
A Nasdaq miatt veszélyben lehet a Bitcoin 82000 dolláros támasza
Az Ecoinometrics elemzőszolgálat hétfőn jelezte, hogy a bitcoin (BTC) hosszú távú növekedése erősen kapcsolódik a Nasdaq emelkedési képességéhez, hangsúlyozva a két eszköz közötti erős pozitív kapcsolatot.
Mi történt?
A kripto bikák pechjére a Nasdaq hétfőn egy "dupla csúcsnak" hívott, medvés fordulatra utaló mintát vett fel, ezzel veszélybe sodorta a BTC 200 napos egyszerű mozgóátlag (SMA) megtartását.
A Bitcoin, amely a legnagyobb kapitalizációjú digitális eszköz, több mint 10%-kal esett hétfőn, miután a vasárnapi árfolyam-emelkedés 95 000 dollár körül megtorpant. Hétfőn benézett 82 587 dollárra is, amellyel érintette a 200 napos SMA szintet, derül ki a TradingView grafikonjaiból. A napot végül 86 500 dollár környékén zárta, azonban kedden is ide-oda csapkodott.
A 200 napos SMA-t jellemzően a hosszabb távú tendenciák egyik meghatározó indikátorának tekintik, és az ez alá esést gyakran a további árfolyam-csökkenés előjelének tartják.
Nem kizárt, hogy a BTC árfolyam a hosszú távú átlag alá süllyed, mivel a Wall Street technológiai részvényekben bővelkedő Nasdaq indexe hétfőn 2,2%-ot esett, aminek hatására egy dupla csúcs mintázatot vett fel.
A dupla csúcs két csúcspontból áll, amelyeket egy mélypont választ el, és kialakulása körülbelül két-hat hetet vesz igénybe. A technikai analízis szabályai alapján a két csúcspont közötti eltérés nem haladhatja meg az 5%-ot, míg a csúcsok és a mélypont távolságának el kell érnie legalább a 10%-ot.
Ezek inkább iránymutatások, mintsem kőbe vésett szabályok; az általános piaci környezet lényegesebb, vagyis a mintának egy elhúzódó növekedési trendet kell követnie ahhoz, hogy megerősítést nyerjen – ami a Nasdaq esetében fennáll.
Régóta csökkenünk
December közepe óta a Nasdaq két csúcsot alakított ki 22 200 dollár körüli szinten, míg mélypontja 20 538 dollár volt. Az index kedden a mélyponti támasz alá esett, ami megerősítette a dupla csúcs medvés fordulatát.
A technikai elemzés szerint az ezt követő lejtmenet általában legalább a csúcsok és a mélypont különbségének 70%-a, ami azt sugallja, hogy a Nasdaq akár 19 400 dollár alá is lemehet.
A CMT szerint a minta a múltbeli adatok alapján 11%-os eséllyel törhet meg. Ez ráadásul azzal jár, hogy az érvénytelenített minta után gyakran még komolyabb árfolyam veszteségek következnek.
A Nasdaq és a bitcoin napos diagramja. (CoinDesk/TradingView)
Decemberben mind a Nasdaq, mind a BTC elvesztette korábbi lendületét, és fokozatosan közelítettek 200 napos mozgóátlagukhoz.
A 200 napos SMA alatti következő bitcoin támasz a korábban ellenállásként funkcionáló előző csúcs, amely 73 757 dolláros szinten található.
Azt egyelőre tehát nem tudni, merre indul a BTC, de egyelőre a negatívabb forgatókönyv a valószínűbb. A várakozások szerint a bitcoin akár a 73 000 dollár körüli zónába is lemehet, ahonnan ideális esetben felpattanhat, és kezdődhet egy bikás rali.
Azt azonban nehéz megmondani, hogy ez mikor történik meg. Az elemzők jó része továbbra is bikás és a jelenlegi esést csak korrekciónak tartja. Fontos megjegyezni, hogy az ilyen korrekciók nem ritkák a bikapiacokon, a korábbi ciklusok során előfordult több, 30-50%-os korrekció is az új csúcsok előtt.
Van egy token, amit profitálna a BTC felfutásából
Van egy előértékesítési projekt, amely BTC airdrop jutalmakat oszt ki a befektetőknek. A BTC Bull Token ($BTCBULL) felkeltette a kripto közösség egy részének érdeklődését, és néhány nap alatt 1 millió dollárt gyűjtött.
Ez a Bitcoin mém érme a BTC növekedésével összhangban Bitcoin jutalmakat oszt ki egy airdrop mechanizmus keretében. Minden alkalommal, amikor a Bitcoin új csúcsot dönt és eléri az előre megadott célt, a BTCBULL tulajdonosok ajéndék BTC-t (satoshit) kapnak. Ezenkívül bizonyos árfolyamok elérésekor token égetések lépnek életbe, ami csökkenti az elérhető készletet, ezáltal növeli a token piaci értékét.
A token jelenleg kedvezményes áron vásárolható meg, a következő előértékesítési szakaszokban az ár fokozatosan emelkedni fog. Az airdropokat 150 000, 200 000 és 250 000 dolláros BTC árfolyamnál osztják ki. Az égetések 125 000, 175 000 és 225 000 dollárnál vannak tervben.
Azok a befektetők, akik a Best Walletet használják, egy tárcában tarthatják BTCBULL tokenjeiket és BTC jutalmaikat, nincs szükségük két külön tárcára.
A projekt a Bitcoin hosszú távú növekedésére alapoz. Robert Kiyosaki előrejelzése szerint például a Bitcoin árfolyama 2025-ben elérheti a 250 000 dollárt. Amennyiben ez bekövetkezik, a BTCBULL birtokosokra további airdropok és token égetések várnak, még inkább növelve befektetéseik értékét.
A BTC Bull Token staking lehetőséget is biztosít: az előértékesítés során vásárlók a platform szerint egészen magas éves hozamot is elérhetnek, ha lekötik tokenjeiket. Több YouTube-os kripto elemző is növekedési lehetőséget lát a BTCBULL-ban, ami szintén növeli a projekt népszerűségét.
A BTC Bull Tokent a hivatalos honlapon keresztül ETH, USDT vagy bankkártya segítségével lehet megvásárolni. Használhatod a Best Walletet is, ebből a kripto tárcából ugyanis közvetlenül is vásárolhatsz BTCBULL tokeneket.
Felkeltette az érdeklődésed a projekt? Tekintsd meg a Bitcoin Bull Token oldalát!

A hosszútávú Bitcoin-befektetők az ETF-ek indulása óta folyamatosan adják el coinjaikat az intézményeknek, ami hozzájárul az árfolyam oldalazásához.

Vitalik szerint a pluralista digitális azonosító a jövő. Védi a magánéletet, biztosítja az egyenlő hozzáférést és ellenáll a visszaéléseknek.

Az európai fizetési szokások dinamikus változását mutatja, hogy a kriptokártyák immár komoly versenytársai a hagyományos banki megoldásoknak.

Az egyik vezető kriptotőzsde és Web3-vállalat, a Bitget lett az altcoinok leglikvidebb kereskedési platformja a 0,3–0,5%-os árfolyamsávban.