Az "anti-Bitcoin" Vanguard pénzeli a bányászcégeket
A CNN Business nyilvános adatai szerint a Vanguard az egyik fő részvényese az Egyesült Államok vezető Bitcoin bányászatainak.
A Vanguard nem támogatja a Bitcoin ETF-et
A Vanguard Group, Inc. a világ egyik legnagyobb befektetési cége, 7,7 milliárd dollárnyi kezelt vagyonnal (AUM). A pénzügyi óriás azzal sokkolta a piacot, hogy nem volt hajlandó a nemrég jóváhagyott Bitcoin ETF-eket kínálni brókercégének ügyfelei számára.
Január 11-én a Vanguard megakadályozta, hogy ügyfelei a most már jogilag is jóváhagyott ETF-eken keresztül Bitcoin (BTC) kitettséget szerezzenek. Ahogy arról a The Block beszámolt, a vállalat szóvivője kifejtette, hogy a kriptoval kapcsolatos termékek nem illeszkednek a befektetési elképzeléseikhez.
Nem tervezzük továbbá, hogy Vanguard Bitcoin ETF-eket vagy más, kriptovalutákkal kapcsolatos termékeket kínáljunk - régóta fennálló álláspontunk szerint a kriptovaluták magas volatilitása ellentétes azzal a célunkkal, hogy segítsük a befektetőket abban, hogy hosszú távon pozitív reálhozamot érjenek el.
Ugyanakkor a CNN Business nyilvános adatai szerint a Vanguard az egyik fő részvényese az Egyesült Államok vezető Bitcoin bányászatainak. Érezhetünk egy kisebb logikai törést az alapkezelő gondolatmenetében, ugyanis a bányászati ágazat nyereségessége nagymértékben függ a Bitcoin árfolyamától és így a volatilitástól.
Bitcoin-bányászati részvények a Vanguard portfólióban
Először is, a Vanguard a Marathon Digital legnagyobb tulajdonosa, az összes részvény 8,11%-ával, 216,10 millió dollár értékben. Az önjelölt Bitcoin-ellenes befektetési cég a közelmúltban közel 1 millió részvényt vásárolt a legnagyobb Bitcoin-bányászati vállalatból.
Másodszor, a Vanguard-nak hatalmas pozíciója van a Riot Platforms Inc. vállalatban, az összes részvény 9,12%-ával, 236,45 millió dollár értékben. Figyelemre méltó, hogy a Vanguard-ot a BlackRock Inc. követi második legnagyobb részvényesként, a részvények valamivel több mint 5%-ával. Ugyanez a forgatókönyv érvényesül a MARA tulajdonosi körében is.
Ebben az összefüggésben valami hasonló történik a többi vezető amerikai Bitcoin-bányászati vállalat esetében is. A Vanguard a CleanSpark, a Cipher Mining és a TeraWulf egyik legnagyobb részvényese.
Ellentmondásos helyzetbe hozta magát a Vanguard
Miután a Vanguard kinyilvánította Bitcoin és kriptovaluta-ellenes nézeteit, igencsak ellentmondásos helyzetbe hozta magát. Néhány ismert kriptovaluta-befektető arról számolt be, hogy valamiféle bojkott keretén belül inkább lezárják a Vanguard nyugdíjszámláikat.
Jelenleg a befektetők a Vanguard következő nyilvános jelentését várják, hogy kiderüljön, változott-e valami a Bitcoin-bányászati vállalatok álláspontját illetően.
A MicroStrategy 1,11 milliárd dolláros Bitcoin-vásárlását több mint 8 millió vállalati részvény eladásával finanszírozta.
Legfrissebb fejlemények összefoglalója a Polkadot ökoszisztémából, hogy a könnyedén naprakész maradj a legújabb trendekkel kapcsolatban.
Ahogyan a szeptember halad, a mém érmék jó választásnak tűnnek azon kockázatkedvelő kereskedőknek, akik diverzifikálnák portfólióikat.
A Ford és a Toyota innovatív megoldásaival az autók nyomon követése biztonságosabbá válik, a tulajdonjog pedig átláthatóbb.