A Toyota megnyitja az új AI vezérelt városát Japánban
A Woven City egy jövőbeli, mesterséges intelligenciával és robotikával integrált város, amit a Toyota épít a japánban, a Fuji hegy lábánál.
A Toyota megnyitja a Woven City kapuit 2025-ben
A japán autóipari óriás, a Toyota, idén tervezi megnyitni a Woven City kapuit, amely egy futurisztikus település és egy élő laboratórium, amely az ország híres Fuji-hegyének lábánál található.
A Toyota a tervek szerint az első 100 lakost, elsősorban alkalmazottait és családjaikat, még idén betelepíti az kísérleti városba, és fokozatosan növeli a lakosságot körülbelül 2000 főre a projekt kezdeti fázisaiban, közölte a cég január 6-án.
„Idén a lakosok elkezdenek beköltözni, miközben lassan életre kelti a Woven City-t” – mondta Akio Toyoda, a Toyota elnöke a Las Vegas-i CES technológiai kiállításon.
Céljunk, hogy felgyorsítsák az új technológiák tesztelésének és fejlesztésének ütemét a Woven City-ben.
Toyota a cég vezérigazgatója öt évvel ezelőtt mutatta be a „living laboratory” nevű projekt terveit, kijelentve, hogy ez egy teljesen fenntartható város lesz, és a mesterséges intelligencia, fejlett robotika, önvezető autók és okos otthonok valós bemutatóhelyeként szolgál majd.
A nagy közönségnek még várni kell a beköltözéssel
Mégis, Toyota szerint a Woven City legalább két évig nem lesz nyitva a szélesebb közönség előtt, és elképzelhető, hogy soha nem lesz nyereséges - írja a Bloomberg.
„Lesz-e profitja a Woven City-nek? Hát, talán nem. De mint a föld bolygó polgárainak, úgy gondolom, hogy a Toyotának felelőssége van abban, hogy befektessen közös jövőnkbe”
A Woven vezérigazgatója, Hajime Kumabe reagált Toyota megjegyzéseire, és kijelentette, hogy szeretné, ha a projekt nyereségessé válna. Hozzátette, hogy ezt talán nehéz mérni, mivel az innovációk beleolvadnak a Toyota autógyártási folyamatába.
Hosszú távra tervez a Toyota
Eközben a Woven pénzügyi igazgatója, Kenta Kon nem részletezte, hogy mennyit költenek a futurisztikus város építésére, csupán annyit mondott, hogy nagy befektetésről van szó.
Az építés első fázisa 2024 októberében fejeződött be. A vállalat szélesebb körű Woven kezdeményezéseinek kulcsfontosságú része az új szoftverplatform és jármű üzemeltetési rendszer, amelyet Arene-nek neveznek.
A szoftver célja, hogy felgyorsítsa az autófejlesztést és csökkentse a költségeket. A Toyota tervei szerint idén bevezetik a rendszert, és a következő generációs elektromos járműveinek alapvető alkotóelemévé válik 2026-tól.
Miért beszél most mindenki a politikai támogatásról, mesterséges intelligenciáról és a blokklánc-technológia új hullámáról?
Az AI alapú tokenek szárnyalnak, miután a Franklin Templeton új jelentése szerint az AI ügynökök forradalmasíthatják a közösségi médiát.
A Bitcoin bányászat rekordnehézségi szinten van, ami kihívás a bányászoknak, de erősebb és biztonságosabb hálózatot jelent.
Kevesebb mint egy hét van hátra Trump beiktatásáig, aki nyíltan támogatja a kriptovalutákat, mégis esik a piac. Miért történik ez? 🤔