Logo
Cryptofalka
Kezdőknek
Árfolyamok
Tagságok
Tőzsdék
Shop

A weboldalunk sütiket használ 🍪

Az Ön adatainak védelme fontos a számunkra! Tájékoztatjuk, hogy honlapunk a felhasználói élmény fokozása, a webhelyhasználat megértése és marketing tevékenységeink támogatása érdekében sütiket alkalmazhat. További információ erről az Adatvédelmi Tájékoztatóban.
7 népszerű kifejezés, amit a kriptósok előszeretettel használnak

7 népszerű kifejezés, amit a kriptósok előszeretettel használnak

Bemutatjuk a kripto rajongók által leggyakrabban használt hét kifejezést, és elmagyarázzuk őket, hogy kezdőként is könnyen eligazodj. 

A kriptovilágnak is külön "szaknyelve" van

A kriptovaluta világába való belépés elsőre kicsit olyan érzés lehet, mint egy új, ismeretlen nyelvvel szembesülni. A blokklánc technológiától kezdve a decentralizációig, számos szakkifejezéssel és szlenggel találkozhatunk, amelyek első pillantásra furcsának tűnhetnek.

Ráadásul a kripto közösségek is sajátos szófordulatokat használnak, amelyek időnként mintha egy titkos társaság belső nyelvét tükröznék. De ne aggódj – ha szeretnéd megérteni ezeket az izgalmas és gyakran humoros kifejezéseket, itt a lehetőség!

Összeállítottunk egy egyszerű útmutatót, amely segít eligazodni a kriptoiparban leggyakrabban használt kifejezések között. Ezek a szavak és szófordulatok nemcsak azt mutatják meg, hogy miről is szól ez a világ, hanem azt is, hogyan gondolkodnak és kommunikálnak azok, akik nap mint nap ebben a közegben mozognak. Ha tisztában vagy az alapokkal, könnyebben követheted a kriptovalutákról szóló beszélgetéseket, és még magabiztosabban csatlakozhatsz a kriptós közösségekhez.

DYOR: Végezz saját kutatást

A kriptovaluta világában a DYOR a „Do Your Own Research” (végezz saját kutatást) rövidítése. A DYOR alapelve széles körben elterjedt a blokklánc közösségében: azt a gondolatot foglalja magában, hogy mindenki végső soron saját magáért és a projektbe való befektetésekkel kapcsolatos döntéseiért felelős.

A DYOR figyelmeztet arra, hogy függetlenül attól, mennyire népszerű egy eszköz, vagy hány influencer ajánlja azt, a vásárlás végső soron a te döntésed, és ha a token értéke nullára csökken, egyedül maradsz a következményekkel. Egyszerűen fogalmazva: „saját magadnak kell utánajárnod annak, hogy a token sikeres lehet-e vagy sem”.

NFA: Nem pénzügyi tanácsadás

Az NFA, vagyis „Not Financial Advice” (nem pénzügyi tanácsadás), egy biztosíték a kriptósok számára, amelyet gyakran használnak arra, hogy elkerüljék a felelősséget, amikor valójában befektetési tanácsot adnak. Például, amikor valaki a következőket mondja, akkor arra bíztat, hogy vásárolj a tokenből, de közben kizárja a saját felelősségét a döntésedben:

  • „A Holdra megyünk! (NFA)”
  • „Vásárolj most! (NFA)”

A pénzügyi tanácsadás komoly dolog, és ha rosszul sül el, következményekkel járhat. Befektetési tanácsot mindig érdemes akkreditált szakembertől kérni, aki már hosszú ideje sikeres pénzügyi befektetésekkel rendelkezik, hogy biztos lehess a döntéseid helyességében.

hodl gm fud dyor

HODL: Tartsd a bitcoinod a végsőkig!

A „HODL” kifejezés a „hold” (tartani) szó elírásából ered, amely először egy 2013-as Bitcointalk fórum bejegyzésben jelent meg. Akkoriban a Bitcoin ára rendkívül volatilis volt, és a posztoló arra biztatta a kriptovaluta közösséget, hogy inkább tartsák meg a Bitcoinjukat, mintsem eladják. A bejegyzés tele volt helyesírási hibákkal is, ami valószínűleg a szerző józanságának hiányából fakadt, amit a poszt végén be is vallott.

