Binance vs. Coinbase, melyik kriptovaluta tőzsde a jobb?
A jelenleg domináló kriptovaluta tőzsde a Binance szolgáltatását és költségeit hasonlítjuk össze a régimotoros Coinbase platformjával. Melyikük a jobb? 🧐
Melyik tőzsde lesz a jobb?
Az összehasonlítást 7 kérdés megválaszolásával és pontozásával fogjuk elvégezni. Mindkét tőzsde igazán kiforrott kereskedési felülettel és magas likviditással rendelkezik, ezért itt nem igazán találnánk túl sok különbséget. A kérdések során főként a FIAT-al történő vásárlásokra fogunk fókuszálni.
Amilyen gyorsan változnak a tőzsdei árfolyamok, nagyjából olyan gyorsan változik az is, hogy melyik szolgáltató platformját éri meg használni. Én még tisztán emlékszem azokra az időkre, amikor a Bittrex dominált a kriptovaluta kereskedésben, majd megjelent egy új, idegen, néhol még csak kínai feliratokkal rendelkező Binance. Majd gyakorlatilag egyik hónapról a másikra jött a váltás és azóta mondhatni a Binance uralja a piacot.
A Coinbase kriptovaluta tőzsde régóta népszerű és széleskörűen elérhető a világ számtalan országában, de mintha az elmúlt időben picit elkezdett volna lemaradni az innovációban. Több millió felhasználó választotta már a világ több, mint 180 országból a Coinbase szolgáltatását, így méltó versenytársa a Binance platformjának.
Így született a Coinbase kriptovaluta tőzsde
A Coinbase kriptovaluta tőzsde 2012-ben látta meg a napvilágot, 5 évvel a Binance indulása előtt. Ekkor még jórészt az amerikai piacra fókuszált a tőzsde, de azóta már jócskán kinőtte ezt a szerepet és a világ bármelyik részén igénybe vehetjük a szolgáltatásukat.
Főként kriptovaluta vásárlás, kereskedés, letétkezelés a Coinbase profilja. A vállalatot jelenleg nagyjából 8 milliárd dollárra becsülik, hamarosan pedig elkezdődik a Coinbase új nagy dobása egy IPO keretében.
Így született a Binance kriptovaluta tőzsde
A Binance 2017-ben indult egy ICO keretében. Így elmondható róla, hogy abba a kevés 10%-ba tartozik, akik az ICO indulása után több év elteltével is sikeresek tudtak maradni. A Binance platformjának a kezdeti célja az volt, hogy a világ legnagyobb kriptovaluta tőzsdéje legyen. Szerintem ki is jelenthetjük, hogy ez összejött nekik.
Ugyanis az évek során nem csak a kereskedési volume nagy része csoportosul a Binance platformján, hanem a kereskedés mellett rengeteg egyéb szolgáltatást kínálnak már. Ott a saját tokenjünk a BNB, annak saját blokklánca, ott a Binance mining pool, Binance academy, Binance DEX és még sorolhatnánk.
Binance vs. Coinbase
Milyen módon tudunk kriptovalutát vásárolni a tőzsdén?
A Binance és a Coinbase platformjain is már számtalan mód áll rendelkezésünkre arra, hogy ha mondjuk dollárból vagy euróból szeretnénk kriptovalutát vásárolni. Működik a banki átutalás, bankkártya és a hitelkártyás vásárlás is. Ezért alapvetően erre a kérdésre mindenképpen egy döntetlen születik a két tőzsde között.
PONTOK: BINANCE - 1, COINBASE - 1
Hitelkártya segítségével is tudunk vásárolni a tőzsdén?
A Binances Bitcoin, Ethereum vagy más altcoin vásárlása működik hitelkártyával is. A Coinbase szintén támogatja ezt a vásárlási módot, viszont csak akkor ha a 3D-s biztonsági funkcióval rendelkező kártyáról beszélünk. Ez önmagában amúgy ad egy extra biztonságot az internetes vásárlásokhoz, viszont minimális extra időbe kerül nekünk ennek a beállítása.
PONTOK: BINANCE - 2, COINBASE - 1,5
Milyen limitekkel dolgozik a Binance és a Coinbase?
Valószínűleg kevés embernél jön el az a pont, amikor kiüti a Binance kriptovaluta tőzsde 70 000 eurós maximális vásárlási limitjét. (Ez az összeg heti limit). Viszont a Coinbase esetében a heti limit csupán 3000 font, ami picivel több, mint 1 millió forint. Ez a Coinbase platformján már akár tényleg limitáló tényező is lehet.
PONTOK: BINANCE - 3, COINBASE - 1,5
Milyen költségekkel terhelnek minket a kártyás vásárlásoknál?
