
A Circle megkezdte nyilvános kereskedését a New York-i tőzsdén
A Circle nyilvános tőzsdei debütálását jelentős befektetői érdeklődés kísérte, ami az IPO összegének többszöri emeléséhez vezetett.
Az USDC kibocsátója a New York-i tőzsdén debütált
A második legnagyobb piaci kapitalizációjú stablecoin, az USDC kibocsátója, a Circle, megkezdte nyilvános kereskedését a New York-i Értéktőzsdén (NYSE). Jeremy Allaire, a Circle vezérigazgatója június 5-én jelentette be az X platformon, hogy a cég CRCL részvényei nyilvánosan elérhetővé váltak a NYSE-n.
A tőzsdei bevezetés 12 évvel azután történt, hogy Allaire és Sean Neville közösen megalapították a Circle-t azzal a céllal, hogy „az interneten alapoktól újragondolva és újraépítve” alakítsák át a globális gazdasági rendszert.
„Nyilvános vállalattá válásunk jelentős mérföldkő – a világ készen áll arra, hogy áttérjen az internet alapú pénzügyi rendszerre” – mondta Allaire.
Jelentős esemény a kriptovilág számára
A Circle tőzsdei debütálása röviddel azután következett be, hogy a vállalat ismételten növelte IPO-ját, amely végül 1,05 milliárd dollárt ért el, 34 millió részvény értékesítésével, darabonként 31 dollárért. Eredetileg 24 millió részvényt terveztek kibocsátani, 24-26 dollár közötti áron.
Allaire bejelentése nagy figyelmet kapott a kriptoközösség prominens szereplőitől, így például Michael Saylor, a Strategy társalapítója és Paul Grewal, a Coinbase vezető jogtanácsosa is gratulált a cégnek. „Gratulálok Jeremy-nek és az egész CRCL-csapatnak” – írta Saylor. „Mindenkinek, aki része volt ennek az útnak, köszönöm. Hálás vagyok és megtisztelve érzem magam” – reagált Allaire, majd hozzátette:
„Ez nem csak személyes pillanat számunkra, hanem jelentős állomás a globális gazdasági rendszer jövőbeli fejlődésében is, amint az elkerülhetetlenül összeolvad az internettel.”
A Circle nyilvános indulása egybeesett az USDC stablecoin piaci értékének jelentős növekedésével. A CoinGecko adatai szerint az USDC piaci kapitalizációja január 1-je óta több mint 40%-kal nőtt, a kezdeti 43,7 milliárd dollárról a jelenlegi 61,5 milliárd dollárra, áprilisban pedig már 62 milliárd dollár felett is járt.
A Tether vezérigazgatója szerint „a Circle nem termel pénzt”
Paolo Ardoino, a világ legnagyobb stablecoin-kibocsátója, a Tether vezérigazgatója áprilisi interjújában kritikusan nyilatkozott a Circle pénzügyi helyzetéről.
„Nem termelnek pénzt. Mindig is ezt mondtam, és végre kiderült” – fogalmazott Ardoino.
Ezzel szemben a Circle IPO-ja végül hatalmas sikert aratott: a tőzsdei bevezetés napján a részvény árfolyama több mint háromszorosára, 100 dollár fölé emelkedett, a vállalat teljes piaci kapitalizációja pedig meghaladta a 19 milliárd dollárt.
Allaire hangsúlyozta, hogy a Circle mindig is a megbízhatóság, átláthatóság, szabályozottság és etikus működés alapelveit követte.
„A NYSE és az SEC magas követelményeinek való megfelelés még inkább megerősíti ezeket a jellemzőket.”
Paolo Ardoino, a Tether vezérigazgatója korábban azt mondta, hogy „vicces, mert mindig mondogattam, hogy nem termelnek pénzt, és most bebizonyosodott.” Ardoino hozzátette, hogy a Circle Wall Street felé történő nyitása rövidlátó lehet.
„Nekünk jó, hogy egyre több stablecoin-kibocsátó fókuszál az intézményi befektetőkre, akik bármikor elárulhatnak egyetlen üzleti pont miatt. Ez olyan, mintha valaki egy új Amazont akarna létrehozni a semmiből. Persze, lehetséges, de nálunk már megvan az a disztribúció, amit szinte lehetetlen reprodukálni.”
Allaire saját vagyona mintegy 2 milliárd dollárral nőtt a tőzsdei bevezetés sikerének köszönhetően. „Kezdettől fogva kiemelten fontos volt számunkra a megbízhatóság, az átláthatóság, az etikus és szabálykövető működés” – írta Allaire.
A Circle sikerét az elemzők a stablecoinok iránti nagy érdeklődéssel és a hagyományos pénzügyi piacok alulpozicionáltságával magyarázzák.
„Többnyire a stablecoin-láz hajtja, sokan alulpozicionáltak vagy még mindig a pálya széléről nézik” – mondta Tom Dunleavy, a Varys Capital partnere.

Ismerd meg, hogyan működik egy honeypot-csalás, milyen típusai léteznek, és milyen jelekre kell figyelned, hogy ne válj áldozattá!

A Circle rendkívül sikeres tőzsdei bevezetését követően a kriptoszektor több nagy szereplője is készülődik a nyilvános részvénykibocsátásra.

Az izraeli–iráni tűzszünet hatása már most érezhető a kriptopiacon. Megnézzük hogyan jelezte előre a konfliktus végét a Polymarket és az olaj ára.

A Revolut egyszerre fintech bank és kriptós kapu, amely alig pár év alatt robbant be a pénzügyi világba, felrúgva a hagyományos banki szabályokat.