Bitcoin oldalazás: a hosszútávú befektetők profitot realizálnak
A hosszútávú Bitcoin-befektetők az ETF-ek indulása óta folyamatosan adják el coinjaikat az intézményeknek, ami hozzájárul az árfolyam oldalazásához.
Eladói nyomás a hosszútávú befektetők miatt
Egy elemző szerint a Bitcoin (BTC) árfolyamát továbbra is nyomás alatt tartja a hosszútávú tulajdonosok eladási hulláma, hiába mutatnak egyre nagyobb érdeklődést az intézmények és nagyvállalatok a kriptoeszköz iránt.
„Sokan azt kérdezik, miért toporog a Bitcoin már ilyen régóta a 100 000 dolláros szint körül, pedig az intézményi FOMO már javában zajlik” – mondta Charles Edwards, a Capriole Investments alapítója.
Szerinte ennek fő oka az úgynevezett Bitcoin OG-k, vagyis a régóta tartó befektetők viselkedése, akik a Bitcoin ETF-ek 2024. januári indulása óta fokozatosan „öntik rá a piacot” coinjaikat, méghozzá épp a Wall Streeten keresztül.
Edwards egy grafikonon is szemléltette a trendet, amelyen jól látszik, hogy a hathónapos tartási idővel rendelkező befektetői réteg gyors ütemben növekszik – ez a csoport jelzi az újabb hullámot, amelyet főként BTC-tartalékokat felhalmozó vállalatok alkotnak.

Ez a befektetői réteg az elmúlt két hónapban annyi Bitcoint halmozott fel, hogy ezzel teljes egészében felszívta az elmúlt másfél év során a hosszú távú tulajdonosok által eladott mennyiséget.
Beindult a Bitcoin-tartalékok lendkereke
Edwards szerint ezek a Bitcoin-tartalékokat felhalmozó vállalatok „óriási vásárlási őrületet” indíthatnak el, amely idővel háttérbe szorítja az ETF-narratívát.
Az elmúlt héten több új vállalati szereplő is megjelent a Bitcoin-befektetők sorában: például az ingatlanpiaci óriás Cardone Capital, Anthony Pompliano kockázati tőketársasága, a tőzsdére lépésre készülő ProCap, a nyersanyagkutatással foglalkozó Panther Metals, valamint a norvég mélytengeri bányászati vállalat, a Green Minerals.
Rövid távú profitrealizálás lassítja a piacot
A rövid távú piaci mozgásokat jelenleg nagymértékben meghatározza a profitrealizálás, különösen a július 9-i vámhatáridő közeledtével. Sok befektető továbbra is bizonytalanságot lát a nemzetközi kereskedelmi tárgyalások kimenetelében, ezért fokozott óvatossággal reagálnak.
A piaci szereplők figyelme most elsősorban az amerikai makrogazdasági adatokra és a közelgő gazdaságpolitikai döntésekre irányul, amelyek jelentősen befolyásolhatják a következő hetek trendjeit.
A kereskedelmi megállapodásokkal kapcsolatos fejlemények, illetve a költségvetési törvények alakulása kulcsfontosságú tényezők, amelyek akár újabb emelkedő szakaszt indíthatnak el – vagy éppen hirtelen eladási hullámokat válthatnak ki, ha a piaci várakozásokkal ellentétes irányt vesznek.
Oldalazó trend: a Bitcoin egyelőre nem mozdul
A Bitcoin árfolyama nagyjából oldalazó mozgást mutat azóta, hogy idén május elején másodszor is átlépte a 100 000 dolláros szintet. Az eszköz azóta 101 000 és 110 000 dollár között ingadozik, kisebb kitörésekkel és visszaesésekkel a tartományon kívül.
Ezzel szemben az Egyesült Államokban az azonnali Bitcoin ETF-ek az elmúlt két hét során több mint 3,2 milliárd dollárnyi beáramlást regisztráltak, ráadásul egyetlen kiáramlási nap sem volt, miközben folyamatosan növekszik a Bitcoin-tartalékokat felhalmozó vállalatok száma.

Annak ellenére, hogy a hosszú távú befektetők egészséges profitrealizálást folytatnak, az új hullámos intézményi szereplők szívesen veszik át ezt a kínálatot és halmozzák fel a Bitcoint.
Emellett érdemes megjegyezni, hogy az árfolyam egy nagyon ígéretes, bika trendfordító alakzatot formál, és ha a vámokkal kapcsolatos helyzet, valamint a makrogazdasági környezet tisztulni kezd, akár már a nyár végére sikerülhet kitörni ebből az oldalazó fázisból.
Blokklánc
A Bitget és a SlowMist friss jelentése az AI-alapú csalások, deepfake kampányok és wallet drain támadások új hullámára figyelmeztet.
Bitcoin
Rekordösszeg áramlott ki a Bitcoin ETF-ekből júniusban, miközben a BTC 60.000 dollár alá esett, és a Strategy is visszafogta vásárlásait.
Ethereum
A Sharplink 7,85 millió dollárért vett 5000 ETH-t, miközben az Ether ára 1537 dollárra, 2026 eddigi mélypontjára esett.
Tőzsde
A Binance nem szerzett MiCA-engedélyt egyetlen uniós tagállamban sem, de a meglévő ügyfelek továbbra is kivehetik eszközeiket.







