Közel 30%-ot ugrott már 2023 elején a Bitcoin ára, átbeszéltjük, hogy szerintünk ez bull trap-e...

Ha már rendelkezünk kriptovalutával, bizonyára gyarapítani is szeretnénk a portfóliót! Megmutatjuk a passzív jövedelem szerzés további módjait!
Cikkünk első részében azt a témát jártuk körbe, hogy mit tudnánk kezdeni a megvásárolt kriptovalutáinkkal, ha nem akarjuk mondjuk egy hardveres tárcára kiutalni és eltenni azt egy fiókba. Ezúttal megnézzük milyen egyéb megoldásokat kínál a kriptovilág arra, hogy passzív jövedelemként gyarapítsuk portfóliónkat.
Nem nagyon van olyan szolgáltató a kripto világban, aki ne ajánlana bizonyos jutalmat azért, hogy ismerőseinket is becsábítsuk az ügyfeleik közé. Ez az üzleti világban egyébként jól elterjedt modell különböző kedvezmények elérését teszi lehetővé és arra ösztönöz, hogy minél több ember körében megosszuk a referral-linkünket és híreljük az adott szolgáltatást. Ez persze azok számára jelenthet komolyabb bevételi forrást, akik nagyobb követőtáborral, ismerősi körrel rendelkeznek. Ugyanakkor itt sem árt előzetesen arról is tájékozódni, hogy mit is ajánl az ember az ismerőseinek, nehogy utólag legyen konfliktus belőle.
A teljesség igényére törekedve célszerű említést tenni a masternode létrehozásának lehetőségéről is, mint passzív jövedelmi forrásról. Azt azonban már előzetesen le kell szögezni, hogy komolyabb előzetes befektetést és magasabb technikai tudást igénylő eljárásról van szó. Nem beszélve a kockázatokról. A Masternode egy számítógép szerverhez hasonlító dolog, ami decentralizált hálózaton működik. A működési elv hasonlatos a stake-hez, ugyanakkor bizonyos projektek tudatosan elinflálják a masternode működéséhez zárolt összeg utáni hasznot, tehát érdemes körültekintőnek lenni ha erre vállalkoznánk.
A hard fork egy viszonylag egyszerű módja a portfólió gyarapításának. Maga az eljárás nem más mint, hogy a meglévő blokklánc kettéválik és egy adott pont után külön folytatódik a kettő. Az előzményeket illetően a két lánc megegyezik, de ami a hard fork után jön, az már nem. Ilyen volt a Bitcoin és a Bitcoin Cash hard forkja is 2017-ben. Jövedelemszerzés szempontjából a lényeg az, hogy a hard fork pillanatában őrzött coin mennyiséget az újonnan létrejövő láncon is megkapja az illető. Tehát a Bitcoin Cash létrejöttével ugyanannyi BCH-val gazdagodott mindenki mint, amennyi Bitcoinja volt a fork pillanatában.
Az airdop logikájában hasonlít a Forkhoz, azaz többnyire birtokolni kell valamennyi koint az adott valutából vagy legalábbis rendelkezni kell egy az adott valutához tartozó tárca címmel. Az airdrop ugyanis vagy egy jutalom azért, amiért bizonyos mennyiségű coint birtoklunk vagy pedig azért kapjuk, mert az adott láncon élő tárca címmel rendelkezünk. Ennek többnyire marketingkommunikációs okai vannak, hogy az adott projekt felkeltse terméke iránt a figyelmet.
Ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd biztosítani, hogy a Cryptofalka továbbra is a megszokott minőségi tartalmakat tudja nyújtani az olvasók számára, a következő linken tudod támogatni a munkánkat. Köszönjük! 👋
Donation: ➡️ LINK ⬅️
Oldalunk ellenőrzött Brave alkotó, így ha Brave böngészőt használsz BAT segítségével is tudod támogatni a munkánkat.
—————————————————————————————————————————————————–
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!