Sokszor hangoztatjuk, hogy érdemes nem csak coinok, hanem tőzsdék körében is diverzifikálni....

Több száz diáknak tartott a Cryptofalka szakembere oktatást a Bitcoin kereskedésről az Óbudai és a Corvinus egyetemeken is a héten. 👩🎓📚Tekintsd meg az egyetemen bemutatott prezentációt a Bitcoinról és a kereskedésről! ⤵️
A Cryptofalka csapatához igazán közel áll az oktatás és a tudás átadása az érdeklődők számára. 2018 óta készítünk oktatási anyagokat, útmutatókat, de a hazai egyetemeken is már több éve jelen vagyunk és oktatjuk a Bitcoin és a blokklánc innovatív világát. Ez a hét viszont azért is volt érdekes számunkra, ugyanis olyan még sosem volt, hogy egy napra több egyetemi meghívást is kapjunk és egymást érjék az egyetemi oktatásaink.
Ez is jól mutatja azt, hogy egyre népszerűbb a Bitcoin és a kriptovaluták témája, egyre több ember nyit az innováció felé. Az pedig, hogy az egyetemi értelmiség, valamint a diákok is érdeklődően és pozitívan állnak a kérdéshez szerintem szintén egy igazán említésre méltó dolog. Ugyanis az egyetemi kutatások és fejlesztések azok, amik sokszor új dolgokat találnak ki, amik később akár mindennapi életünk részévé is válhatnak. A kriptovaluta szkeptikusoknak pedig igazán elgondolkodtató az, hogy egy egyetem időt, munkát és pénzt szán erre az iparágra.
Kriptovaluták és pénzügyi innováció címmel rendezett az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Kara egy előadássorozatot, ahova szakemberünket, Honti Rolandot is felkértek egy előadásra a Bitcoin és kriptovaluta kereskedés témájából. Az esemény az egyetem régi célját hivatott betölteni, miszerint “hozzuk haza a gazdaságot”. Ennek célja a hamarosan munkába álló fiatalok képzése az innovatív és szakmai pénzügyi témákban is.
Sajnos az oktatási rendszer kötöttsége miatt limitáltan jut idő arra, hogy igazán új és forradalmi témákat oktassanak a diákoknak, de a hasonló sorozatokkal szeretnék elérni azt, hogy az egyetem nem csak a jelenre, de a jövőre is felkészítse az egyetemistákat.
Az egyetemi oktatók bevezetőiből pedig egyértelműen kiderült, hogy nem csak tanítják, de kutatják is a kriptovaluták és a blokklánc témáját az egyetemen. Egy potenciális jövőbeli meghatározó pénzügyi ágnak tekintik a kriptovalutákat, amit az egyetem felső vezetése is támogata. Ez a vezetői támogatás pedig egyértelműen érdeklődő fiatalok tömegével találkozik az Óbudai Egyetemen.
Talán mi sem mutatja jobban a téma és az előadássorozat sikerét, hogy közel 250 hallgató regisztrált az online megszervezett oktatásra. De nem csak a jelenlévők száma, hanem az oktatás során feltett kérdések is jól mutatták azt, hogy a fiatalok mennyire is nyitottak és érdeklődőek ez a téma iránt. Hiába, ők már tényleg a digitális kor gyermekei, akik számára egy digitális fizetőeszköz talán már közelebb is áll, mint a tárcánkban lévő papírfecni.
Az egyetem szervezői előtt pedig le a kalappal, ugyanis egy nagyon erős szakmai gárdát sikerült összehívniuk, aminek köszönhetően egy teljes egész napos rendezvényt tudtak szervezni a témából. Az oktatás programja a következő volt:
KOVÁCS LEVENTE,rektor | Megnyitó |
GÁL RICHÁRD Start-up tanácsadó | Miért számít a blokklánc? |
CZEGLÉDI TAMÁS Founding Member, Blockchaineum Group | Forradalom vagy reneszánsz |
HONTI ROLAND Cryptofalka alapító, | Bevezetés a Bitcoin és kriptovaluta kereskedés világába |
PÁL ZSOLT egyetemi docens, Miskolci Egyetem
| Pénzmozgások blokkláncon innen és túl |
GLASER ANITA közgazdász, adótanácsadó,
| Kriptopénzek + Adózás = Kihívás felsőfokon |
KALOCSAI KORNÉL blokklánc és kripto szakértő, | Jön a kriptoeszközök szabályozott piaca – Egyébként ez jó nekünk? |
MILE DIÁNA kripto-jogi szakértő | Smart contract és a hagyományos szerződések összefüggései |
A Budapesti Corvinus Egyetem diákjai sem először hallgatnak a Cryptofalka szakembereitől előadást a Bitcoin és a blokklánc világából. Szerencsére már korábban is volt lehetőségünk, hogy segítsük az egyetem munkáját ennek az új témának a bemutatásában. Az pedig igazán nagy örömünkre szolgált, hogy a pénzügyi téma egyik legnevesebb hazai egyeteme bizalmát adta a Cryptofalka szakembereinek és minket kértek fel erre a feladatra. Kockázatkezelés tantárgy keretein belül hallgathattak az egyetem diákjai egy több, mint 1 órás előadást a Bitcoin és a kereskedés világából.
Bemutattuk magának a pénznek a történetét, folyamatos fejlődését, valamint kézzel fogható példákon keresztül vezettük át a témát a digitális Bitcoin világára. Mi az a Bitcoin? Mi az érték a Bitcoin mögött? Miért éri meg kriptovalutákkal kereskedni? Talán ezek voltak a legfőbb kérdések, de mondanom sem kell, hogy a fiatal egyetemi hallgatók agya olyan, mint a szivacs. Meglepően hamar megértik és átlátják a témát.
Az előadás során bemutatott prezentációt itt tudjátok megtekinteni:
Bitcoin és kriptovaluta kereskedés 20210419 I Cryptofalka
Úgy gondoljuk, hogy a két budapesti egyetem jelentősen feladta a leckét a hazai egyetemeknek és nagyon jó irányban haladnak afelé, hogy tényleg ne csak a múltra, jelenre, hanem a jövőre is felkészítsék a hallgatóságot. Le a kalappal előttük!
Ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd biztosítani, hogy a Cryptofalka továbbra is a megszokott minőségi tartalmakat tudja nyújtani az olvasók számára, a következő linken tudod támogatni a munkánkat. Köszönjük! 👋
Donation: ➡️ LINK ⬅️
Oldalunk ellenőrzött Brave alkotó, így ha Brave böngészőt használsz BAT segítségével is tudod támogatni a munkánkat.
—————————————————————————————————————————————————–
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!