Sokszor hangoztatjuk, hogy érdemes nem csak coinok, hanem tőzsdék körében is diverzifikálni....

Új vagy a kereskedésben? Íme 5 tipp, hogy hogyan kezdj el 2022-ben hatékonyabban kereskedni, illetve ha kezdő vagy, milyen alapvető szabályokat érdemes követned.
Nem számít, mennyire vagy tapasztalt a kereskedésben, hiszen a kriptovaluták árfolyam-ingadozása egy teljesen új kihívást fog majd jelenteni neked. Jelenleg a Bitcoin (BTC) volatilitása – a napi ingadozások standard mérőszáma – 64%-os éves szinten. Összehasonlításképpen, ugyanez a mutató az S&P 500 esetében 17%, míg a WTI nyersolaj volatilitási mutatója 54%.
A következő öt szabály betartásával azonban elkerülhető, hogy egy váratlan, akár 25%-os napon belüli árfolyam-ingadozás padlóra küldjön. Amiket itt leírunk nem igényelnek fejlett eszközöket vagy nagy pénzösszegeket ahhoz, hogy magabiztosan tudj kereskedni a magas volatilitás időszakaiban is, és nem minősülnek befektetési tanácsnak sem.
Tegyük fel, hogy van 1 millió forintod befektetésre, de jó eséllyel 12 hónapon belül szükséged lehet ebből az összegből legalább 400 ezer forintra egy nagyobb kiadás fedezéséhez. Ilyenkor a legrosszabb, amit tehetsz, hogy nyomsz egy all in-t, vagyis az összes pénzed ugyanabba az eszközbe fekteted. Ilyenkor előfordulhat, hogy a legváratlanabb helyzetben kell eladnod a pozíciódat, talán egy ciklus mélypontján. Még ha az ember azt tervezi is, hogy a bevételt decentralizált pénzügyi (DeFi) poolokban használja fel, mindig fennáll az értékvesztés lehetősége vagy a hackerek kockázata, amelyek veszélyeztetik a pénzeszközökhöz való hozzáférést.
Még a profi kereskedőket is elragadja a kimaradástól, lemaradástól való félelem (FOMO), és egyre gyorsabban, vakmerőbben kezdik el építeni a pozícióikat. Ha azt látod, hogy mindenki folyamatosan 50%-os és annál magasabb hozamot ér el, és emellett még a mémcoinok is csillagászati hozamokat könyvelnek el, akkor ember legyen a talpán, aki ezt hideg fejjel tudja végignézni és nem beleugrani.
A DCA-stratégia abból áll, hogy minden héten vagy hónapban ugyanazt a dollárösszeget vásároljuk meg, függetlenül a piac mozgásától; például ha egy éven keresztül minden hétfő délután 200 dollárért vásárolunk, akkor megszűnik a szorongás és a nyomás, amit az okoz, hogy folyamatosan döntenünk kell arról, hogy felvegyünk-e egy pozíciót.
Próbáld elkerülni, hogy három-négy hétnél rövidebb idő alatt minden pozíciót megvásárolj. Ne feledd, hogy a kriptók elterjedtsége még gyerekcipőben jár.
Számtalan technikai indikátor létezik, többek között a mozgóátlag, a Fibonacci szintek, a Bollinger sávok, az Ichimoku felhő, a parabolikus SAR, a relatív erősség index és még sok más. Így lényegében végtelen lehetőségünk van ezen mutatók követésére.
A legjobb kereskedők elég tapasztaltak ahhoz, hogy tudják, hogy a piac helyes olvasása fontosabb, mint a legjobb indikátor kiválasztása. Egyesek inkább a hagyományos piacokkal való korrelációkat követik, míg mások kizárólag a ár diagramokra és a technikai elemzésre koncentrálnak. Itt nincs helyes és helytelen, kivéve, ha egyszerre öt különböző indikátort próbálsz követni. A piacok dinamikusak, és a kriptóban ez különösen igaz, tekintve, hogy milyen gyorsan változnak a dolgok.
Minden kereskedő téved néha, és nincs szükség arra, hogy a veszteségek kompenzálása érdekében még kockázatosabb pozíciókba és projektekbe ugorjunk bele. Amikor elkap egy rossz széria, lépj félre néhány napra. A veszteségek pszichológiai hatása súlyos teher lehet, és negatívan befolyásolja a tiszta gondolkodás képességét. Ilyenkor szellőztessük ki a fejünket, végezzünk valamilyen offline tevékenységet.
Az igazán sikeres kereskedők nem a legtehetségesebbek, hanem azok, akik a legkitartóbbak és legszorgalmasabbak.
Talán ez a legnehezebb lecke mind közül, mert a befektetőknek nyereséget akarnak kivenni a nyertes pozícióinkból. Ahogyan azt már korábban tárgyaltuk, a kriptopiac volatilitása rendkívül magas, így a 30%-os nyereség megcélzása nem fogja fedezni a korábbi (vagy jövőbeli) veszteségeidet.
Ahelyett, hogy eladnánk a nyertes pozíciókat, a kereskedőknek inkább el kell kezdeni építeni azokat. Természetesen nem szabad figyelmen kívül hagyni a piaci adatokat vagy az általános hangulatot, de ha a várakozásaink továbbra is bikás maradnak, akkor fontold meg a pozíció hozzáadását, amíg az általános piac nem jelez valamilyen gyengeséget.
Az ember végül nagyobb nyereségeket érhet el, ha hosszabban benne marad egy jobb pozícióban és megtartja azokat.
Ha létezne egy útiterv a kriptopénz kereskedési sikerhez, akkor már mindenki lambóval járna. Mindig készen kell állnod arra, hogy időnként megszegd a saját szabályaidat. Ne kövesd vakon a az influenszerektől kapott befektetési tanácsokat. Mindenkinek megvan a saját kockázattűrő képessége és az élethelyzeteink is különbözőek. Ezért nem is lehet egy útja mindannyiunknak a sikeres kereskedéshez.
Ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd biztosítani, hogy a Cryptofalka továbbra is a megszokott minőségi tartalmakat tudja nyújtani az olvasók számára, a következő linken tudod támogatni a munkánkat. Köszönjük! 👋
Donation: ➡️ LINK ⬅️
Oldalunk ellenőrzött Brave alkotó, így ha Brave böngészőt használsz BAT segítségével is tudod támogatni a munkánkat.
—————————————————————————————————————————————————–
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!