Közel egy hónapja fogja a támasz zóna a Bitcoin árát
Szeptember 25-én jelöltük be elsőnek azt a zöld támasz zónát, ami még mindig fogja a Bitcoin árát 7600-7800 között. Vajon meddig fog kitartani ez a support zóna?
Bitcoin ár / USD napi nézet – Hosszú távú elemzés
A támaszok és ellenállások olyan tartományok, ahol ismétlődően jelentkeznek nagy mennyiségű eladási/vásárlási mennyiségek. Általában vízszintes vonalak, de működhetnek diagonálisan is. Ezek tudatában az emelkedő/csökkenő trendek potenciális fordító pontjai előre jelezhetőek. A támaszok és ellenállások alapvető kellékei a tőzsdei technikai elemzés repertoárjának, segítenek azonosítani a potenciális célárakat és eladási pontokat is.
Egyelőre igazán jól működött a technikai elemzés egyik legalapabb eszköze arra, hogy segítségével keretbe tudjuk foglalni a Bitcoin árát. A 10 000 dolláros letörés után valóban a mostani 7600-7800 között húzódó támasz az, ami segítséget tudott nyújtani az ár csökkenése ellen.
BTCUSD-1d-20191021Hogy miért is ennyire fontos ez a tartomány? Azért, mert a teljes mozgásra behúzott 0,618-as Fibonacci itt húzódik, ennek a megtartása kulcsfontosságú! Ugyanis ez lesz a vízválasztó aközött, hogy egy egészséges emelkedő trenden belüli korrekcióról beszélünk vagy egy esetleges trendfordításról. A Fibonacci aránypárok pedig kitűnő eszközei ennek szemléltetésére. Ez mellett itt jelentkezett korábban júniusban erős vásárlói nyomás is.
Ha bitcoin ár elbukná a jelenlegi támasz zónát akkor valószínűleg újra erős dinamikát láthatnánk, a következő erősebb támasz 6100-6300 dollárnál lenne. Tehát lefele nézelődve eléggé tiszta a kép, vagy tartjuk a mostani zöld támasz zónánkat, vagy nagyobb esésre számíthatunk.
A 7600-7800-as támasz zóna egyértelmű, de mi a helyzet az ellenállásokkal?
Sajnos felfele nézelődve több ellenállás is szóba jön, ha egy esetleges kitörésről akarunk beszélni. Először is a napos Ichimoku felhő alatt vagyunk, ami a bitcoin árát hosszú távon is akár csökkenő trendre kényszerítheti. Rövid távon pedig a napi 10-es és 22-es Exponenciális mozgó átlagok azok, amelyek többször működtek az elmúlt hónapban ellenállásként. (Zöld és narancs görbék)
BTCUSD-1d-20191021_2Közelebbről szemlélve a képet egy potenciális bear flag alakzat is feltűnik az ábrán, ami alapvetően egy medve trendfolytatást valószínűsítő alakzat. Ennek felső árcsatornája szintén ellenállásként tud funkcionálni. Ezért azt kell mondjuk, hogy hosszabb távon kemény munka vár a Bitcoinra ahhoz, hogy újra teljesen bika lehessen a kép. Egyelőre még nincs minden veszve, fogja a bitcoin árát a támasz zóna, de még egy kemény marathon vár ránk, amíg újra a napos Ichimoku felhő és a mozgó átlagok fölé küzdhetjük magunkat.
A háttérkkép tulajdonosa a cointelegraph.com oldal.
Ábrák jelölései:
Miért beszél most mindenki a politikai támogatásról, mesterséges intelligenciáról és a blokklánc-technológia új hullámáról?
Az AI alapú tokenek szárnyalnak, miután a Franklin Templeton új jelentése szerint az AI ügynökök forradalmasíthatják a közösségi médiát.
A Bitcoin bányászat rekordnehézségi szinten van, ami kihívás a bányászoknak, de erősebb és biztonságosabb hálózatot jelent.
Kevesebb mint egy hét van hátra Trump beiktatásáig, aki nyíltan támogatja a kriptovalutákat, mégis esik a piac. Miért történik ez? 🤔