Bitcoin vs Warren Buffett stratégiája: Melyik a jövedelmezőbb?
2011-es kereskedési debütálása óta a Bitcoin körülbelül 104%-os átlagos éves hozamot ért el, ami felülmúlja Warren Buffett portfóliójának, de még az amerikai részvénypiacoknak a hozamát is.
Amerikai részvénypiac vs Warren Buffett portfólió
A Bitcoin összetett éves növekedési ütemének (CAGR) összehasonlítása Warren Buffett portfóliójának hozamaival – melynek legnagyobb részesedései az Apple, a Bank of America, az American Express, a Coca-Cola és a Chevron Corp. - nagyon különböző kockázat-hozam profilokat és teljesítményt mutatnak különböző időkeretekben.
A Lazy Portfolio ETF adatforrása szerint például Warren Buffett portfóliója 10,03%-os CAGR-t ért el 13,67%-os szórás mellett az elmúlt 30 évben. Ehhez képest az Egyesült Államok vállalati részvényportfóliói többé-kevésbé hasonló hozamot nyújtottak, de magasabb szórással.
Más szóval, Buffett portfóliója lenyűgöző eredményeket hozott annak ellenére, hogy kevésbé volatilis vagy kockázatos, mint az amerikai részvényportfóliók. Befektetési filozófiája a hosszú távú értékbefektetést, az óvatos kockázatkezelést és a fundamentálisan erős vállalatok előnyben részesítését hangsúlyozza.
A Bitcoin túlszárnyalja Buffett portfólióját
Ehhez képest a Bitcoin teljesítménye nem kevesebb, mint rendkívüli. A 2011-es kereskedési debütálása óta a Bitcoin elképesztő, átlagosan 104%-os éves hozamot ért el. Ez a szám az elmúlt 13 évben átlagosan minden évben könnyedén veri Buffett és az amerikai részvényportfóliók hozamát.
A Bitcoin CAGR-je sokkal magasabb, mint a biztonságos menedékként szolgáló riválisa, az aranyé, amely ugyanebben az időszakban évente átlagosan 6%-os hozamot ért el. Ez azt mutatja, hogy bár az amerikai részvényportfóliók a Buffett-portfólióhoz hasonló CAGR-t értek el, a magasabb volatilitás miatt a kockázatkerülő befektetők számára alkalmatlanná válhat.
Az arany az elmúlt évtizedben elért szerény 6%-os átlagos éves hozamával viszonylagos stabilitást kínál, és fedezetként szolgál a gazdasági visszaesésekkel szemben.
A Bitcoin, mint digitális arany
Sok kereskedő és befektető a bitcoint "digitális aranynak" tekinti, és az infláció és a valuta elértéktelenedése elleni fedezetként tekint rá.
Ez a felfogás az évek során növelte a Bitcoin mint eszköz vonzerejét. Nevezetesen, több amerikai vállalat, például a MicroStrategy és a Tesla is felvették a Bitcoint a tartalékaik közé, majd a Bitcoin spot tőzsdén kereskedett alapok (ETF-ek) indítása tovább szilárdította a Bitcoin státuszát az intézményi befektetők körében.
Ennek ellenére a Bitcoin továbbra is rendkívül volatilis, árfolyama szélsőséges ingadozásoknak van kitéve, Buffett portfóliójának stabil hozamához képest. Az elmúlt években azonban a Bitcoin alacsonyabb volatilitást mutatott, mint számos S&P 500-as részvény, köztük a Tesla, a Meta és az Nvidia.
Konzervatív vagy kockázatos stratégia?
A Buffett-portfólió konzervatívabb, hosszú távú stratégiát képvisel, következetes hozamokkal és kezelhető kockázattal, még akkor is, ha a Nu Holdings kriptopárti neobankban van kitéve.
Ezzel szemben a Bitcoin sokkal magasabb hozamokat biztosított, bár jelentős volatilitással és több nagy visszaeséssel járt az elmúlt 13 év során.
A szeptember elején megtapasztalt csökkenő tendenciájú kriptopiac esélyt ad a befektetőknek arra, hogy okosan vásároljanak.
A Robinhood 3,9 millió dolláros büntetésben állapodott meg a kaliforniai igazságügyi minisztériummal, amiért korábban akadályozta a kiutalásokat.
Az UBD Network egy új Web3 tárcát vezet be, amely lehetővé teszi a decentralizált módon történő költséghatékony kriptovaluta öröklést.
Tanulj meg tudatosan befektetni a kriptopiacon, fedezd fel a legjobb altcoin beszállási lehetőségeket, és kerüld el a veszteségeket még időben!