
A Solana társalapítója nem kér Trump kriptotartalékából
Anatoly Yakovenko, a Solana társalapítója, csatlakozott azokhoz az iparági vezetőkhöz, akik kritizálják Donald Trump elnök digitális eszköztartalékra vonatkozó tervét.
A Solana társalapítója szerint „jobb lenne, ha nem is létezne” kriptovaluta-tartalék
Donald Trump digitális eszköztartalékra vonatkozó terve nem aratott osztatlan sikert. A kezdeményezés szerint a USA Pénzügyminisztériuma Bitcoinból és négy vezető altcoinból – köztük Solanából – építene fel egy nemzeti kriptotartalékot.
Yakovenko csütörtökön az X-en közzétett bejegyzésében egyértelműen kijelentette, hogy a legjobb megoldás az lenne, ha egyáltalán nem létezne tartalék.
„Ha azt akarod, hogy a decentralizáció elbukjon, akkor vond be a kormányt a tervbe.” – írta Yakovenko.
Altcoinok a tartalékban? Az iparág megosztott
Trump vasárnap jelentette be, hogy a kormányzati kriptotartalék a Bitcoin mellett Ethereumot, XRP-t, Solanát és Cardanót is tartalmazni fog. A pénzügyminisztérium már januárban megkapta a felhatalmazást a digitális eszköztartalék létrehozására, de a pontos összetétele csak most vált világossá.
A bejelentés heves vitát váltott ki az iparágon belül. Sokan úgy vélik, hogy a tartaléknak kizárólag Bitcoint kellene tartalmaznia, míg mások teljesen ellenzik az ötletet.
Yakovenko: Ha már muszáj, legalább legyen objektív
Yakovenko nem teljesen utasította el az ötletet, de alternatív megoldásokat is javasolt. Egyik lehetőségként felvetette, hogy az egyes amerikai államok saját kriptotartalékot hozhatnának létre. Ez szerinte „védőhálóként” szolgálhatna arra az esetre, ha az Egyesült Államok központi bankja hibát követne el.
Ha azonban a szövetségi kormány mégis létrehozná a nemzeti kriptotartalékot, akkor annak objektív és mérhető követelményeken kellene alapulnia – tette hozzá.
„Nem érdekel, mik ezek a követelmények, akár úgy is kialakíthatók, hogy jelenleg csak a Bitcoin feleljen meg nekik” – írta Yakovenko. „A lényeg, hogy objektíven mérhetőek és racionálisan igazolhatóak legyenek.”
Ha ilyen követelményeket állítanának fel, a Solana is képes lenne megfelelni nekik, jegyezte meg.
Csütörtökön Yakovenko reagált Laura Shin újságíró egyik X-posztjára is, és egyértelművé tette, hogy ő maga soha nem lobbizott a Solana beválogatása mellett az amerikai kriptotartalékba.

Az amerikai republikánus vezetők július közepére meghirdették a „Kriptó Hetet”, amely során három kulcsfontosságú törvényjavaslatról tárgyalnak.

Egy Ethereum core fejlesztő megalapította az ECF-et, melynek célja az ETH árfolyamának 10.000 dollárra emelése és az ökoszisztéma támogatása.

Bár a hatóság a héten jóváhagyta a részben altcoin-kitettségű ETF-et, az engedélyezési folyamatot egyúttal határozatlan időre szüneteltette.

Egyre több jel utal arra, hogy a Bitcoin újabb áttörésre készül. Akár már július végére megérkezhetünk a 116 000 dolláros szinthez.