
Új adathalász csalásra figyelmeztet a MetaMask
Figyelem, egy legújabb MetaMask adathalász csalás egy Google dokumentum űrlapon kéri a felhasználókat, hogy adják meg az érzékeny adataikat.
Sajnos népszerűségének köszönhetően a MetaMask az egyik legkedveltebb célpont a hackerek és csalók számára. Április 27-én a kripto-pénztárca fejlesztője, a ConsenSys arról számolt be, hogy rekordszámú ügyfél használja hónapról hónapra a szolgáltatást. A cég, az elmúlt fél évben megötszörözte a felhasználóinak számát.
Újfajta adathalászat célpontja lett a Metamask
Május 3-án, hétfőn a MetaMask egy tweetben figyelmeztette a felhasználóikat, hogy egy adathalász bot megpróbálja őket egy állítólagos instant support (azonnali támogatás) portálra irányítani, ahol a rendszer arra kéri őket, hogy Google dokumentumban adják meg a seed phraset.
Az űrlap, a titkos helyreállítási kódot kéri, amely felhasználható az ügyfelek kriptotárcájának újracsatolására. A MetaMask kijelentette, hogy NEM rendelkezik Google dokumentum alapú támogatási rendszerrel, ezért arra kérte a felhasználókat, hogy a csalás elkerülése érdekében kizárólag az alkalmazáson belüli support (Get Help) lehetőséget használják.
A MetaMask arra is ösztönzi a felhasználókat, hogy jelentsék a szolgáltatásait megszemélyesítő csalásokat, megjegyezve, hogy az ügyfelek ezt könnyedén megtehetik az alkalmazásban.
Sajnos már többen estek az adathalász csalók áldozatává
Annak ellenére, hogy a MetaMask figyelmeztette a felhasználókat az adathalász botra, úgy tűnik, hogy néhány felhasználóját sikerült átverni. Twittere az egyik felhasználó így nyilatkozott:
Tehát nincs mód arra, hogy visszakapjuk a tokent?
https://twitter.com/MerletMathieu/status/1389044632743387140
2020 decemberében a MetaMask részletesen bemutatott egy „rotten seed phrase attack” nevű támadást, amelyben egy rosszindulatú webhely utánozza a felhasználó által telepíteni kívánt pénztárca webhelyét. A hamis webhely létrehoz egy kezdő kifejezést, amely lehetővé teszi a csalók számára a pénztárca irányítását a telepítés után.
Érdemes körültekintően és kritikusan mozogni a kriptovaluták világában, ugyanis rengeteg csaló és szélhámos próbálja meg kihasználni az innovatív piac körüli hypeot.
Összegzés
Sokszor az adathalász weboldalak 99%-ban hasonlítanak az eredeti lemásolt weboldalra. Minden esetben meg kell győződni arról, hogy az eredeti szolgáltatást használjuk, legyen az Binance tőzsde vagy MetaMask pénztárca. Ha betartunk néhány alapszabályt akkor szinte lehetetlen, hogy a hekkerek és csalók ellopják a digitális értékeinket.
Mindig győződjünk meg, hogy az eredeti webhelyet használjuk, karakterre pontosan. Tudnunk kell azt is, hogy a seed phraset, soha senki nem kérheti el, még a szolgáltató sem. Ahol tudunk használjunk többlépcsős azonosítást, legyen szó SMS vagy biometrikus azonosításról. Ha kétségünk van használjuk a google-t, keressünk rá a gyanúsnak vélt anomáliákra, minden bizonnyal eredménye lesz a keresésnek.
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2021
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás

Technikai elemzések szerint az ETH akár 65%-os emelkedést is elérhet júniusig, miközben az intézményi érdeklődés, egyre erősebbé válik.

Arthur Hayes szerint áprilisban megindulhat a Bitcoin emelkedése. Íme pár token, amikkel a befektetők alkalmazkodhatnak a piaci trendekhez.

A kriptokereskedők gyakran figyelik az Nvidia részvényárfolyamát, azonban annak mozgása nem mindig mutatott korrelációt az AI kriptopiac alakulásával.

Egy kriptoipari vezető szerint azok a Bitcoin-hívők, akik még mindig a lakossági befektetők megjelenésére várnak, nem veszik észre a nyilvánvalót.