A kriptovaluták hosszas stagnálása után közel +10%-ot emelkedett a Bitcoin árfolyama.📈 Mutatjuk a grafikon jelenlegi stratégiai pontjait. 📊
A szimmetrikus háromszög és a csökkenő kereskedési forgalom jól jelezték a dinamika érkezését
Viszonylag unalmasan oldalazott a kriptovaluta piac és a Bitcoin árfolyama szeptemberben. A vezető digitális valuta árfolyama 10 000 és 11 000 dollár között mozgott egy jó hónapig. Az oldalazó trendek a tőzsdei ciklusok elengedhetetlen részei, amelyből sokszor fontos következtetéseket lehet levonni. Egy emelkedő trend utáni hosszas oldalazás például teljesen mást sugall, mint egy nagy zuhanás utáni oldalazás.
Egy hete írtunk legutóbb a Bitcoin árfolyamáról, ahol arra hívtuk fel az olvasóink figyelmét, hogy valami fortyog már a Bitcoin és a kriptovaluták piacán. ➡️ Szűkül az olló a Bitcoin árfolyam körül, közeledik a dinamika 2020.10.04 Ugyanis maga az ármozgás beszűkült, a kereskedési forgalom pedig töredékére esett. Vagyis egy olyan vihar előtti csend volt észlelhető, amikor a legtöbb tőzsdei kereskedő türelmesen várta a következő komolyabb hullámot.
Rá néhány napra a facebookon megosztott grafikonjainkon pedig az volt látható, hogy maga a Bitcoin árfolyam mozgása egy szimmetrikus háromszög alakzatot formált. Ennek az a jellegzetessége, hogy amíg a háromszögön belül mozog az ár addig viszonylag stabil a mozgás, majd amint elhagyja az árfolyam ezt a biztos alakzatot, megjelenik a dinamika.
Bitcoin árfolyama szerdán:
Tik tak, tik tak 💣
Közzétette: CryptoFalka – 2020. október 7., szerda
És szombaton:
Tik tak, tik tak… és itt a BUMM 💣😏
Közzétette: CryptoFalka – 2020. október 10., szombat
Vagyis látható volt, hogy a kriptovaluták piaca igazán elő volt feszítve egy kitörésre. Amit még a Twitter CEO, Jack Dorsey is megfejelt pluszban. Ugyanis az általa alapított alternatív fizetési szolgáltató a Square, 50 millió dollár értékben vásárolt Bitcoint befektetési céllal.
More important than Square investing $50mm in #Bitcoin is sharing how we did it (so others can do the same): https://t.co/35ABYHuz4f
— jack (@jack) October 8, 2020
Újra belehúztak a kriptovaluták, 11 500$ körül jár a Bitcoin ára
A mostani Bitcoin árfolyam emelkedés azért bír kiemelkedő jelentőséggel, mert sikerült áttörnünk a 11 000 -11 100 dolláros ellenállás szintjét. Ez a tartomány ugyanis mind az augusztusi árfolyam mozgások, mind a ciklusra behúzott Fibonacci számok alapján kiemelkedő zónát jelent. Azzal viszont, hogy sikerült felette zárnunk, alulról már, mint támasz tud funkcionálni. Vagyis jelenleg ameddig tartjuk ezt a 11 000 – 11 100 dolláros zónát addig jól néz ki a Bitcoin grafikonja. Ez pedig úgy egészében a kriptovaluták piacára is jótékony hatással van.
Az alattunk lévő Ichimoku felhő, valamint a mozgó átlagok szintén támaszként tudnak funkcionálni, így egyelőre igazán pozitívan fest a Bitcoin grafikonja.
Ha jobban ráközelítünk az elmúlt hetekre, akkor még jobban kirajzolódik a kritikus ellenállás és a támasz szintje. Az augusztusi ármozgás során nagyban épített a mozgás a 11 100-as támaszra, lásd zöld egyenes. Ez megerősíti azt, hogy ez egy fontos és kritikus pont. Jelenleg akkor fordulna negatívra a kép a kriptovaluták és a Bitcoin piacán ha elbuknánk ezt a szintet.
A jelenleg előttünk álló ellenállás szintjét hasonlóan az augsztusi ármozgásból tudjuk származtatni. 12 000 dollár nem csak a kerek szám miatti pszichológiai hatás, hanem az elmúlt hónapok ármozgásai alapján is nagy jelentőséggel bír.
A héten elkezdett lépcsőzetes és bull flagekkel tarkított emelkedés egyelőre elég bullishnak hat. Ezért nagy esélyt látok arra, hogy újra megtámadjuk a 12 000 dolláros tartományt. A nagy kérdés viszont utána jön majd! ⤵️
Mikor jöhet el az abszólút bika hangulat a kriptovaluták piacára?
Ha arra a kérdésre keresnénk a választ, hogy mikor láthatunk újra a 2017-eshez hasonló szárnyalásokat a kriptovaluták piacán, akkor ahhoz a Bitcoin heti grafikonját vennénk elő. A Bitcoin jelenlegi piaci dominanciája 60% körül mozog, vagyis jól látható, hogy még mindig jelentősen befolyásolja a többi altcoin mozgását.
Ha pedig a Bitcoin árfolyamát kellene hosszú távra becsülnünk akkor mindenképpen a heti Bitcoin grafikont vennénk elő. Itt egyetlen gyertya egy teljes hét árfolyam mozgásait foglalja magába. Ezen pedig az látszik elég szépen, hogy a BTC jelenleg talán közelebb van a következő bika piachoz, mint gondolnánk.
A 11 500 – 12 000 dolláros tartománynál húzódik ugyanis egy olyan vízszinte ellenállás, amit ha sikerülne áttörni gyakorlatilag felette teljesen elfogynának a “fékek”. Vagyis 12 000 dollár felett nem sok ellenállás van egészen 16 – 18 ezer dollárig. Relatíve kevés időt, mindössze 6-7 hetet töltött a BTC ez a kritikus ellenállás felett, így nem alakultak ott ki még erős ellenállások. Ezért ez egy olyan tartomány, amelyben az árfolyam könnyen tud emelkedni.
Ha a macro trendünket mutató heti Ichimoku felhőt vizsgáljuk, akkor is az látható, hogy ez a 11 500 – 12 000 dolláros tartomány, amit meg kellene ugranunk az abszolút bika piac eléréséhez. Ez pedig akár merőben hasonlóan alakulhatna, mint a bekeretezett 2016-os zónában. Ami után a Bitcoin árfolyama 600 dollártól egészen 19 000 dollárig repült.
Úgy gondolom, hogy csak idő kérdése, hogy mikor sikerül a Bitcoin árfolyamának áttörnie ezt a már több alkalommal megtámadott 12 000 dolláros szintet. Rövid távon adódhatnak akár rövidebb távú csökkenő szakaszok, de hosszú távon továbbra is fényes jövőt rajzolódik ki mind az ármozgás, mind a fundamentumok alapján.
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2019/2020; Cryptofalka
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás