Növekvő Bitcoin árfolyamot vízionál Paul Tudor Jones is
Paul Tudor Jones összehasonlította az arany és a Bitcoin árfolyam változását! Bemutatjuk milyen összefüggéseket talált!
Paul Tudor Jones: Arany vs. Bitcoin
A robbanásszerűen növekvő árfolyamnak bármikor megvan az esély, mint ahogy a hirtelen zuhanásának is. Az előbbinek hosszú távon azonban nagyobb esélyt tulajdonítanak az elemzők. Mindez a vélekedés egyébként bika piac esetén nem túl ritka. Az elmélet azonban nem teljesen légből kapott! Megmutatjuk az okokat!
Paul Tudor Jones az ismert befektető, egy-egy görbén ábrázolva összevetette az arany 70-es évekbeli mozgását a Bitcoin árfolyamának 2016-ig visszanyúló változásaival. Arra a manapság nem túl meglepő következtetésre jutott, hogy ha a történelem ismételi önmagát, akkor jó eséllyel a Bitcoin középtávon erős emelkedés előtt áll. Szerinte ugyanis a Bitcoin ott tart most, ahol az arany tartott a 70-es évek végén.
Mint arról már korábban írtunk, alapvetően két fő ok miatt valószínűsítik az elemzők, hogy a jövőben növekvő árfolyam várható és ami miatt elképzelhető, hogy az aranyhoz hasonló útvonalat járhat be a vezető kriptovaluta is. Az egyik a kínálati oldal rögzítettsége. Mint az köztudott, 21 millió darab van a Bitcoinból és ennyi. Nincs a ,,pénznyomtatáshoz” hasonló művelet, a kriptovaluta eszköztárában, amivel további mennyiség önthető a piacra. Másrészt a Bitcoin is rendelkezik az elemzők szerint azokkal a kvalitásokkal, amelyek miatt az aranyhoz hasonlóan egyfajta biztonságos menedékként tekinthetnek rá a befektetők.
Paul Tudor Jones: Bitcoin, mint értékörző eszköz
A fentiek alapján adódik a kérdés, hogy miként bízhatunk a Bitcoinban, mint értékörző eszközben. A választ a kriptomilliárdos Winklewoss testvérek egy 2020 augusztus végén megjelent tanulmányában is olvashatjuk. A Bitcoin ugyanis jelen ismereteink szerint az egyetlen olyan eszköz a világon, amelyről pontosan tudjuk, hogy mennyi van belőle. Sem az olaj, sem az arany nem képes erre. Ez utóbbiakkal kapcsolatban mindig is jelentek meg a készlet végességét jelző információk, majd kiderült, hogy a kitermelésükhöz szükséges technológia fejlődésével további készletek váltak elérhetővé. Ilyen a Bitcoinnál nincs!
További rendkívüli bika jelnek tekinthető, ha a két eszköz piaci értékét hasonlítjuk össze. Amennyiben a Bitcoinra, digitális aranyként gondolunk, úgy az értékének van még hova fejlődni. A Bitcoin piaci értéke az arany piaci értékének kevesebb mint 4%-a jelenleg. Befektetők ezzel is azt sugallják, hogy közép-hosszú távon bőven van még tér az emelkedésnek.
Összefoglalás
Bika piac idején, növekvő árfolyam mellett természetes, hogy egyre többen tekintenek jövőbeli hat vagy akár hétszámjegyű értékkel bíró eszközként a Bitcoinra. Ennek fundamentális okait mutattuk be a kriptovilág meghatározó személyiségeinek gondolatai formájában. A piac reményteli jövő előtt áll, azonban mindenkinek körültekintőnek kell lennie a befektetéseikkel.
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2019/2020; Cryptofalka
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás
A Revolut az elmúlt három hónapban közel 13,5 millió dollárnyi kriptós veszteséget előzött meg a fokozott csalásvédelmi intézkedésekkel.
Nayib Bukele, El Salvador elnöke – akit gyakran érnek támadások radikális pénzügyi húzásai miatt – talán most kezd igazán révbe érni.
Tudatos befektetőkké váltak a lakossági Bitcoin kereskedők? Az adatok szerint radikálisan megváltozott a viselkedésük az elmúlt évek során.
Az indonéz posta bevezette első olyan postai bélyegeket, amelyekhez NFT-k társulnak, ezzel ötvözve a hagyományt és a technológiát.