Egy hete volt utoljára ilyen alacsonyan egy Bitcoin ára. Vicces leírni, de mégis miért veszíti el...

Az EOS crypto coin csapata így képzeli el az okosszerződések futtatását, költség nélkül, de más projektnél több tranzakciót elbíró blokklánccal. ⤵️
Az EOS az a projekt, ami nem tartogat egy új ötletet, vagy hódít meg egy új területet a blokklánc technológia számára, hanem egy hatékonyabb okosszerződés platformot ígér. Több coin is törekszik arra, hogy felülkerekedjen az Ethereummal szemben, mind a vállalati blokklánc megoldások leszállításában, mind a szélesebb körben elterjedt dappok tekintetében. Az EOS a skálázhatóság problémájának áthidalásában látja a jövőt. Az EOSIO blokklánc, milliónyi tranzakció bonyolítására lett tervezve, nulla költség mellett.
EOS Elérhető: Binance, Coinbase, HitBTC, OKEx, Huobi
EOS Konkurenciái: ETH, TRON, ADA, NEO
EOS Legmagasabb ár: 0,0013 USD – 0,002 BTC
EOS Mélypont: 0,000135 USD – 0,000185 BTC
Fejlesztői aktivitás: 9/10
Felhasználói aktivitás: 10/10
Piaci megbízhatóság: 8/10
Vélekedés: 9/10
Az EOS a coin, ami arra törekszik, hogy egyesítse, amit az ETH-ban és az XRP-ben szeretünk. Vagyis egy decentralizált okosszerződés platformot, villámgyors és ingyenes tranzakciókkal. Dan Larimer, a coint megalkotó Block One CTO-ja, a Bitshares alapítójaként, majd a Steem társalapítójaként vált ismertté a kriptovaluta színtéren, amikor elindította az EOS-t 2017-ben.
A blokklánc EOSIO néven fut, van egy saját stake protokollja is. Ez gondoskodik arról, hogy a validálás fölött egy blokk alkotó se tudja átvenni az irányítást, valamint bünteti a konszenzustól eltérő szereplőket. Az EOS az egyik olyan coin, ami az Ethereum piacára kíván betörni egy jobb alternatívával, az Ethereum legnagyobb gyengepontjának, a skálázhatóságnak a megoldásával. Másodpercenként millió tranzakció egy kriptovalutánál azért jó, mert valószínűtlen, hogy valaha is telítődik a hálózat az okosszerződések, dappok futtatásával. Ha pedig a platformmal való interakció mindig bekerül az aktuális blokkba, senki nem akar tranzakciós díjat növelni a sebesség érdekében.
Az EOSIO a 2017-es ICO őrület közepén indította el a kezdetben ERC-20 tokenjét. Majdnem egy évig árulták, összesen 900 millió token jött létre a 4 milliárd USD beáramló tőkéből. A saját mainnet 2018 június 1-én indult, aztán két nappal később lefagyott, a legvalószínűbb ok egy DDoS támadás, ami a világ egyik legnagyobb összértékű ICO-ja esetén motivált lehet.
A hackerek hozzáfértek a Block.ONE emailcíméhez, az így lopott 7.6 millió USD értékű coinnal támadták be a blokkláncot. Végül a károsultak visszakapták a coinjaikat egy okosszerződés segítségével, amit az EOS Authority futatott le az Ethereum hálózaton. Ehhez a 21 blokk alkotónak egyességre kellet jutnia, ami ésszerű volt, de azt is jelenti, hogy nincs technikai akadálya annak, hogy a blokk alkotók a coint tartó közösség nélkül felülírják a főkönyvet. A blokk alkotók stake poolként működnek, tehát szükségük van coinokra ahhoz, hogy jutalmat kapjanak, aki viszont szembe megy a közösséggel, nem kap stakelt coinokat a holderektől.
A blokkok validálása egy blokkláncon a tranzakciók bonyolítására fordított anyagi erőforrás, egy adott költség mellett menedzselhető a tevékenység, kriptovaluta bányászat esetén hardware-rel és némi hálózati adminisztrációval. Az EOS egy Proof of Stake algoritmuson működik. Tehát aki EOS-t tart, a coinjaival szavaz egy blokk alkotóra, ők pedig kapott szavazatok segítségével kerülnek be a 21 közé, akik megkapják a következő blokkjutalmat. Ez a delegálás, így nem a coin tulajdonosok kapják közvetlenül az EOS-t, hanem a blokk alkotók. Ők pedig elsősorban úgy szereznek szavazatokat maguknak, hogy a nyereséget visszaadják a náluk stakelő holdereknek.
Minden szavazásnál 21 blokk jön létre, ebből 20-at a 20 legtöbb szavazatot kapott blokk alkotó validál, célszerű tehát megtartani a szavazókat annak, aki bekerül. A 21-ik blokk alkotó a többi szavazatból véletlenszerűsített módon kerül kijelölésre, és szintén megkapja a blokkjutalmat a nála stakelt coinok arányában. Így nem mindig ugyanazok szedik be és osztják ki a kitermelt EOS coint. Az, hogy a mindenkori top 20 blokk alkotó uralja a validálást még decentralizált, de eléggé koncentrált azért.
