Közelgő események, amik felforgathatják a Bitcoin árfolyamát
A Bitcoin (BTC) árfolyama az elmúlt hónapokban bizonytalanságban ingadozott, és a következő hetek eseményei döntőek lehetnek a kriptopénz jövője szempontjából. Az elemzők három jelentős eseményre hívják fel a figyelmet, amelyek potenciálisan növelhetik a Bitcoin árát.
Vihar előtti csend a kriptopiacon
Az elmúlt hét hónapban a Bitcoin ára lefelé mutató trendben mozgott 74 000 és 52 000 dollár között, ami egyre több befektetőt nyugtalanít. Mena Theodorou, a Coinstash társalapítója elmondta, hogy a Bitcoin következő nagy lépése attól függ, hogyan reagál a piac az Egyesült Államokban zajló politikai és szabályozási változásokra, valamint a közelgő makrogazdasági adatokra.
„Legyen az egy emelkedés vagy egy visszaesés, valószínűleg a következő jelentős hír vagy piaci változás fogja meghatározni az irányt. Jelenleg úgy tűnik, hogy a piac kivárásra rendezkedett be” – mondta Theodorou.
Kamatlábak és foglalkoztatási adatok
Josh Gilbert, az eToro piaci elemzője a szeptember 18-i Szövetségi Nyíltpiaci Bizottság (FOMC) ülését emelte ki, mint a Bitcoin árfolyamának következő „nagy katalizátorát”.
A piac konszenzusa szerint Jerome Powell, az Egyesült Államok Federal Reserve elnöke akár 0,525%-kal is csökkentheti a kamatlábakat, ami Gilbert szerint nagy pozitívumot jelenthet a kockázatos eszközök, például a Bitcoin számára.
„A lényeg az, hogy kamatcsökkentés várható, de a fókusz most a vágás mértékén van. A héten megjelenő amerikai foglalkoztatási adatok kulcsfontosságúak lesznek a várakozások szempontjából, és hatással lehetnek a kriptoeszközökre is” – tette hozzá Gilbert.
A Coinstash vezérigazgatója, Tina Wang elmondta, hogy a befektetőknek érdemes figyelemmel kísérniük a közelgő amerikai foglalkoztatási adatokat, amelyeket szeptember 6-án hoznak nyilvánosságra.
„A júliusi munkanélküliségi ráta a vártnál magasabb lett, ami aggodalmakat keltett egy esetleges recesszióval kapcsolatban. A munkanélküliségi ráta híresen kétélű fegyver: egyrészt a vártnál magasabb ráta nagyobb eséllyel jelezhet recessziót, ami nem jó hír” – mondta Wang.
„Másrészt viszont pozitív hatással is lehet a piacra, mivel ez nagyobb indokot adhat a Fednek a kamatcsökkentésre” – tette hozzá.
Ellenállási szint áttörése
Szeptember 3-i befektetési jegyzetében Tony Sycamore, az IG Markets elemzője kifejtette, hogy a Bitcoin árfolyamának tartósan meg kell haladnia a legutóbbi 65 000 dolláros csúcsot ahhoz, hogy valódi fordulatot érjen el.
Ha a Bitcoin képes lesz áttörni ezt a szintet, Sycamore szerint az eszköz „ellenállási klaszterrel” néz szembe 70 000 és 74 000 dollár között, mielőtt a piac pozitív irányba fordulhatna.
Jelenleg a Bitcoin (BTC) vesztett a lendületéből év eleje óta, és továbbra is elmarad a március közepén elért 73 800 dolláros történelmi csúcsától.
Gilbert szerint a befektetőknek fel kell készülniük további volatilitásra szeptemberben. Történelmileg szeptember a legrosszabb hónap a Bitcoin árfolyammozgása szempontjából, az elmúlt tizenegy évben átlagosan -4,3%-os havi hozammal.
Bár számos kockázati tényező van a láthatáron, az elemzők szerint van ok az optimizmusra. A globális növekedés erős marad, az Egyesült Államok GDP-je javult, a második negyedévben az amerikai vállalati nyereség növekedése kétszámjegyű volt, és a kamatcsökkentés mind arra utalnak, hogy a piacnak még van potenciálja a további emelkedésre. Az elkövetkező hetek eseményei döntő fontosságúak lesznek a Bitcoin jövője szempontjából.
Az amerikai kormány korábban valóban hadat üzent volna a kriptoiparnak? A Coinbase most komoly bizonyítékokkal állt elő.
A Solana alapú népszerű memecoin launchpad, a Pump.fun hirtelen letiltotta az Egyesült Királyság felhasználóit.
A Standard Chartered elemzője szerint a kereslet 2025-re egészen 200 000 dollárig tolhatja fel az árfolyamot.
Az NFT-kollekció elérte a 75 000 dolláros “floor” árat, miközben a márka az Ethereumon túlra is terjeszkedik, és elindítja a PENGU tokenjét a Solanan.