Ilyen, az amikor az alkalmazottak is Bitcoint vásárolnak és egy alapkezelőn belülről jön az innováció és a fejlesztés iránti igény. 📈
Bitcoint vásároltak a Stone Ridge alkalmazottai is
Három évvel ezelőtt a 10 milliárd dolláros Stone Ridge Asset Management alapítóinak gondjaik voltak. Ugyanis a tanácsadó cég alapítói és vezető alkalmazottai közül többen olyan mértékben vásároltak bitcoint, hogy nyilvánvalóvá vált, hogy a vásárlókat alaposabban meg kell vizsgálni a cég könyvvizsgálóinak.
Ahogy kiderült, hogy a Stone Ridge munkatársai személyesen fektettek be a bitcoinba ilyen nagyságrendben, a cég ügyfelei egyre inkább szerettek volna ők is beálllni a cég bitcoin befektetőinek sorába. Ahogy a Stone Ridge társalapítója, Robert Gutmann fogalmazott,
Ez a bizonyítéka a „nyílt forráskódú monetáris rendszer hosszú távú növekedésében – az olyan eszközökben, mint a bitcoinban való hitnek.
A fő probléma viszont abban volt, hogy hogyan fektesse, majd tárolja biztonságosan a vállalat a Bitcoint. A biztonságos letétkezelés ugyanis egy nélkülözhetetlen feltétel. Illetve bitcoin befektetéseikkel ügyfeleik, auditoraik és szabályozóik igényeinek is eleget kellett tenniük. Tehát ahelyett, hogy csak néhány egyedi alapot létesítettek volna ügyfeleik számára, ahogy szokták,a Stone Ridge rendkívüli lépésre szánta el magát. Olyan letétkezelési eszközöket hozott létre, mellyel új típusú bevételekre tehetett szert, így végrehajthatta a kriptovaluta vásárlásokat és megtarthatta az ügyfelek eszközeit is.
A Bitcoint vásárló alkalmazottaknak köszönhetően létrejött a New York Digital Investment Group
Így jött létre 2017-ben a New York Digital Investment Group-vá (NYDIG), amely az első Stone Ridge leányvállalat. Tulajdonosi köre külsős befektetőket is tartalmaz. Abban az évben a cég összegyűjtött 50 millió dollárt egy korábban be nem jelentett befektetéssel, és elindította a spinoff felépítését. Mely szolgáltatásai az intézményi befektetők új fajtáját, új tipusú igényeket elégített ki.
A közelmúltban a NYDIG újabb 50 millió dolláros növekedési részvényalapot gyűjtött a Fintech Collective vezetésével, a Bessemer Ventures és a Ribbit Capital részvételével. Így az összegyűjtött összeg 100 millió dollárra emelkedett. A bejelentés részeként a Stone Ridge Holdings Group elárulta, hogy a NYDIG az anyavállalat 10 000 bitcoinának letétkezelőjeként jár el, amelynek értéke mai áron 115 millió dollár.
A hirtelen fellobbanó tevékenység mögött a Covid-19 hatása is áll. Miközben a világ minden részén működő vállalkozások a karantén részeként bezárták az üzletet, vagy kormányuktól kértek segítséget, a központi bankok azzal próbálták ellensúlyozni a tevékenység csökkenését, hogy dollármilliárdokat juttattak be gazdaságaikba.
Így fordulhatott elő, hogy a munkanélküliség növekedése és a gazdaság stagnálása, visszaesése mellett a piacok meglehetősen stabilak maradtak. Ez a disszonáns kép akár egy összeomlás előjele is lehet. Ezért egyre több intézményi befektető gondolja újra portfóliójának összetételét március óta. Mindezt azért teszik, mivel meggyőződésük, hogy a Bitcoin biztosításként funkcionál az infláció ellen. Így a jelentős készpénzzel rendelkező vállalatok, cégek, alapok új aspektusból tekintenek ezen új eszközosztály felé. Teszik ezt azzal a meggyőződéssel, hogy kizárólag így menthetik meg eddig elért eredményeiket.