Kriptobányászok 722 millió dollár értékű áramot loptak
Malajzia energiaügyi tisztviselője szerint az illegális kriptobányászati műveletek visszaszorítása kiemelt prioritás a helyi energiaügyi minisztérium számára.
Illegális kriptobányászati tevékenységek Malajziában
A malajziai kriptovaluta-bányászok legalább 3,4 milliárd RM (722 millió dollár) értékű áramot loptak el 2018 és 2023 között - közölte az ország energiaügyi tisztviselője.
Akmal Nasrullah Mohd Nasir, az energiaellátásért és vízügyekért felelős miniszterhelyettes szerdán úgy nyilatkozott, hogy az illegális kriptobányászati tevékenység egyre nagyobb problémát jelent az ország számára.
"Sokan azért lopják az áramot, mert úgy gondolják, hogy ezt a tevékenységet nem lehet felderíteni, mivel nincsenek mérőórák a telephelyeiken. Az energiaellátó vállalatoknak azonban különböző módszereik vannak arra, hogy észleljék a szokatlan energiafogyasztást egy területen" - mondta a tisztviselő.
A miniszterhelyettes a megjegyzést egy olyan eseményen tette, amelyen a kormányzat összesen 2 022 lefoglalt tárgyat árverezett el 2,2 millió RM értékben, köztük bitcoin-bányászberendezéseket, amelyeket a hatóságok még 2022 októberében foglaltak le.
A tisztviselő hozzátette, hogy a jelentés szerint az áramlopás elleni küzdelem kiemelt fontosságú a minisztérium számára, valamint a zöld és megújuló energia előállításának fokozása.
Kínától Laoszig: a kriptovaluta-bányászat világszerte népszerű
A kriptobányászati tevékenységek egyre inkább átköltöztek Kínából - amely 2021-ben betiltott minden kriptobányászati tevékenységet - az Egyesült Államokba és más helyekre, köztük Malajziába, Indonéziába, Laoszba és Thaiföldre, jelentette a Bloomberg a múlt hónapban.
A délkelet-ázsiai országok vonzóak a bányászok számára a versenyképes villamosenergia-árak, a képzett munkaerő és a meglévő infrastruktúra miatt - mondta egy helyi bányász a Bloombergnek.
Sok bitcoinbányász cég próbálja bővíteni bevételeit és bányászati kapacitásait az áprilisi bitcoin felére csökkentés óta, amely 50%-kal csökkentette a bányászok jutalmát.
A Cambridge Egyetem adatai szerint 2022 januárjában az Egyesült Államok a globális hashrate-részesedés 37,8%-át adta - ami a bányászathoz szükséges számítási teljesítmény szintjére utal -, így az USA volt a világ legnagyobb bitcoin-termelője. Malajzia a globális részesedés mintegy 2,5%-át ellenőrizte, ezzel a bitcoin-termelésben a top 10 nemzet közé került.
Az amerikai kormány korábban valóban hadat üzent volna a kriptoiparnak? A Coinbase most komoly bizonyítékokkal állt elő.
A Solana alapú népszerű memecoin launchpad, a Pump.fun hirtelen letiltotta az Egyesült Királyság felhasználóit.
A Standard Chartered elemzője szerint a kereslet 2025-re egészen 200 000 dollárig tolhatja fel az árfolyamot.
Az NFT-kollekció elérte a 75 000 dolláros “floor” árat, miközben a márka az Ethereumon túlra is terjeszkedik, és elindítja a PENGU tokenjét a Solanan.