Deutsche Bank: Túl fontos a Bitcoin ahhoz, hogy ignoráljuk
A Deutsche Bank globális bankóriás szerint a Bitcoin "már örökre velünk marad", az államok szabályozását ezért már 2021 végére várják.
Töretlen a Bitcoin népszerűsége
A legnagyobb piaci kapitalizációval rendelkező kriptovaluta mára már szinte megállíthatatlan népszerűségnek örvend. Alig van olyan ember a fejlődő országokban, sőt mostmár a 3. világbeli országokban is, aki ne tudná mi az a kriptovaluta, vagy Bitcoin. Érdekes módon mostanság kevesebb hype övezi mint a 2017-18-as bikapiac alkalmával. Összehasonlítva a második (Ethereum) és harmadik (Binance coin) legnagyobb kriptovalutával kiemelkedően magas ismertségre tett szert.
Forrás: https://trends.google.com/t
Ennek ellenére a Bitcoin ára többszörösére duzzadt 2018 óta. Ez jórészt annak köszönhető, hogy az intézményi befektetők is lehetőséget látnak a legnépszerűbb kriptovalutában. Külön befektetési eszközosztállyá nőtte ki magát, amely ellenáll az inflációnak, sőt, a profitábilis befektetések közé sorolható.
Megérett a Bitcoin és kriptovaluták piaca a szabályozásra
Az elemzők szerint, a Bitcoin 1000 milliárd dolláros piaci kapitalizációját, és a folyamatos növekedési lehetőségét már nem lehet figyelmen kívűl hagyni. A Deutsche Bank Research, a Deutsche Bank globális banki óriáscég pénzügyi kutató leányvállalata, kizárólag a Bitcoinnak szentelt jelentést adott ki „A fizetések jövője: 2. sorozat, III. Rész címmel. Bitcoin: Tinkerbell-effektus önmegvalósító jóslatává válhat-e?“
Forrás: https://www.financemagnates.com/
A 18 oldalas tanulmányban a Deutsche Bank Research leírja a Bitcoin alapvető jellemzőit, és elemzi a történelmi árnövekedés fő mozgatórugóit egészen mostanáig.
Az elemezők azt jósolják, hogy amíg az eszközkezelők és a vállalatok belépnek a Bitcoin-piacra, addig az árfolyam tovább növekedhet. A cég kihangsúlyozta, hogy a központi bankok és a kormányok most kezdik megérteni, hogy a Bitcoin és más kriptovaluták itt maradnak, nem fognak eltűnni, így várhatóan 2021 végére megkezdik szabályozásukat.
A Bitcoin egyre növekvő értéke és eszközosztályként elismerése ellenére, a bank a kriptovaluta korlátozott likviditására hívja fel a figyelmet.
A valódi vita az, hogy az emelkedő árak önmagukban is elegendő okok lehetnek-e ahhoz, hogy a bitcoin önálló eszközosztállyá fejlődjön, vagy az illikviditása akadályt jelenthet ennek.
Továbbá megállapították, hogy a Bitcoin várhatóan rövid távon továbbra is nagyon volatilis maradhat. A Deutsche Bank elemzői azt jósolják, hogy a következő két vagy három évben fordulóponthoz érkezhet, mivel konszenzus alakulhat ki a jövőjéről, ezáltal a közös szabályok is lefektethetők lesznek.
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2021
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás
Az amerikai kormány korábban valóban hadat üzent volna a kriptoiparnak? A Coinbase most komoly bizonyítékokkal állt elő.
A Solana alapú népszerű memecoin launchpad, a Pump.fun hirtelen letiltotta az Egyesült Királyság felhasználóit.
A Standard Chartered elemzője szerint a kereslet 2025-re egészen 200 000 dollárig tolhatja fel az árfolyamot.
Az NFT-kollekció elérte a 75 000 dolláros “floor” árat, miközben a márka az Ethereumon túlra is terjeszkedik, és elindítja a PENGU tokenjét a Solanan.