Bitcoin város épülhet El Salvadorban
A zuhanó árfolyamok, megszűnni tűnő kriptó projektek és medvés hangulat napjaiban üdítő hírként olvashatjuk, hogy a Bitcoin vonatkozásában eminens El Salvador egy egész várost a vezető kriptovalutának szán. Megmutatjuk mit tudunk eddig!
El Salvador és a Bitcoin
A kriptóvaluta témában járatosak számára nem lehet teljesen ismeretlen El Salvador esete a Bitcoinnal. Mint arról már mi is írtunk, a dél-amerikai állam volt az első ország a világon, ahol a Bitcoin is hivatalosan elfogadott fizetőeszköz. Az ország 41 éves elnöke, Nayib Armando Bukele, valóságos médiasztárrá vált mindeközben és minden alkalmat megragad, hogy twitteren népszerűsítse országának kriptóbaráttá válását.
El Salvador és a Bitcoin City
Bukele elnök legfrissebb twitter megnyilvánulása tökéletesen beillik a tőle megszokott PR folyamba, ugyanis közzétette a Bitcoin City projekt látványtervét. Az ,,arany város” ötlete nem újkeletű, mivel azt már tavaly novemberben bejelentette egy kriptó befektetői fórumon. Mindezidáig azonban nem jött további hír a projektről, ám most rögtön egy makett város képét osztotta meg a követőkkel. Az alábbi képen látható a szóban forgó mini város, amely jelenlegi sárgás színe miatt egyből felkeltette a követők érdeklődését.
Bukele azonban rögtön cáfolta, hogy a makett arany színe arra utalna, hogy a város majd aranyból készül, még akkor se, ha a Bitcoint gyakran hívják digitális aranynak. Éppen ellenkezőleg! A ténylegesen megépülő városban majd a zöld és a kék színek fognak dominálni. Az előbbi a fákra és növények, az utóbbi pedig a tengerre utal. Ez a környezettudatosnak mondható utalás azontúl, hogy nemes gondolat, talán fontosnak is nevezhető, mivel a Bitcoint a hozzá kapcsolódó bányásztevékenység okán gyakran nevezik környezetszennyezőnek.
Forrás: Nayib Bukele twitter oldala
A Bitcoin város és a Vulkán Kötvény
Annyi részlet még kiderült a tervezett városról, hogy természetesen a legfőbb fizetőeszköz a Bitcoin lenne, tovább nem lenne semmiféle jövedelem és ingatlanadó sem. A városban ugyanakkor 13%-os áfát terveznek bevezetni, amiből 6,5% egy úgynevezett ,,Vulkán Kötvény”-be menne, a fennmaradó hányad pedig a közigazgatási szolgáltatásokat finanszírozná Az említett kötvényt 1 milliárd dollár értékben bocsátanák ki, ami a tervek szerint fedezné az építkezés költségeit is. Cserébe a befektetők 6,5%-os hozamban részesülnének. Az előzetes hírek szerint márciustól lettek volna jegyezhetőek a kötvények, ám ezt szeptemberre halasztották. Azt nem tudni, hogy valaha megvalósul-e a projekt, de imázs erősítésnek mindenképpen alkalmas.
Összegzés
Napjaink tőzsdei ingadozásai mellett nem árt a reklám a kriptónak és Bitcoinnak. Ebben El Salvador elnöke mindig az élen járt. A Bitcoin város története kapcsán pedig óhatatlanul eszünkbe juthat a 80-as évek ismert zenekarának, a ,,We built this city” című száma, ám míg a Starship mindezt a rock and roll-ra építi, addig Bukele elnök inkább a Bitcoinra szavaz. A rockzene ugyan már bizonyított, de nem sok kétségünk lehet, hogy a Bitcoin is fog.
További ajánlott cikkeink:
- Bitcoin és kriptovaluta konzultáció. Elakadtál? Kérdésed van? Segítünk!
- Bitcoin és blokklánc, egy új világ kezdete; Ebook
- Bitcoin és kriptovaluta adózás ultimate kisokos 2021
- Kriptovaluta és altcoin bemutatók, projekt ismertetők
- Bitcoin és kriptovaluta bányászat beállítások, útmutatók
- Kriptovaluta tőzsde ismertetők, Bitcoin vásárlás
A Revolut az elmúlt három hónapban közel 13,5 millió dollárnyi kriptós veszteséget előzött meg a fokozott csalásvédelmi intézkedésekkel.
Nayib Bukele, El Salvador elnöke – akit gyakran érnek támadások radikális pénzügyi húzásai miatt – talán most kezd igazán révbe érni.
Tudatos befektetőkké váltak a lakossági Bitcoin kereskedők? Az adatok szerint radikálisan megváltozott a viselkedésük az elmúlt évek során.
Az indonéz posta bevezette első olyan postai bélyegeket, amelyekhez NFT-k társulnak, ezzel ötvözve a hagyományt és a technológiát.