Gál Ferenc Egyetemen tartott előadást a Bitcoinról a Cryptofalka
A bikapiaccal együtt jár a felfokozott érdeklődés a kriptovaluták iránt, a hírportálok például kattintásvadász címekkel csábítják az olvasókat. Az viszont már komolyabb jelzés a technológia felé, ha egyetemek kezdenek el érdeklődni a blokklánc iránt. Két budapesti után egy vidéki egyetemen tartottunk oktatást a kriptovalutákról.
Már a vidéki egyetemeket is érdeklik a kriptovaluták
A Cryptofalka csapatától nem áll távol az oktatás, mivel mind a nyilvánosan elérhető honlap tartalmával, mind pedig a privát csoporttunkkal szemben az egyik legfontosabb küldetésünk a blokklánchoz, kriptovalutákhoz kötődő ismeretek, tudás minél mélyebb és szélesebb körű átadása.
Az viszont figyelemreméltó változás, hogy egyre gyakrabban kezdenek el érdeklődni a téma iránt a magyar felsőoktatás egyetemei. Arról már korábban is beszámoltunk, hogy a Corvinuson egy kurzus keretében, az Óbudai Egyetemen pedig egy konferencia plenáris előadójaként tartott szakértőnk előadást, ezúttal viszont egy kutató műhely vendégei voltunk. Ha szeretnétek megtekinteni az előadások felvételét, azt itt tudjátok megtenni: https://www.youtube.com/watch?v=LG3RtqddlVw
A Gál Ferenc Egyetem és a Bitcoin oktatás
Az országban első alkalommal adhattunk elő vidéki egyetemen. Ezúttal a Gál Ferenc Egyetem Gazdasági Karára, Békéscsabára kaptunk meghívást egy online eseményre.
Az előadót és a szép számú hallgatóságot Dr. Árpási Zoltán a kar dékánja köszöntötte, aki elmondta, hogy a felsőoktatásnak különösen fontos figyelni a világban körülötte zajló újdonságokat és az ezekkel kapcsolatos trendeket behozni az oktatásba. Nagy hangsúlyt kell továbbá fektetni a gyakorlati képzésre és a gyakorlati szakemberek képzésbe való becsatolására.
A kar piacvezető Békés megye gazdasági felsőoktatását illetően, ezt a szerepet innovatív és nyitott szemlélettel sikerült elérni. A felelős oktatói tevékenységnek természetes velejárója az új technológiai és pénzügyi megoldások megismerése és az azzal járó kutatásokkal szembeni fogékonyság. Ezért alapították meg idén februárban az MTA Szegedi Akadémiai Bizottsága alá tartozó Blokklánc és Fintech kutatóműhelyt és hallgatói érdeklődésre meghirdették a tavaszi félévben a Blokklánc és kriptovaluták kurzust.
Ezen kurzus vendégelőadója volt kollégánk Honti Roland is, aki ezúttal a Bitcoin történetéről, a pénzügyi rendszerre gyakorolt hatásáról és a mögöttes fundamentumokról beszélt. Majd néhány szemléletes példán keresztül bevezette az érdeklődőket a kereskedés világába. Az előadást hallgatói kérdések zárták, amelyek jól alátámasztották a fiatalok újdonságok iránti nyitottságát és a technológiával szembeni kíváncsiságát.
Örömteli, hogy újabb hazai egyetem érezte fontosnak egy kurzus keretében megismertetni a hallgatóit a blokkláncban rejlő lehetőségekkel.
Az egyetemi előadás során bemutatott prezentációt itt tudjátok megtekinteni:
[pdf-embedder url="https://assets.cryptofalka.hu/uploads/2021/05/Bitcoin-es-kriptovaluta-kereskedes-20210512-I-Cryptofalka-min.pdf" title="Bitcoin és kriptovaluta kereskedés 20210512 I Cryptofalka-min"]
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2021
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás
Az amerikai kormány korábban valóban hadat üzent volna a kriptoiparnak? A Coinbase most komoly bizonyítékokkal állt elő.
A Solana alapú népszerű memecoin launchpad, a Pump.fun hirtelen letiltotta az Egyesült Királyság felhasználóit.
A Standard Chartered elemzője szerint a kereslet 2025-re egészen 200 000 dollárig tolhatja fel az árfolyamot.
Az NFT-kollekció elérte a 75 000 dolláros “floor” árat, miközben a márka az Ethereumon túlra is terjeszkedik, és elindítja a PENGU tokenjét a Solanan.