
A kínai digitális yüan már 300 millió dolláros forgalomnál tart
Kína digitális yüan fizetőeszköze folyamatosan fejlődik, és az utóbbi hónapokban több bejelentést is tettek a programmal kapcsolatban. Több bank és egy népszerű telefongyártó cég is csatlakozott, ami még érdekesebbé teszi a jövőbeli fejleményeket.
Digitális yüan a bank szektorban
A kínai Central Bank elnöke több információt is megosztott az ország digitális fizetőeszközének előrehaladásáról. Yi Gang, a kínai People’s Bank elnöke megosztotta, hogy több, mint 4 millió tranzakciót dolgoztak fel eddig. Ezeknek összértéke körülbelül 2 milliárd yüan (90 milliárd forint). Ezeket az adatokat a legutóbbi Fintech Week konferencián tette közzé Hong Kongban Nov. 2-án, nyilatkozta a Bloomberg.
Yi nyilatkozata alapján a digitális fizetőeszköz bevezetése gördülékenyen halad, és 4 új várossal bővítették a teszteléseket. A pandémiás időszak alatt megnőtt kereslet a digitális fizetőeszközökre, ami nagy kihívást jelent a központi banknak. A tisztviselő megjegyezte, hogy a fintech cégeknek kiemelt előnyük van a kereskedelmi bankokkal szemben a felhasználói bázisuk kiépítésében és az ezzel járó kockázatok kezelésében is.
A PBoC 2020 áprilisában indította el az első tesztidőszakot, kezdetben 4 jelentős városban: Shenzhen, Csengtu, Szucsou és Xiong’an. Ezt az utóbbi bejelentések alapján most már 9 városra bővítették.
Október elején a PBoC hivatalosan is bejelentette, hogy a digitális yüan tárcákon keresztül 162 millió dollárnyi tranzakciót folytattak le csak április és augusztus között.
Kezdeményezés a tech multiknál
A jelentős tech vállalatok már elkezdtek felkészülni a láthatóan elkerülhetetlen indulására a kínai digitális pénzeszköznek. A Huawei bejelentette, hogy a legújabb csúcskészülékük, a Mate40 már rendelkezni fog egy digitális pénztárcával kifejezetten ehhez a pénznemhez, mellyel a felhasználók akár offline is fizethetnek.
2019-ben a Huawei a Kínai Központi Bankkal (PBoC) is partnerséget kötött, bár ennek kevés részlete került nyilvánosságra. Ami biztos, hogy a Huawei is elkezdett nyitni a blockchain technológia felé. Például már 2018 áprilisában egy Hyperledger-re épülő blokklánc platformot is kifejlesztettek.
A kynai digitális yüant látva kicsit ketté szakadni látszik a világ ha blockchain adoptációról van szó. Úgy néz ki, hogy Kína valóban felismerte a technológiában rejlő hatalmas potenciált és mindent megtesz annak, hogy vezető legyen ebben az új világban.
Háttérkép forrása: link
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2019/2020; Cryptofalka
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás
TÁMOGASD A CRYPTOFALKA MŰKÖDÉSÉT
Ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd biztosítani, hogy a Cryptofalka továbbra is a megszokott minőségi tartalmakat tudja nyújtani az olvasók számára, a következő linken tudod támogatni a munkánkat. Köszönjük! 👋
Donation: ➡️ LINK ⬅️
Oldalunk ellenőrzött Brave alkotó, így ha Brave böngészőt használsz BAT segítségével is tudod támogatni a munkánkat.
—————————————————————————————————————————————————–
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!