A Binances vásárlás során 1% spread-et és nagyjából 2% tranzakciós költséget számolnak fel. Míg a Coinbasenél csupán 0,5% a spread, de a tranzakciós költség 3,99%, ami durván a duplája a Binance értékének. Így tehát a Binancenél nagyjából 3% költség, míg a Coinbasenél 4,5% költésg mellett tudunk kényelmesen, kártyával vásárolni kriptovalutákat.
PONTOK: BINANCE - 3,5, COINBASE - 2
Hogyan tudjuk kiutalni a pénzünket az adott tőzsdékről?
Alapvetően a kriptovaluta vásárlás mögött a profit szerzés szokott állni, vagyis az, hogy növeljük a pénzünk fiatban számolt értékét. Egyszer mindenkinél eljön az a pont, amikor szeretne valamennyi kriptovalutát visszaváltani ropogós dollárra vagy forintra. Ehhez nem mindegy, hogy milyen módon tudjuk ezt a kiutalást megtenni.
A Binance és a Coinbase kriptovaluta tőzsde is lehetővé teszi a pénzünk kiutalását a bankszámlánkra. Viszont a Coinbase rendszere kényelmesebb, ugyanis a Binance-nél csak akkor tudunk bizonyos érték felett kiutalni ha elvégeztük a KYC-t és a lakcímünk hitelesítését. Ehhez pedig egy a nevünkre és címünkre szóló számlának a feltöltésére van szükség. Ami nem nagy dolog, de valamiért nálam többszöri feltöltés és néhány hét átfutási idő után fogadta csak el a rendszer az amúgy minden feltételnek megfelelő dokumentumot. Ezért ebben a pontban mindenképpen a Coinbasenek jár a pont.
PONTOK: BINANCE - 3,5, COINBASE - 3
Milyen kiutalási limittel dolgoznak?
A Binance limitje ebben az esetben is jóval magasabb, mint a Coinbase kiutalási limitje. Ők ugyanis durván 200 000 euró kiutalást engednek naponta, míg a Coinbase csak durván 20 000-et.
PONTOK: BINANCE - 4, COINBASE - 3
Milyen szolgáltatásokat vehetsz igénybe a kriptovaluta vásárlás után?
A Binance előnye a többi tőzsdével szemben szerintem abban állt, hogy igazán innovatív és rugalmas módon tudtak újabb és újabb szolgáltatásokat kiépíteni. Az egyszerű kriptovaluta tőzsde nagyon hamar kinőtte magát egy teljes ecosystem-é. Egy olyan platformra, ahol tudsz spot, futures, options, margin kereskedést folytatni, de akár, mint kriptovaluta bányász is tudsz csoportosulni egy pool-ba náluk. Újonnan a DEX-ek és a staking szolgáltatások is nagyon pörögnek, ezt a Binance-nél mind megtalálod egy brand alatt.
A Coinbase inkább megmaradt a kriptovaluta vásárlás és váltás profiljánál. Szintén nyújt más kiegészítő szolgáltatásokat is, de ezek gyakorlatila eltörpülnek a Binance repertoárja mellett.
PONTOK: BINANCE - 6,5, COINBASE - 4,5
Binance vs. Coinbase
Hogy ha azt vizsgáljuk, hogy a Binance vagy a Coinbase közül melyik platform nyújt ideálisabb kriptovaluta vásárlási feltételeket, majd azután kereskedési lehetőségeket, akkor egyértelműen a Binance kerül ki győztesként. A Coinbase tőzsdéje mellett egyértelműen az egyszerűbb, kényelmesebb kiutalási lehetőség szólhat. Illetve a Coinbase Pro is kezdi már azért felvenni a versenyt a Binance platformjával. A Coinbase IPO pedig talán egy még nagyobb dolog eljövetelét vetíti előre.
További ajánlott cikkeink:
- Így vásárold első bitcoinodat Binance tőzsde segítségével
- Így vásárold meg első Bitcoinodat Coinbase segítségével
- Veszélyben a dobogó, tör előre az OKEx kriptovaluta tőzsde
- Útmutató az OKEx kriptovaluta tőzsde használatához
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Új Bitcoin kisokos podcast; Coincash: Bitcoin vásárlás egyszerűen
A Bitcoin hálózata hatalmas fejlődésen ment keresztül kódmódosítás nélkül, NFT-k, tokenek, staking és új skálázási megoldások révén.
A MicroStrategy 1,11 milliárd dolláros Bitcoin-vásárlását több mint 8 millió vállalati részvény eladásával finanszírozta.
Legfrissebb fejlemények összefoglalója a Polkadot ökoszisztémából, hogy a könnyedén naprakész maradj a legújabb trendekkel kapcsolatban.
Ahogyan a szeptember halad, a mém érmék jó választásnak tűnnek azon kockázatkedvelő kereskedőknek, akik diverzifikálnák portfólióikat.