Németország bekeményít: 47 kriptotőzsdén razziáztak
A német hatóságok akciója során 47 tőzsdét világítottak át, majd üzentek a felhasználóknak: készüljenek, mert minden tranzakciós adatuk a rendelkezésükre áll a vádemeléshez.
Csak a bűnözöknek kell félniük
A német kormány 47 tőzsde további működését akadályozta meg, és azzal vádolja az üzemeltetőket, hogy tudatosan tették lehetővé a kiberbűnözők számára az illegalitás és feketegazdaság virágzását. Az akció következő lépéseként most a potenciálisan bűnöző felhasználóikra fordítják figyelmet.
„Ezek a tőzsdék a pénzmosás elleni küzdelemre vonatkozó jogi követelmények nem megfelelő végrehajtása révén nagymértékben, szándékosan eltitkolták a bűncselekmény útján szerzett pénzeszközök eredetét” - állította a német szövetségi bűnügyi rendőrség szeptember 19-i közleményben
A hatóságok állítása szerint a tőzsdék felhasználói között zsarolók, botnet-üzemeltetők és feketepiaci kereskedők is vannak, akik a tőzsde szolgáltatásait arra használják, hogy a bűncselekmények útján szerzett pénzt a hétköznapi, tiszta valutakörforgásba vezessék vissza.
A tőzsdék nyitóoldalára a hatóságok üzenete került
A razziában érintett kriptovalutatőzsdék weboldalain most a német kormány egyértelmű figyelmeztetése jelenik meg:
„Megtaláltuk és lefoglaltuk a szervereiket - a fejlesztői szervereket, az üzemeltetői szervereket és a biztonsági-mentési szervereket. Nálunk vannak az adataik - és így nálunk vannak a ti adataitok is. Tranzakciók, regisztrációs adatok, IP-címek. A nyomozás megkezdődött. Hamarosan találkozunk!” - írják a hatóságok
A vérmes üzenet ellenére a német hatóságok azt is kijelentették, hogy nincs lehetőség széles körű büntetőeljárás megindítására, mivel az elkövetők a világ számos különböző országából származnak és Németországon kívül tartózkodnak.
„Mivel a kiberbűnözők gyakran külföldön tartózkodnak, és egyes országok megtűrik őket, sőt védelmet élveznek, gyakran elérhetetlenek maradnak a német bűnüldöző szervek számára” - írták a hatóság szóvivői
Hatalmas forgalmat bonyolítottak le a tőzsdéken
Az illegális célokra használt tőzsdék a célnak megfelelően és igen hatékonyan végezték a dolgukat, így nagy népszerűségre tettek szert. Az egyik tőzsde, az Xchange.cash például 2012 óta működött, és közel 1,3 millió tranzakciót bonyolított le 410 ezer felhasználó számára. A 60cek.org, a Baksman.com és a Prostocash.com is hasonlóan magas felhasználó- és tranzakciószámmal rendelkező kereskedési platformok közé tartozott.
A német kormány a világ egyik legnagyobb Bitcoin-tulajdonosa volt egészen a közelmúltig, amikor is közel 50 000 Bitcoin-t adott el, jelenlegi árfolyamon 3,15 milliárd dollár értékben több kisebb tranzakció segítségével júniusban és júliusban. A BTC-t a Movie2k.to nevű kalózoldal üzemeltetőinek kézre kerítése után foglalták le 2020-ban.
Megnézzük, hogyan hat a közel-keleti válság a világpiacra, a Bitcoinra, Ethereumra és a többi altcoin árfolyamára.
A Uniswap modellje hosszú távon fenntarthatatlan lehet, veszélyeztetve a DeFi-t és a likviditási szolgáltatók nyereségességét.
A Telegram két legnagyobb kriptojátéka, a Hamster Kombat és a Catizen tokenjei közel 50%-ot zuhantak az airdropok után.
CZ, a Binance volt vezérigazgatója, a kriptóból az AI világába lép, új befektetésekkel és jövőbeli oktatási projektekkel a láthatáron.