platformról minden információt, tippet és oktatást egy forrásból érhetsz el, méghozzá a szakma legjobbjaitól 2018-óta!

Válassz tagságaink közül

Bitcoin és kriptovaluta árfolyamok

Bitcoin BTC -3.09% $70,884.87
Ethereum ETH -4.99% $2,079.49
BNB BNB -3.00% $654.27
XRP XRP -3.60% $1.39
Solana SOL -4.87% $87.3
Dogecoin DOGE -5.15% $0.0954
Cardano ADA -6.65% $0.2616
Litecoin LTC -3.06% $54.75
További árfolyamok
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!