Azóta a „HODL” kifejezés a kriptovaluta hívők között elterjedt, és üzenete világos: „Tartsd meg a Bitcoinodat a végsőkig!

Find Safe Entry: Találj biztonságos belépőárat

A „biztonságos belépés” egy kereskedési kifejezés, amelynek jelentése részben a szemlélő perspektívájától függ. Ideális esetben a biztonságos belépés azt jelenti, hogy a token ára jelenleg alacsonyabb, mint amilyen a közeljövőben várhatóan lesz.

A nem biztonságos belépés viszont azt jelenti, hogy a token árfolyama jelenleg túl magas ahhoz, hogy biztonságosan vásároljunk belőle, így a befektetés később pénzvesztést eredményezhet. A trükk az, hogy tudd, melyik körülmény áll fenn.

A „find safe entry” vagy „find good entry” kifejezések hasonlóak a DYOR-hoz és az NFA-hoz, és egy másik módja annak, hogy a népszerűsítők mentesüljenek a token ajánlásáért vállalt felelősség alól. A lényege: „A tokenek jelenlegi ára nem biztosíték semmire. Így nem az én hibám, hogy nem találtál olcsó belépést, és ezért elvesztetted a befektetett pénzed.”

Up Only: az egyetlen opció a profit

Ez a kifejezés azt sugallja, hogy a token folyamatosan nyereséget kínál, függetlenül attól, hogy hol és mikor vásárolsz. Bárki, aki egy kis időt eltöltött a kriptovaluta világában, tisztában van azzal, hogy nem létezik olyan token, amely kizárólag felfelé mozog. Így ha valaki olyan új kriptoprojektet ígér, amely „csak felfelé” megy, érdemes óvatosnak lenni.

To the Moon: a kriptó a holdig megy

Amikor egy kripto népszerűsítő azt állítja, hogy egy token „a holdra megy” (to the moon), azzal azt sugallja, hogy az adott token biztosan sokszorosára fog nőni, és minden tulajdonos hatalmas nyereségre számíthat. Valójában ez gyakran csak annyit jelent, hogy a népszerűsítő reméli, hogy a token ára emelkedni fog, és ez ritkán következik be.

to the moon

A pillanat hevében minden „a holdra” (to the moon) kijelentés hihetőnek tűnhet, de az esetek 99,9%-ában a valóság az, hogy a várt emelkedés soha nem következik be.

Buy the Dip: Vásárolj olcsón!

A „buy the dip” kifejezés arra utal, hogy a befektetők akkor vásárolnak, amikor egy token vagy részvény ára hirtelen csökken. Az elképzelés az, hogy a piaci árak ingadoznak, és a mélypontokon való vásárlás lehetőséget ad a jövőbeli nyereségre.

buy the dip

Például, ha a Bitcoin ára 75 000 dollárra emelkedik, majd hirtelen 65 000 dollárra esik, sok befektető úgy véli, hogy ez egy jó alkalom a vásárlásra, mert várhatóan a Bitcoin ára újra emelkedni fog.

A „buy the dip” stratégia lényege tehát, hogy a csökkenő árakat kihasználva, a befektetők nagyobb hozamra tehetnek szert, amikor az árak helyreállnak.

Hogy mi is az a Cryptofalka Kereskedő Közösség?

Elemzések a jövő pénzéről a Bitcoinról és a többi kriptovalutáról! Havi oktatások, élő streamek, tippek, hírek, közösség! Ha szeretnél hatékonyan bekapcsolódni a digitális valuták világába vagy ha már ismerős a szakma de szeretnéd elmélyíteni a tudásodat és profitálni a digitális pénz forradalmából, akkor nálunk a helyed! Hiszen a Platformról minden információt, tippet és oktatást egy forrásból érhetsz el, méghozzá a szakma legjobbjaitól 2018-óta!

Válassz tagságaink közül

Bitcoin és kriptovaluta árfolyamok

Bitcoin BTC 1.90% $109,689.45
Ethereum ETH 6.00% $2,598.11
XRP XRP 3.98% $2.28
BNB BNB 0.43% $662.46
Solana SOL 4.40% $155.99
Dogecoin DOGE 8.06% $0.1746
Cardano ADA 8.57% $0.6063
Litecoin LTC 7.78% $90.85
További árfolyamok
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!