
1,5 milliárd dollár áramlott be két nap alatt az amerikai Bitcoin ETF-ekbe
Az amerikai spot Bitcoin ETF-ek akár meg is dönthetik a 6,49 milliárd dolláros májusi beáramlási rekordot, ha a jelenlegi lendület tovább folytatódik.
Új rekordot dönthetnek a spot BTC ETF-ek májusban
Az Egyesült Államokban jegyzett spot Bitcoin ETF-ek rekordközeli hónap felé tartanak, ami új történelmi csúcsra segítheti a Bitcoint az intézményi kereslet növekedése közepette.
A Sosovalue adatai szerint az amerikai spot Bitcoin ETF-ek két nap alatt összesen több mint 1,5 milliárd dollár friss tőkét vonzottak be: 608 millió dollárt május 21-én, majd 934 milliót május 22-én.
Ha a következő napokban is hasonló beáramlás tapasztalható, a májusi összesített tőkeáramlás elérheti a 6,68 milliárd dollárt, ezzel megdöntve a 2024 novemberi 6,49 milliárd dolláros havi rekordot.
Az ETF-beáramlások hozzájárultak ahhoz, hogy a Bitcoin (BTC) május 22-én új történelmi csúcsot érjen el 112 000 dolláron, mielőtt másnap, május 23-án 110 000 dollár alá korrigált volna. Az árfolyam ezzel több mint 19%-ot emelkedett az elmúlt héten.
Stella Zlatareva, a Nexo hírösszefoglalójának szerkesztője szerint a robusztus ETF-beáramlások és a Bitcoin új történelmi csúcsra emelkedése egyaránt az intézményi kereslet növekedését, valamint a realizált nyereségek emelkedését jelzik, mindezt anélkül, hogy fokozódott volna az eladási nyomás.
„Az intézményi tőkebeáramlás, a vállalati mérlegek mozgása és a makrogazdasági egyensúlytalanságok együttese világos üzenetet hordoz: a Bitcoin már nem csupán alternatíva, hanem egyre inkább etalonná válik” – tette hozzá Stella.
Az ETF-ek iránti kereslet legutóbbi megugrása egy időbe esett azzal, hogy május 9-én körülbelül 1 milliárd dollár értékű Bitcoint vontak ki a Coinbase tőzsdéről. Az elemzők ezt az intézményi érdeklődés erősödésének újabb jeleként értelmezik.
Intézményi tőkebeáramlás hajthatja 2025-ben 200 000 dollárig a BTC-t
A Bitwise európai kutatási vezetője, André Dragosch szerint az intézményi szereplők által generált „strukturális” tőkebeáramlás segítheti a Bitcoint abban, hogy 2025 végéig átlépje az alapszcenárióként kezelt 200 000 dolláros árfolyamot.
„Az alapeset tehát 200 000 dollár, feltéve, hogy az amerikai kormány nem avatkozik közbe. Ha viszont közvetlen Bitcoin-vásárlásokkal lépnek piacra – költségvetés-semleges megoldások révén –, akkor az árfolyam inkább az 500 000 dollár felé mozdulhat” – mondta Dragosch.
A Bitwise belső becslése szerint 2029-re a Bitcoin árfolyama akár az 1 millió dollárt is elérheti, mivel piaci kapitalizációja várhatóan meghaladja majd az aranyét, amely jelenleg a legmeghatározóbb menedékeszköznek számít.
Az egyre égetőbb recessziós helyzet, a dollár iránti csökkenő érdeklődés, valamint a Trump-adminisztráció által előidézett teljesen kiszámíthatatlan piac mind a Bitcoin malmára hajtja a vizet, amely az elmúlt időszakban sikeresen el tudott válni a hagyományos tőzsdei mozgásoktól, így betölti azt az értékmegőrző szerepet, amire megalkották.

A Circle rendkívül sikeres tőzsdei bevezetését követően a kriptoszektor több nagy szereplője is készülődik a nyilvános részvénykibocsátásra.

Az izraeli–iráni tűzszünet hatása már most érezhető a kriptopiacon. Megnézzük hogyan jelezte előre a konfliktus végét a Polymarket és az olaj ára.

A Revolut egyszerre fintech bank és kriptós kapu, amely alig pár év alatt robbant be a pénzügyi világba, felrúgva a hagyományos banki szabályokat.

A Bitcoin 100 ezer dollárnál billeg, miközben az altcoinok sorsfordító támaszokhoz értek. A trend folytatása vagy fordulata dőlhet most el.