
Charles Hoskinson: Fogalmam sem volt Trump tervéről
A Cardano alapítója, Charles Hoskinson teljes meglepetésként értesült arról, hogy Donald Trump bejelentette a hálózat natív tokenjének, az ADA-nak a bevonását az Egyesült Államok kriptotartalékába.
Hoskinson szerint senki nem egyeztetett az ADA bevonásáról
„Semmit sem tudtunk arról, hogy az ADA bekerül a tartalékba. Ez nekem is újdonság volt” – mondta Hoskinson egy március 5-i videóban. Hozzátette, hogy március 2-án reggel arra ébredt, hogy több mint 150 üzenetet kapott gratulációkkal, de „fogalma sem volt, mi folyik itt”.
Japan https://t.co/peiPttXCpE
— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) March 6, 2025
„Senki nem beszélt velünk erről, és mi sem tudtunk róla semmit” – folytatta. Elmondása szerint korábban többször próbált ilyen tárgyalásokat kezdeményezni, de mindig csak olyan válaszokat kapott, mint „Visszahívunk” vagy „Majd kitaláljuk”.
Trump kriptotartalék-javaslata és az ADA árfolyamreakciója
Donald Trump március 2-án jelentette be, hogy az Egyesült Államok kriptotartalékot hozna létre, amelynek része lenne a Bitcoin és az Ether, valamint meglepő módon az XRP, a Solana és a Cardano is.
A bejelentés 76%-os árfolyam-emelkedést hozott az ADA számára néhány órán belül: az árfolyam 0,647 dollárról 1,14 dollárra ugrott, majd a következő napon 30%-ot zuhant.
A döntés vegyes fogadtatásban részesült, és több iparági szereplő is kritizálta Trumpot amiatt, hogy a Bitcoinon kívül más kriptoeszközöket is bevont a tartalékba.
Hoskinson nem kapott meghívást a Fehér Ház kriptótanácskozására
A Cardano alapítója arról is beszélt, hogy nem kapott meghívást a március 7-én tartandó Fehér Ház-beli kriptókerekasztalra, és úgy tűnik, hogy a Cardano képviselői sem szerepelnek a meghívottak listáján.
„Egyelőre abból indulok ki, hogy nem kaptam meghívást erre az eseményre” – mondta, hozzátéve, hogy nem vár komoly szakpolitikai döntéseket a találkozótól.
Hoskinson szerint a törvényhozási folyamat hosszú és összetett, és bár az ilyen találkozók ráirányítják a figyelmet a kriptoiparra, a valódi munka sokkal szélesebb körű együttműködést igényel a szabályozók és az iparági szereplők részéről.
„Nem segít, ha ezt az egész folyamatot egyfajta népszerűségi versenynek tekintjük” – jelentette ki. Ha azt hiszed, hogy a kriptovalutád azért fog jól teljesíteni, mert valaki elment egy 'hiúsági vásárra', akkor bolond vagy.”
Közben Eleanor Terrett, a Fox Business tudósítója arról számolt be, hogy március 5-én szenátor Tom Emmer és képviselő Bryan Steil egy „Crypto Power Lunch” eseményt szervezett, amelynek célja a digitális eszközökre vonatkozó szakpolitikai kezdeményezések és jogszabályok megvitatása volt.
A találkozón kriptovaluta-iparági szervezetek képviselői vettek részt, köztük a Digital Chamber és a Blockchain Association, valamint vállalati vezetők olyan cégektől, mint a Paradigm, Andreessen Horowitz, Coinbase, Consensys és Anchorage Digital.

A hosszútávú Bitcoin-befektetők az ETF-ek indulása óta folyamatosan adják el coinjaikat az intézményeknek, ami hozzájárul az árfolyam oldalazásához.

Vitalik szerint a pluralista digitális azonosító a jövő. Védi a magánéletet, biztosítja az egyenlő hozzáférést és ellenáll a visszaéléseknek.

Az európai fizetési szokások dinamikus változását mutatja, hogy a kriptokártyák immár komoly versenytársai a hagyományos banki megoldásoknak.

Az egyik vezető kriptotőzsde és Web3-vállalat, a Bitget lett az altcoinok leglikvidebb kereskedési platformja a 0,3–0,5%-os árfolyamsávban.