
Már Warren Buffett is profitálni akar a Bitcoinból
Warren Buffett korábbi szkepticizmusa ellenére egy, a kriptokereskedelmet megkönnyítő digitális bankba, a Nubankba való befektetése révén profitál a Bitcoinból.
Fordult a kocka: Buffett is Bitcoinba fektet
Warren Buffett sosem zárkózott el attól, hogy kifejezze szkepticizmusát a Bitcoin iránt. Gyakran kétségbe vonta a Bitcoint és más kriptókat, mint "szerencsejáték-tokeneket", amelyeknek állítása szerint nincs belső értékük.
Úgy tűnik azonban, hogy az irány- ha akaratlanul is - de megfordult, mivel Buffett a Nubankba történő befektetésével belépett a kriptoiparba.
A Nubank Bitcoin kereskedést kínál
2021-ben, a tőzsdei bevezetés (IPO) előtt Warren Buffett Berkshire Hathaway vállalata 500 millió dollárt fektetett be a brazil székhelyű digitális bankba, a Nubankba. A fintech vállalat megkönnyíti a hagyományos banki szolgáltatásokat, és lehetővé teszi az ügyfelek számára a Bitcoin és más kriptók kereskedelmét. A tőzsdei bevezetést követően a Berkshire Hathaway további 250 millió dollárt fektetett a Nubankba, így a teljes befektetés 750 millió dollárra emelkedett. A pozíció értéke ma 840 millió dollár, feltéve, hogy a Berkshire a második negyedév zárása óta nem vásárolt vagy adott el részvényeket.
A Nubank az év elején az altcoin, a Nucoin elindításával még jobban belevetette magát a kriptoiparba. A részvényárfolyamának idén több mint 100%-os emelkedésével a Nubank piaci teljesítménye beárnyékolta Buffett portfóliójának más nehézsúlyú részvényeit, amelyek közé olyan titánok tartoznak, mint az Amazon, az Apple, a Coca-Cola, a Bank of America és a Kraft Heinz.
Miközben a globális pénzügyi piacok zavaros vizeken eveznek, Buffett közvetett kapcsolata a kriptovalutával a Nubankon keresztül ironikus. A befektetés megerősítette a Berkshire Hathaway pénzügyi helyzetét, és érdekes változást mutat a hagyományos befektetők valamint a kriptoipar közötti interakcióban.
Arany és Bitcoin
Buffett akaratlanul is rezonál a hagyományos pénzügyek és a kripto találkozási pontjának szélesebb narratívájára. Hangos kritikája ellenére a Nubank teljesítménye alátámasztja azt a valóságot, ahol még a leghatározottabb kritikusok sem hagyhatják figyelmen kívül a kriptovilágban rejlő pénzügyi potenciált.
Paul Tudor Jones, egy veterán fedezeti alapkezelő például azt állítja, hogy a jelenlegi kihívásokkal teli amerikai politikai környezetet tekintve a Bitcoin és az arany most a szokásosnál nagyobb részt foglalhat el a portfólióban.
"Az aranyat és a bitcoint együtt szeretném látni a portfóliómban. Úgy gondolom, hogy valószínűleg most nagyobb hangsúlyt kapnak a pénzügyi diverzifikációban mint eddig, mert jelenleg egy kihívásokkal teli politikai időszakon megyünk keresztül itt az Egyesült Államokban" - mondta Jones.

Az amerikai republikánus vezetők július közepére meghirdették a „Kriptó Hetet”, amely során három kulcsfontosságú törvényjavaslatról tárgyalnak.

Egy Ethereum core fejlesztő megalapította az ECF-et, melynek célja az ETH árfolyamának 10.000 dollárra emelése és az ökoszisztéma támogatása.

Bár a hatóság a héten jóváhagyta a részben altcoin-kitettségű ETF-et, az engedélyezési folyamatot egyúttal határozatlan időre szüneteltette.

Egyre több jel utal arra, hogy a Bitcoin újabb áttörésre készül. Akár már július végére megérkezhetünk a 116 000 dolláros szinthez.