
Kamuszagú kriptobizniszek Trump körül: Warren a szenátust figyelmezteti
Elizabeth Warren „gyanúsnak” nevezte Trump 2 milliárd dolláros Emirátusokkal kötött kriptóüzletét, és a szenátus figyelmét a korrupció kockázataira hívta fel.
Gyanús üzletek és kriptós politikai botrányok Trump körül
Elizabeth Warren amerikai szenátor újra célkeresztbe vette Donald Trump és családja kriptós ügyleteit, ezúttal egy 2 milliárd dolláros, Egyesült Arab Emírségekhez kötődő megállapodás miatt. Warren szerint a szenátus előtt álló stabilcoin-törvénytervezet veszélyes kaput nyitna a korrupció előtt, ha nem egészítik ki szigorúbb garanciákkal.
The Trump family stablecoin surged to 7th largest in the world because of a shady crypto deal with the United Arab Emirates—a foreign government that will give them a crazy amount of money.
— Elizabeth Warren (@SenWarren) May 4, 2025
The Senate shouldn’t pass a crypto bill this week to facilitate this kind of corruption. pic.twitter.com/4is9KgpXQb
A demokrata szenátor a Twitteren (X-en) így fogalmazott:
„A Trump-család stabilcoinja a világ hetedik legnagyobbjává vált egy kétes megállapodás miatt az Egyesült Arab Emírségekkel — egy külföldi kormány, amely őrült mennyiségű pénzt ad nekik. A szenátusnak nem szabad olyan kriptótörvényt elfogadnia, amely megkönnyíti az ilyen típusú korrupciót.”
A szóban forgó token az USD1, a World Liberty Financial által kibocsátott stabilcoin, amely mögött rövid lejáratú amerikai állampapírok állnak fedezetként. A céget Trump fia, Eric Trump, valamint a kriptobefektető Zach Witkoff alapította. Az USD1 a közelmúltban lett kulcsszereplője egy 2 milliárd dolláros befektetésnek a Binance tőzsdébe, amit az Abu-Dzabihoz kötődő MGX finanszíroz.
Szenátusi harc a GENIUS Act körül
A GENIUS Act nevű törvényjavaslat, amelyet Bill Hagerty republikánus szenátor jegyez, megteremtené az USA első stabilcoin-szabályozási keretét. Warren szerint azonban a jelenlegi formájában ez lehetőséget adna a Trump-családnak, hogy saját pénzügyi cégükön és stabilcoinjukon keresztül profitáljanak — mindezt úgy, hogy az elnök a szabályozásért is felelne.
Noha a javaslat márciusban kétpárti támogatással átment a szenátusi bankbizottságon, mostanra kilenc demokrata szenátor jelezte ellenkezését, köztük négy korábbi támogató. Közös nyilatkozatuk szerint a törvény „még mindig számos problémát rejt,” beleértve a nemzetbiztonsági kockázatokat és a külföldi kibocsátók ellenőrzésének hiányát.
Warren: „Ne adjunk zöld utat a csalásoknak”
Warren több módosítót is javasolt, például hogy tiltsák meg a bűncselekményekhez használt stabilcoinokat, és erősítsék a külföldi cégek felügyeletét — ám ezek elbuktak.
„Minden szenátornak nemmel kell szavaznia vagy vállalnia kell, hogy asszisztál Trump korrupciójához.”
Trump egyébként a kriptó mellett kampányolva ismét azt mondta: „Ha mi nem hódítjuk meg a blokklánc világát, Kína fogja.”

A hosszútávú Bitcoin-befektetők az ETF-ek indulása óta folyamatosan adják el coinjaikat az intézményeknek, ami hozzájárul az árfolyam oldalazásához.

Vitalik szerint a pluralista digitális azonosító a jövő. Védi a magánéletet, biztosítja az egyenlő hozzáférést és ellenáll a visszaéléseknek.

Az európai fizetési szokások dinamikus változását mutatja, hogy a kriptokártyák immár komoly versenytársai a hagyományos banki megoldásoknak.

Az egyik vezető kriptotőzsde és Web3-vállalat, a Bitget lett az altcoinok leglikvidebb kereskedési platformja a 0,3–0,5%-os árfolyamsávban.