
A Chainlink privát tranzakciókat kínál az intézményeknek
Az ANZ Bank lesz az elsők között, akik bemutatják a Chainlink adatvédelemre összpontosító blokklánc technológiáját.
A Chainlink új blokklánc technológiát vezetett be
A Chainlink, az Ethereum-alapú decentralizált blokklánc-orákulum hálózat, új technológiát vezetett be, amely segíti a pénzügyi intézményeket az adatvédelem fenntartásában, miközben blokklánc-hálózatokon keresztül tranzaktálnak.
Október 22-én a Chainlink két új adatvédelemre összpontosító funkciót mutatott be, amelyek elsősorban olyan pénzügyi intézmények számára készültek, amelyek blokklánc-alkalmazásokat szeretnének használni, miközben teljes körű adatvédelmet biztosítanak.
Az új adatvédelmi funkciók közé tartozik a Blockchain Privacy Manager, amely lehetővé teszi a privát láncok integrációját a nyilvános Chainlink platformmal, valamint egy titkosítási protokoll, a CCIP Private Transactions.
Az ANZ Bank bemutatja a technológiát valós eszközök (RWA) tokenizálásához
Az ANZ Bank, Ausztrália és Új-Zéland egyik vezető pénzintézete, az elsők között lesz, akik tesztelik a Chainlink adatvédelmi megoldásait. Az ANZ Bank a Szingapúri Monetáris Hatóság tokenizációs kezdeményezésének, a Guardian Projektnek a keretében használja majd a technológiát valós eszközök (RWA) tokenizált elszámolásához.
A Chainlink új Blockchain Privacy Manager-je segítségével az intézmények, mint az ANZ Bank, összeköthetik privát blokkláncaikat más nyilvános és privát blokkláncokkal a Chainlink CCIP hálózaton keresztül, és integrálhatják hagyományos pénzügyi rendszereiket is.
A CCIP Private Transactions lehetővé teszi az intézmények számára, hogy titkosítsák és dekódolják a privát adatokat, mint például a tokenek mennyiségét és a tranzakcióban részt vevő feleket, miközben több privát láncon keresztül hajtanak végre tranzakciókat.
A Chainlink szerint az új adatvédelmi képességek lehetővé teszik az intézményi felhasználók számára, hogy meghatározzák az adatvédelmi feltételeket oly módon, hogy a láncon belüli adatokat minden harmadik fél előtt elrejtik, miközben az engedéllyel rendelkező felek hozzáférhetnek az adatokhoz.
Miért van szüksége az intézményeknek privát blokklánc tranzakciókra?
Az ilyen privát blokklánc-tranzakciókra azért van szükség, mert a pénzügyi intézmények számára a biztonságos, láncok közötti adatvédelem hiánya megakadályozta, hogy blokkláncokon keresztül megfeleljenek például az Európai Unió Általános Adatvédelmi Rendeletének (GDPR) követelményeinek.
„A magánélet védelme a legtöbb intézményi tranzakcióhoz kritikus követelmény” – mondta a Chainlink társalapítója, Sergey Nazarov.
Hozzátette, hogy arra spekulál, hogy jelentős intézményi elfogadottság növekedésére lehet számítani a blokkláncok terén, mivel most már lehetséges a Chainlink privát tranzakciói a láncok között.

A Kripto ETF Nyár berobbanását várjuk: a Solana staking ETF már debütált, és erős esély van a többi altcoin ETF jóváhagyására is.

A Bitcoin befektetők 1,2 billió dollárnyi nyereségen ülnek és tovább tartják kriptójukat miközben új árfolyamcsúcsra várnak.

A kártya a Bitget Wallet alkalmazásban lesz elérhető, és támogatja a valós idejű onchain swapokat és befizetéseket.

A hosszútávú Bitcoin-befektetők az ETF-ek indulása óta folyamatosan adják el coinjaikat az intézményeknek, ami hozzájárul az árfolyam oldalazásához.