Logo
Cryptofalka
Kezdőknek
Árfolyamok
Tagságok
Tőzsdék
Shop

A weboldalunk sütiket használ 🍪

Az Ön adatainak védelme fontos a számunkra! Tájékoztatjuk, hogy honlapunk a felhasználói élmény fokozása, a webhelyhasználat megértése és marketing tevékenységeink támogatása érdekében sütiket alkalmazhat. További információ erről az Adatvédelmi Tájékoztatóban.
Gyengül a Bitcoin míg gazdasági vihar tépázza a piacokat

Gyengül a Bitcoin míg gazdasági vihar tépázza a piacokat

A Bitcoin és a kriptopiac esése folytatódik, miközben az inflációs félelmek és Trump új vámintézkedései feszültté teszik a piacokat.

Kereskedelmi feszültségek és inflációs félelmek rázzák a piacokat

Vasárnap estére a Bitcoin és más kriptovaluták árfolyama jelentős csökkenést mutatott, miközben az amerikai részvényindexek határidős jegyzései is lefelé vették az irányt. A befektetők egyre inkább tartanak az inflációs nyomás fokozódásától és a kereskedelmi feszültségek erősödésétől, ami komoly hatással van mind a hagyományos, mind a digitális eszközpiacokra.

A Bitcoin (BTC) árfolyama 82 000 dollár alá esett vissza, míg az Ethereum (ETH) 1 790 dollár körül mozog. Az XRP sem maradt ki a zuhanásból: jelenlegi értéke 2,1 dollárra csökkent.

Meddig esik a Bitcoin | Cryptofalka.jpg

Tőzsdei hullámvasút: A technológiai részvények sem menekültek meg

A kriptovaluták árfolyamcsökkenése nem elszigetelt jelenség: a tőzsdéken is fokozódik a bizonytalanság. Az S&P 500 és a Nasdaq-100 indexhez kötött határidős jegyzések körülbelül 0,7%-kal csökkentek, míg a Dow Jones 0,55%-os veszteséget könyvelt el az előzetes kereskedések során.

Az árfolyamok mozgása szoros összefüggésben áll a Donald Trump által bejelentett új kereskedelmi vámok április 2-i bevezetésével, amelyek akár 25 országot is érinthetnek. A Barclays előrejelzése szerint az új intézkedések különösen az autóiparra, a gyógyszeriparra és a félvezető-szektorra lesznek hatással.

Trump új vámrendszere: Több száz milliárd dollár forog kockán

Az új vámcsomag célja, hogy az amerikai kormány évente 600 milliárd dolláros bevételt generáljon egy „External Revenue Service” nevű mechanizmuson keresztül. Csak az autóipari vámok több mint 275 milliárd dollár értékű importot érinthetnek évente.

A szigorúbb kereskedelmi intézkedések hatása már most érezhető az amerikai fogyasztói bizalom csökkenésében. A Kobeissi Letter, egy elismert pénzügyi kiadvány, arról számolt be, hogy a fogyasztói hangulatindex az elmúlt hónapban mintegy 20 ponttal esett vissza, elérve az 57-es szintet. Ez a legalacsonyabb érték, amelyet recesszión kívüli időszakban valaha is mértek.

A jelentés szerint „a gazdasági lassulás egyértelműen elkezdődött.”

Inflációs nyomás: Mire számíthatunk?

A szakértők arra figyelmeztetnek, hogy az infláció ismét lendületet vehet az amerikai gazdaság szinte minden szektorában. Az előző Trump-kormányzat idején bevezetett vámok hatásaira visszatekintve a Kobeissi Letter elemzése azt mutatta ki, hogy a vámmal sújtott kategóriákban a PCE (Personal Consumption Expenditures) index szerinti árak 4%-kal emelkedtek, míg a vámokkal nem érintett szektorokban 2%-os árcsökkenés volt tapasztalható.

Ez arra utal, hogy a közelgő vámintézkedések további inflációs nyomást gyakorolhatnak az amerikai fogyasztókra és vállalatokra.

A kriptopiac óvatossága: Kiszállnak az intézményi befektetők?

A Bitcoin és más kriptopénzek árfolyamának visszaesése jól tükrözi a befektetők növekvő óvatosságát. Az intézményi tőke egyre inkább kiszáll a kockázatos eszközökből, ami hozzájárul a kriptopiac volatilitásának növekedéséhez.

Ezzel párhuzamosan a tőzsdén is komoly mozgások zajlanak. A „Magnificent 7” néven emlegetett techóriások (Apple, Microsoft, Nvidia, Amazon, Meta, Alphabet és Tesla) piaci értéke az elmúlt hetekben több mint 3 billió dollárral csökkent.

Bár a kisbefektetők továbbra is aktívan jelen vannak a piacon, a fokozott volatilitás mind a hagyományos, mind a digitális eszközök esetében bizonytalanságot teremt.

Bitcoin mint inflációs menedék? Egyelőre nem tűnik annak

Sokan úgy tekintenek a Bitcoinra, mint az infláció elleni védekezés egyik eszközére, azonban az árfolyamának alakulása azt mutatja, hogy rövid távon szoros összefüggésben van a részvénypiacok mozgásával. A kriptopiac továbbra is erősen kötődik a makrogazdasági hangulathoz, és nem feltétlenül szolgál stabil menedékként a gazdasági bizonytalanságok idején.

A kereskedelmi feszültségek és az inflációs félelmek miatt a pénzpiacok, köztük a kriptopiac is, rendkívül ingadozóvá váltak. A közelgő vámintézkedések, az intézményi befektetők kivonulása és az amerikai fogyasztói bizalom hanyatlása mind olyan tényezők, amelyek tovább növelhetik a bizonytalanságot. A befektetők figyelme a makrogazdasági adatokra és a Trump-adminisztráció következő lépéseire összpontosul, amelyek meghatározhatják a pénzpiacok rövid távú jövőjét.

Hogy mi is az a Cryptofalka Kereskedő Közösség?

Elemzések a jövő pénzéről a Bitcoinról és a többi kriptovalutáról! Havi oktatások, élő streamek, tippek, hírek, közösség! Ha szeretnél hatékonyan bekapcsolódni a digitális valuták világába vagy ha már ismerős a szakma de szeretnéd elmélyíteni a tudásodat és profitálni a digitális pénz forradalmából, akkor nálunk a helyed! Hiszen a Platformról minden információt, tippet és oktatást egy forrásból érhetsz el, méghozzá a szakma legjobbjaitól 2018-óta!

Válassz tagságaink közül

Bitcoin és kriptovaluta árfolyamok

Bitcoin BTC -1.26% $105,992.52
Ethereum ETH -1.74% $2,422.66
XRP XRP -0.13% $2.19
BNB BNB -1.33% $646.2
Solana SOL -6.27% $147.11
Dogecoin DOGE -3.16% $0.1593
Cardano ADA -3.35% $0.5465
Litecoin LTC -1.55% $84.28
További árfolyamok
A CryptoFalka által szolgáltatott információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik, a megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a CryptoFalka nem vállalkozik. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!