Viszont a Bitcoin esetében is pl. 5 bányász pool, van hasonló pozícióban. Látszik az, hogy a nagyobb szereplők felelősséggel állnak a rendszer működtetéséhez, hiszen nekik van nagy kitettségük a coin árfolyamán. Ez a technikai háttér megbízhatóságát is jelenti, a blokk alkotóknak folyamatosan aktívnak kell lenniük. Ha pedig 24 órán át nem vettek részt blokk alkotásban, kiesnek a szavazásból.
A blokkjutalom összessége az infláció, az új coin, ami létrejön az ICO után és megkapják a blokk alkotók. A konszenzus szerint ez a forgalomban levő mennyiség 1%-a lett. Továbbá 4% coin létrejön és eltárolódik rendszer fejlesztési célra létrehozott tárcákban. Pénzügyi alapként olyan cégek számára, akik a blokklánc folyamatos fejlesztését és tesztelését végzik majd a jövőben, miután az ICO alatt bevont tőke elfogy. A blokk alkotók egyébként ismert cégek, tehát tudható milyen közösség foglalkozik a technológiával. Az egyik ilyen nagyobb blokk alkotó a Google Cloud, aki a cégek számára nyújtott felhő alapú szolgáltatásait akarja könnyebben elérhetővé tenni az EOS blokklánc segítségével.
Leginkább annak, aki a tranzakciót kezdeményezi. Az EOS egy decentralizált operációs rendszer. A coinok stakelése adja az infrastruktúra lényegét, tehát a rendelkezésre álló coinok arányában szó szerint birtokoljuk a hálózatot. Az ingyenes tranzakcióról, pedig azon az elven született konszenzus, hogy a coinok által birtokolt saját hálózat résszel bonyolítjuk a saját interakciónkat a blokklánccal magunknak díjmentesen.
Ez azt is jelenti, hogy a platform teljesítményét olyan arányban tudjuk kihasználni, amennyi EOS-unk van. Viszont például az Ether esetén fizetünk a hálózatnak a tranzakciós díjjal és ennek az arányában kapunk nagyobb számítási sebességet a dappok használatára, EOS-nál pedig a coinban vállalt kockázatunk az irányadó. A stakelt coinokért RAM-ra és CPU teljesítményre vagyunk jogosultak, ami ahhoz kell, hogy egy tranzakciót publikáljunk a blokkláncra. Egy pont alatt már nem mennek ki az utalásaink, mert nincs elég részünk a hálózatban, viszont amíg van elég coin a tárcánkban, az utalásainkra is van erőforrás számunkra. Az EOS használatának lehetnek költségei, de azokról az crypto appok üzemeltetői rendelkeznek. Az elképzelés az volt, hogy kifejezetten a mainnet ne kerüljön pénzbe.
Láthattuk, hogy nem indult az ICO után zökkenőmentesen az EOS crypto projektjének az indulása. Viszont a problémák elhárítása után szép teljesítményt tudott felmutatni az elmúlt években. Kína például időközönként kiad kriptovaluta ranglistákat, ahol rendre az EOS szerepel a dobogón, még az Ethereumot is letaszítva.
Viszont ha az EOS ára kerül a fókuszba akkor már nem ennyire csodás a kép. Gyakorlatilag elmondható, hogy a bika piac szárnyalása óta nem talált még magára az EOS ára. Ha Bitcoinnal szemben nézzük akkor hétről hétre egyre kevesebbet ér egy EOS coin. A medve piac esetén a legtöbb altcoinnál hasonló képet láthattunk ha ránéztünk a grafikonra, de azóta több altcoin is tudott már aljat formálni és szolid emelkedéseket felmutatni.
EOSBTC-1d-20201114
Ez az EOS-nél még egyértelműen nem jött el. A mozgó átlagok és a csökkenő trendvonal lentebb és lentebb szorítják az árfolyamot. Ennek ellenére nem temetném az EOS-t, sőt! Már a heti RSI indikátor is túlvett állapotot mutat, ezért nemsokára jöhet legalább egy túladott zónából való pattanó. De azt gondolom, hogy akkor fogunk az EOS-től az árfolyamban is erőt látni, ha sikerül végre kikerülni a kékkel jelölt csökkenő trendvonal ellenállásából.
Nagy Gábor
Ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd biztosítani, hogy a Cryptofalka továbbra is a megszokott minőségi tartalmakat tudja nyújtani az olvasók számára, a következő linken tudod támogatni a munkánkat. Köszönjük! 👋
Donation: ➡️ LINK ⬅️
Oldalunk ellenőrzött Brave alkotó, így ha Brave böngészőt használsz BAT segítségével is tudod támogatni a munkánkat.
—————————————————————————————————————————————————–
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!