Részesedéshez juthatsz Justin Bieber népszerű dalából
Szeretnél egy kis részesedést szerezni egy Justin Bieber-sláger streaming jogdíjaiból? Az AnotherBlock NFT-ken keresztül fogja felkínálni őket.
NFT-vel juthatsz részesedéshez
Szerettél volna valaha is egy apró szeletet birtokolni Justin Bieber dalából? Andreas "Axident" Schuller író és producer olyan NFT-ket fog árulni, amelyek a tulajdonosok számára Justin Bieber "Company" című slágerének jövőbeli streaming jogdíjainak egy százalékát biztosítják.
Schuller, aki olyanokkal is dolgozott már együtt, mint Pitbull és Jason Derulo, összefogott az AnotherBlock blokklánc-alapú zenei jogokkal foglalkozó platformmal, hogy 2 000 Ethereum NFT-n keresztül összesen 1%-os részesedést adjon el Bieber "Company" című dalának streaming jogdíjjogaiból.
Minden egyes ERC-721 token 0,017 ETH-tól (kb. 28 dollár) lesz megvásárolható, és minden egyes tulajdonos 0,0005%-ot kap a digitális szolgáltatók, például az Apple Music, a Tidal és a Spotify jövőbeli streaming bevételeiből. Jelen állás szerint a jogdíjfizetések hathavonta történnek majd - de az AnotherBlock korábban "jelentős frissítéseket" ígért ezen a fronton.
Elindult a Company NFT
A "Company" eladás szeptember 7-én kezdődik, az AnotherBlock mind hitelkártyás, mind kriptofizetéseket elfogad.
A "Company" 2015-ben jelent meg Bieber Grammy-jelölt negyedik, "Purpose" című albumának részeként, de a dal csak a Spotify-on a mai napig több mint 500 millió streamelést ért el.
" A Company különleges helyet foglal el a szívemben, és azonnal felkaroltam a koncepciót, hogy egy részét megosszam Justin rajongóival" - mondta Schuller egy nyilatkozatban. "Ebben az iparágban semmi sem bír nagyobb jelentőséggel, mint a rajongóink, és a blokklánc és a zenei jogok összeolvadása egy teljesen új területre nyitja meg az ajtót mind a jogtulajdonosok, mind a rajongók számára. Ez a megközelítés egy demokratikusabb jövőt jelez."
https://youtu.be/gdx7gN1UyX0
"Egy dal tulajdonjoga sokkal nagyobb súlyt képvisel, mint annak pénzbeli értéke; olyan mély kapcsolatot teremt a művészettel, amely eddig a rajongók számára elérhetetlen volt" - tette hozzá.
Az AnotherBlock korábban már eladta Rihanna "Bitch Better Have My Money", a MIMS "This Is Why I'm Hot", valamint David Guetta és Martin Garrix "So Far Away" című dalának streaming jogdíjjogait egy sor olyan NFT mellett, amelyek nem részesülnek a streaming jogdíjakból.
Tulajdonjog a valóban zenekedvelő embereknek
"Azzal, hogy a zeneiparban a tulajdonjogot olyan emberek kezébe adjuk, akik valóban szeretik a zenét, növeljük a zene értékét, és a művészek számára is egyértelművé tesszük, hogy mi a jogaik értéke" - állítja az AnotherBlock honlapja.
Maga Bieber személyesen nem érintett a "Company" című dal streaming jogdíjjogainak Axidentre eső részének eladásában, ahogyan maga Rihanna sem volt érintett a "Bitch Better Have My Money" című dal produceri részjogainak eladásában. Ennek ellenére Bieber az NFT-térben is párszor már megfordult, többek között a Bored Ape Yacht Club profilképének (PFP) tulajdonosaként.
Az amerikai kormány korábban valóban hadat üzent volna a kriptoiparnak? A Coinbase most komoly bizonyítékokkal állt elő.
A Solana alapú népszerű memecoin launchpad, a Pump.fun hirtelen letiltotta az Egyesült Királyság felhasználóit.
A Standard Chartered elemzője szerint a kereslet 2025-re egészen 200 000 dollárig tolhatja fel az árfolyamot.
Az NFT-kollekció elérte a 75 000 dolláros “floor” árat, miközben a márka az Ethereumon túlra is terjeszkedik, és elindítja a PENGU tokenjét a Solanan.