Mégsem segíti a Bitcoin növekedését a FED kamatcsökkentése?
Arthur Hayes egy X bejegyzésében magyarázta el, miért nem hoznak valódi előnyt a Fed kamatcsökkentései a Bitcoin számára.
A kamatcsökkentések hatása a gazdaságra és a kriptopiacra
A közelmúltban Arthur Hayes, a BitMEX egykori vezérigazgatója és a kriptovilág egyik ismert alakja egy érdekes és ellentmondásos állítással állt elő: a Fed kamatcsökkentései nem fogják fellendíteni a Bitcoin árfolyamát.
Ez az állítás szembe megy azzal a közhiedelemmel, hogy a kamatcsökkentések általában pozitív hatással vannak a pénzügyi piacokra, és ezen belül a kriptopiacokra is.
My theory on why Fed rate cuts aren't going to plan.
— Arthur Hayes (@CryptoHayes) September 2, 2024
Since JAYPOW annc Sept rate cut at J-Hole, $BTC down 10%, y? I thot rate cuts were good for risk assets.
RRP pays 5.3% no T-bill under 1-yr maturity pays more. MMF will move money from T-bill -> RRP which is $ liq -ve.
Since…
A Federal Reserve (FED) általában a kamatcsökkentéseket használja eszközként a gazdaság ösztönzésére, különösen akkor, ha recesszió veszélye fenyeget. A kamatcsökkentések olcsóbbá teszik a hitelfelvételt, ami növelheti a fogyasztást és a beruházásokat. Az alacsonyabb kamatok azonban a fiat valuták értékének csökkenéséhez vezethetnek, ami gyakran egyenes út a Bitcoin és más kriptovaluták értéknövekedéséhez.
Az RRP-k és a kincstárjegyek közötti eltérés Powerll Jackson Hole beszéde óta. Forrás: St. Louis Fed
Ne vegyük készpénznek, hogy a kamatcsökkentés jó a Bitcoin számára
Hayes azonban úgy véli, hogy ezúttal a dolgok másképp alakulhatnak. Szerinte a kamatcsökkentések csak egy rövidtávú enyhülést hozhatnak a gazdaságban, de nem biztosítanak hosszú távú megoldást a Bitcoin számára.
Ennek oka, hogy a globális gazdasági helyzet és a pénzügyi piacok strukturális problémái nem oldhatók meg egyszerűen a kamatlábak csökkentésével.
Hayes arra is felhívja a figyelmet, hogy a Bitcoin egyre inkább az arany digitális megfelelőjeként kezd működni, ami azt jelenti, hogy nem feltétlenül reagál úgy a kamatcsökkentésekre, mint a hagyományos pénzügyi eszközök.
Végül Hayes arra figyelmeztet, hogy a befektetőknek érdemes óvatosnak lenniük, mivel a Bitcoin árfolyama ugyan érzékeny a makrogazdasági változásokra, de a hosszú távú növekedési potenciálja inkább a decentralizált pénzügyi rendszer kialakulásában rejlik, mint a Fed rövidtávú kamatpolitikájában.
A CME Fed Watch eszköze szerint a Fed szeptember 18-i ülésén 25 bázispontos csökkentésnek 69%-os, 50 bázispontos csökkentésnek 31%-os esélye van. Egy nagyobb kamatcsökkentés a Fed agresszívabb álláspontját jelezné, ami drámaibb piaci reakcióhoz és a gazdasági aktivitás nagyobb lendületéhez vezethet.
Az amerikai kormány korábban valóban hadat üzent volna a kriptoiparnak? A Coinbase most komoly bizonyítékokkal állt elő.
A Solana alapú népszerű memecoin launchpad, a Pump.fun hirtelen letiltotta az Egyesült Királyság felhasználóit.
A Standard Chartered elemzője szerint a kereslet 2025-re egészen 200 000 dollárig tolhatja fel az árfolyamot.
Az NFT-kollekció elérte a 75 000 dolláros “floor” árat, miközben a márka az Ethereumon túlra is terjeszkedik, és elindítja a PENGU tokenjét a Solanan.