Rekord mennyiségű ETH hagyta el a tőzsdéket az ETF-ek hírére
A teljes Ether-kínálatnak jelenleg csak 10,6%-a van a központosított kriptotőzsdéken, ami évek óta a legalacsonyabb szint.
3 milliárd dollár értékű Ether került ki a kriptotőzsdékről
Több mint 3 milliárd dollár értékű Ether került ki a központosított kriptotőzsdékről azóta, hogy május 23-án jóváhagyták a spot Ether tőzsdén kereskedett alapok (ETF-ek) bevezetését az Egyesült Államokban - ami egy lehetséges közelgő kínálati szűkületet jelez.
A tőzsdéken lévő Ether mennyisége május 23. és június 2. között mintegy 797 000-rel csökkent - ami a CryptoQuant adatai szerint 3,02 milliárd dollárnak felel meg.
Az alacsonyabb tőzsdei tartalékok azt jelentik, hogy kevesebb érme áll rendelkezésre eladásra, mivel a befektetők saját érméiket saját letétbe helyezik vélhetően felhalmozási célokkal.
A BTC-ECHO elemzője, Leon Waidmann által megosztott Glassnode-adatok azt mutatják, hogy a tőzsdéken tartott Ether és BTC-kínálat százalékos aránya is évek óta a legalacsonyabb, mindössze 10% körüli értékekkel.
Ethereum ETF-ek utat törnek a csúcs felé
A múlt héten Eric Balchunas, a Bloomberg ETF-elemzője úgy vélte, hogy az Ether ETF-ek „reális eséllyel” indulhatnak június végén.
Egyes elemzők úgy vélik, hogy az Ether a megnövekedett keresleti nyomás miatt - a Bitcoinhoz hasonlóan - áttörheti a 2021. novemberi 4920 dolláros történelmi csúcsát, amint az Ether ETF-ek kereskedése megkezdődik.

Az Ethereum még jobban profitálhat a keresleti nyomásból, mivel nincs olyan mértékű „struktúrális eladási nyomás” rajta, mint a Bitcoinon, mondta Michael Nadeau, a DeFi Report kriptoelemzője egy május 28-i jelentésében.
A Bitcoin-bányászok például időnként kénytelenek eladni BTC-t, hogy fedezzék a bányászat költségeit, míg az Ethereum érvényesítőknek nincsenek olyan működési költségeik, mint a Bitcoin-bányászoknak.
Vannak azonban olyan aggodalmak is, hogy a Grayscale Ethereum Trust (ETHE), amely 11 milliárd dollárnyi alapot kezel, befolyásolhatja az Ethereum árfolyamát, ha követi a Grayscale Bitcoin Trustot (GBTC) - amely több milliárd dollárnyi kiáramlást tapasztalt a jóváhagyást követő első hónapokban.

Tőzsde
Trump kriptoügylete miatt szenátusi vizsgálat jöhet: UAE-kapcsolatok, kegyelmi döntések és szabályozási aggályok a háttérben.
Tőzsde
A Binance nem szerzett MiCA-engedélyt határidőre, ezért új EU-s felhasználókat nem fogad, a kiutalásokat viszont engedi.
Kereskedés
A Financial Times úgy tudja, a Kalshi új köre már a harmadik negyedévben lezárulhat, a májusi 22 milliárd dolláros értékelés közel dupláján.
Kereskedés
A Kanga június 18-án kapta meg a lett jegybank engedélyét, miközben Lengyelországban tovább késik a MiCA átültetése.








