
Továbbra is rejtély, mi okozta az OM token összeomlását
A Mantra OM token összeomlásának valódi okait csak egy teljes bűnügyi vizsgálat deríthetné ki – állítja a CertiK. A blokklánc-elemzők szerint az OTC-tranzakciók és a láncon kívüli megállapodások miatt nehéz bizonyítani az esetleges belső manipulációt.
Még mindig nincs konkrét magyarázat az OM token összeomlására
Az OM token áprilisi árfolyam-összeomlása után a Mantra alapítója, John Mullin 80 millió dollárnyi token elégetésébe kezdett a felhasználói bizalom visszaszerzése érdekében.
A hirtelen árzuhanás okai azonban továbbra sem tisztázottak, és a CertiK szerint egy ilyen eset feltárása sokkal mélyebb vizsgálatot igényelne, mint amit a szokásos blokklánc-analitika kínálni tud.
Nem elég a blokklánc-analízis: teljes körű bűnügyi szakértői vizsgálat kellene
Natalie Newson, a CertiK vezető blokklánc-nyomozója szerint az OM összeomlásának valódi okait csak egy, az FTX-botrány utánihoz hasonló bűnügyi vizsgálat deríthetné fel. Egy ilyen szintű elemzés nélkül nem lehet megalapozottan állítani, hogy például szándékos piaci manipuláció történt volna.
Az egyik legnagyobb kihívás a hagyományos blokkláncon túli — OTC (over-the-counter) — tranzakciók követése. Ezek jellemzően közvetlenül, tőzsdéken kívül történnek, és gyakran nincsenek nyilvános adatbázisban rögzítve, így átláthatatlanabbak, mint a láncon végrehajtott műveletek.
A Mantra vezetője szerint nem volt belsős dump
Mullin egy Coffeezillának adott interjúban elismerte, hogy a Mantra csapata körülbelül 30 millió dollár értékben bonyolított le OTC-tranzakciókat. Ugyanakkor tagadta, hogy az OM összeomlása egy belső token dump következménye lett volna, és azt állította, hogy az Arkham blockchain-elemző platform tévesen azonosította néhány tárcát.
Newson szerint az ilyen platformok — mint az Arkham vagy a Nansen — önmagukban nem elegendők a belsős összejátszás bizonyításához. Ehhez off-chain megállapodások, központosított tőzsdék adatai, valamint teljes tranzakciós történetek is kellenének.
Frank Weert, a Whale Alert társalapítója szerint „a node szintű adatokból lehet ugyan dolgozni, de egy teljes történet rekonstruálása így is nagyon nehéz”. Mullin korábban azt is jelezte, hogy fontolóra vették egy független bűnügyi auditor megbízását, de április 16-ig nem született végleges döntés erről.

Az amerikai republikánus vezetők július közepére meghirdették a „Kriptó Hetet”, amely során három kulcsfontosságú törvényjavaslatról tárgyalnak.

Egy Ethereum core fejlesztő megalapította az ECF-et, melynek célja az ETH árfolyamának 10.000 dollárra emelése és az ökoszisztéma támogatása.

Bár a hatóság a héten jóváhagyta a részben altcoin-kitettségű ETF-et, az engedélyezési folyamatot egyúttal határozatlan időre szüneteltette.

Egyre több jel utal arra, hogy a Bitcoin újabb áttörésre készül. Akár már július végére megérkezhetünk a 116 000 dolláros szinthez.